Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kraków inwestuje w infrastrukturę sieciową

Kraków inwestuje w infrastrukturę sieciową

WitekT 1 Sierpnia 2005 11:19

0 0

Prawie 6 mln zł przeznaczy gmina Kraków na rozbudowę sieci teleinformatycznej na terenie miasta.

Dzięki tej inwestycji w 2007 roku szerokopasmowy dostęp do Internetu będą miały wszystkie jednostki miejskie, a także placówki edukacyjne i kulturalne. Ponad 65% środków na realizację tego projektu pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, reszta z budżetu miasta.
W ramach inwestycji w południowych i wschodnich dzielnicach Krakowa, gdzie najmocniej rozwija się budownictwo mieszkaniowe, ułożonych zostanie prawie 50 kilometrów światłowodu, który zostanie połączony do istniejącej już od lat 90. miejskiej sieci światłowodowej, administrowanej przez Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet.

Według obliczeń twórców projektu, po jego ukończeniu, szybkość komunikacji pomiędzy urzędami administracji publicznej w Krakowie zwiększy się o 60%, a ilość przesyłanych danych drogą elektroniczną wzrośnie o 80%.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet