Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kradzież kabli nie tylko polskim problemem

Kradzież kabli nie tylko polskim problemem

WitekT 9 Marca 2007 12:43

0 0

Chilijski monopolista na rynku telekomunikacyjnym - Telefónica Chile, spółka należąca do hiszpańskiego operatora Telefónica - poinformował, że uzupełnianie kradzionych linii miedzianych kosztowało go w 2006 roku 10,5 mln dolarów. Firma ma w tym kraju 2,9 mln klientów.

Peruwiański operator - Telefónica del Perú - także należący do Hiszpanów, stwierdził z kolei, że w pierwszych 9 miesiącach 2006 roku kradzieże spowodowały, że problemy ze świadczeniem usług dotknęły aż około miliona z 3,5 mln abonentów telekomu.

Kradzieże mają związek z rosnącą ceną miedzi na świecie. Obaj operatorzy myślą nad zastosowaniem rozwiązań bezprzewodowych, jednak nie ujawniły szczegółów.
Peru ma 28 mln mieszkańców, zaś Chile - 16 mln.

Pod koniec zeszłego roku dość głośna była sprawa kradzieży kabli przez pracowników Telekomunikacji Polskiej. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~xxx  2007-03-09 16:42:39  host: edx59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Komórki chyba wygrają ze stacjonarną na dobre na tym polu, chociaż maszty też metalowe.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet