Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KPWiG nie zajmie się sprawą Orange

KPWiG nie zajmie się sprawą Orange

WitekT 3 Sierpnia 2005 16:59

0 0

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie zamierza prowadzić działań wyjaśniających dotyczących opłaty licencyjnej za korzystanie z marki Orange przez PTK Centertel.

W mediach pojawiła się informacja, że do Komisji wpłynęło pismo od Marka Mobiusa, kierującego Templeton Emerging Markets Fund, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.
Rzeczywiście dostaliśmy pismo. Jednak Komisja jest organem powołanym do sprawowania nadzoru nad przestrzeganiem reguł uczciwego obrotu, konkurencji, ale w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi, natomiast PTK Centertel nie jest spółką publiczną. To wyklucza możliwość prowadzenia przez Komisję jakichkolwiek działań wyjaśniających skierowanych pod adresem tej spółki - powiedział rzecznik KPWiG Łukasz Dajnowicz.

Zdaniem Dajnowicza, jeśli wnioskujący uważa, że rzeczywiście mogło dojść do działania na szkodę spółki PTK Centertel, może skierować zawiadomienie do prokuratury.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~nm  2005-08-04 00:01:00  host: dud215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś nie lubią pomarańczy...;]

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-0-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.