Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KPWiG nie zajmie się sprawą Orange

KPWiG nie zajmie się sprawą Orange

WitekT 3 Sierpnia 2005 16:59

0 0

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie zamierza prowadzić działań wyjaśniających dotyczących opłaty licencyjnej za korzystanie z marki Orange przez PTK Centertel.

W mediach pojawiła się informacja, że do Komisji wpłynęło pismo od Marka Mobiusa, kierującego Templeton Emerging Markets Fund, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.
Rzeczywiście dostaliśmy pismo. Jednak Komisja jest organem powołanym do sprawowania nadzoru nad przestrzeganiem reguł uczciwego obrotu, konkurencji, ale w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi, natomiast PTK Centertel nie jest spółką publiczną. To wyklucza możliwość prowadzenia przez Komisję jakichkolwiek działań wyjaśniających skierowanych pod adresem tej spółki - powiedział rzecznik KPWiG Łukasz Dajnowicz.

Zdaniem Dajnowicza, jeśli wnioskujący uważa, że rzeczywiście mogło dojść do działania na szkodę spółki PTK Centertel, może skierować zawiadomienie do prokuratury.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~nm  2005-08-04 00:01:00  host: dud215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś nie lubią pomarańczy...;]

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet