Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KOT dyskutowany na komisji sejmowej

KOT dyskutowany na komisji sejmowej

WitekT 1 Marca 2007 16:31

0 0

Ministerstwo Skarbu Państwa nie ma jeszcze gotowej koncepcji stworzenia narodowego operatora telekomunikacyjnego, ale na 2007 rok jest przewidziany powrót do możliwości konsolidacji wybranych aktywów: Exatela, Dialogu i Telekomunikacji Kolejowej.

Podczas sejmowej komisji infrastruktury i skarbu wiceminister skarbu Ireneusz Dąbrowski powiedział, że jeśli spółki wykażą zainteresowanie i przedstawią projekt połączenia, który pokaże, że dzięki niemu jest możliwa poprawa ich sieci dystrybucyjnej, racjonalizacja kosztów oraz budowa wartości przedsiębiorstw, wówczas Skarb Państwa może rozpatrzyć tę propozycję pozytywnie. Według niego na razie wszystko jest na etapie przedprojektowym, zatem dyskusja o planach jest przedwczesna.
Dąbrowski podkreślił też, że na obecnym etapie MSP nie bierze w tych planach pod uwagę Polkomtela.

Z drugiej strony w dokumentacji MSP przygotowanej dla komisji sejmowej znalazł się zapis sygnowany przez ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego, mówiący o łączeniu niektórych spółek jeszcze w 2007 roku. Jej celem ma być stworzenie silnej grupy teleinformatycznej, oferującej rozbudowany asortyment wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych dla szerokiego spektrum klientów. Na pewno dotyczyć to będzie Exatela, Telefonii Dialog i Telekomunikacji Kolejowej, jednak nie wykluczono udziału innych podmiotów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Piotr  2007-03-01 16:45:47  host: ablb102.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wszystko pięknie i fajnie ale. No właśnie ale - jest ich kilka. Mianowicie jak na razie to tylko śmieszni politycy nie ważne czy z lewa czy z prawa tylko gadają, a od gadania to jeszcze nic nie powstało. Po za tym są raczej nikłe szanse na to aby ten cały KOT miał taki sam zasięg jak TPSA przynajmniej w dużych aglomeracjach miejskich. Tak więc chyba można zapomnieć o tym, że któregoś pięknego dnia nasze wnuki bądź prawnuki po za skrzynkami telekomunikacyjnymi TPSA będą mieli na swojej klatce schodowej również skrzyneczki KOTa. A tak na marginesie to wszystko skończy się na ambitnych planach gdyż jak to w Polsce bywa, któregoś dnia jakiś matoł rządzący KOTem wybrany na to stanowisko z klucza partyjnego wyjdzie z założenia, że ładowania kasy w rozbudowę sieci jest po prostu nieopłacalne i tak oto ten wielki KOT ,który miał by konkurować z TPSA stanie się małą myszką, której infrastrukturę bądź jak kto woli ilość abonentów będzie można rozpatrywać z perspektywy Dialog vs. TPSA bądź jak kto woli Netia vs. TPSA. To wszystko w tym temacie.

 • 0

  2. ~MZ  2007-03-01 22:30:02  host: awx132.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dawno, dawno temu czytałem w prasie opinie, że jak już się uda stworzyć KOT, to pewnie za jakiś czas zostanie sprzedany. Wtedy nie będziemy już mówić o "francuzkiej dojarce", ale może również o "niemieckiej wyciskarce" lub "brytyjskiej wyżymarce" lub "włoskiej drylownicy" lub ...

 • 0

  3. ~zibi  2007-03-01 23:47:50  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

  "na komisji" ...

 • 0

  4. ~B@rtloo  2007-03-02 00:23:42  host: dbv235.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Najgorsze co można zrobić to zmieszać polityków obecnie nam panujących z prosperującym biznesem. Spierniczą na amen.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet