Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koszty roamingu na przykładzie telefonu prezydent Warszawy - 49 tys. zł

Koszty roamingu na przykładzie telefonu prezydent Warszawy - 49 tys. zł

sirmark 12 Stycznia 2018 23:57

10 4

Koszty roamingu na przykładzie telefonu prezydent Warszawy - 49 tys. zł. Jak wysoki rachunek telefoniczny może wygenerować urzędnik wyjeżdżający za granicę i poza UE, widać na przykładzie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Serwis TuStolica.pl zwrócił się do urzędu miasta w trybie dostępu do informacji publicznej i uzyskał dane dotyczące wydatków na telefony prezydent i jej zastępców. To co rzuciło się w oczy to ogromne rachunki za dwa miesiące: 22341 zł za czerwiec 2016 r. i 48981 zł za lipiec 2017 r. Jak tłumaczył rzecznik prasowy urzędu, tak wysokie kwoty związane są z opłatami roamingowymi za wyjazdy do Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Oczywiście taka osoba jak prezydent miasta musi być w kontakcie, a na wyjeździe służbowym zapewne wykonuje dużo połączeń i dużo korzysta z Internetu. A prawdopodobnie transmisja danych wpłynęła na rachunek. Jednak ktoś w urzędzie powinien albo przeszkolić panią prezydent, albo przygotować tak usługi, aby rachunek dało się zdecydowanie ograniczyć. Wydawane są w końcu publiczne pieniądze.




Z informacji, które sprawdziliśmy w BIP, urząd Warszawa korzysta z oferty "pomarańczowego" operatora. Stawki za usługi wykonywane z Izraela w ofercie dla firm wyglądają następująco:
  • Połączenia głosowe wychodzące - 6,56 zł netto /min.
  • Połączenia głosowe przychodzące - 4,10 zł netto /min.
  • SMS - 1,23 zł/szt
  • Transmisja danych: 36,15 zł / 1 MB

Jeżeli przeliczymy koszty najdroższego miesiąca tylko odniesieniu do transmisji danych to okaże się przy kwotach netto, że wystarczyłoby przesłać 1,3 GB danych.

warszawa urzad roaming

Źródło tekstu: wł     
Źródło zdjęć: tustolica.pl

Dodaj do:

Tagi: warszawa | roaming

w sumie: 127
  • 0

    108. ~  2018-01-14 11:54:46  host: apn-46-76-130-150.dynamic.gprs.plus.pl

    Witold Pahl 4,92zł - Na prezydenta!

  • 0

    109.  2018-01-14 12:49:16

    mpiter - na billingu nju mam zależnie od miesiąca kwoty rzędu 5000-20000 zł ;-)

  • -3

    110. ~  2018-01-14 13:02:41  host: 168.235.196.130

    jak sie janusze rzuciły na temat

  • 0

    111. ~654465  2018-01-14 13:27:27  host: user-94-254-183-15.play-internet.pl

    @mpiter, @wlo. Też tak miałam za transferMB na bilingu pokazywało horrendalne kwoty, przy pierwszej umowie z pakietem danych, jak zobaczyłem kwotę to mało zawału nie dostałem.

  • 0

    112. ~Flej  2018-01-14 14:36:36  host: cde100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak wszyscy narzekają na "bufetową", ale zapominają dzięki komu wożą d..u.pę drugą linią metra...

  • 0

    113. ~piotr  2018-01-14 14:44:52  host: host-185-93-94-34.ip-point.pl

    nie Hanka tylko urzędnik odpowiedzialny za umowy z operatorami powinien stracić pracę w trybie natychmiastowym ponieważ nie dopilnował. Jest jeszcze inna możliwość operator włączył pakiet na innym nr niż miał sam tak miałem.

  • 0

    114.  2018-01-14 18:49:16

    Bo prezydent Warszawy winna ganiać po kioskach w poszukiwaniu pripejda, albo dawać się hakować korzystając z hotelowego fifirifi. Halo, tu Ziemia. Zajmowanie się tym tematem jest zwyczajnie żenujące. Btw., ciekawe za ile i z czyich pieniędzy opłacana jest ochrona miesiączek Kaczyńskiego? Ktoś o to pyta w trybie dostępu do informacji publicznej?

  • 1

    115. ~gosciu  2018-01-14 21:10:20  host: 2.151.89.79.rev.sfr.net

    Jedno to beztroska pani rezydent ktora nie zawraca sobie glowy kosztami ktore generuje. Drugie to brak odpowiednio dobranej oferty. Ratusz zapenwe posiada spora ilosc nr i ma dobra pozycje negocjacyjna

  • -1

    116.  2018-01-14 21:57:53

    Pomyśleć tylko, że wystarczyłby telefon dual-sim i karta pre-paid na transmisję danych zakupiona w innym kraju, do którego się udajemy, żeby uniknąć takich rachunków. Przecież podatnicy płacą, to po co myśleć?

  • 1

    117.  2018-01-14 22:03:24

    Powiedzcie, co Prezydent Warszawy robiła w USA i Izraelu?

  • 1

    118.  2018-01-14 22:29:27

    Ale 5 zł za bilet wstępu nie chciała zapłacić.

    "Awantura o 5 złotych? Prezydent weszła bez biletu"
    "Bo ja "jestem prezydentem"

    http://tlp.is/g2v

  • -2

    119. ~  2018-01-15 00:46:53  host: user-94-254-154-2.play-internet.pl

    Ciekawe ciekawe. Uciekla wtedy z Polski? Widac, skad dostaje instrukcje, co ma robic. Ciekawe, kto stoi za nia. *ebana mafia. Wtedy byly te protesty. Moze bala sie, ze ja wsadza za kratki? Moze sterowala tymi protestami z zagranicy?

  • 1

    120. ~HGW  2018-01-15 01:44:23  host: 89-65-45-232.dynamic.chello.pl

    Oghaniczenia i limity nie intehesują MNIE!

  • 0

    121. ~  2018-01-15 01:44:52  host: user-94-254-154-2.play-internet.pl

    Urzad skarbowy moglby sprawdzic te bilingi pod katem wykorzystania w celach prywatnych. @49 @52

  • 0

    122.  2018-01-15 08:36:04

    121 - na jakiej niby podstawie?

  • 0

    123. ~  2018-01-15 20:28:17  host: user-94-254-154-2.play-internet.pl

    @123 Na podstawie przypuszczen o wysylaniu sms premium.

  • 0

    124. ~Misiek  2018-01-15 21:47:20  host: ip-185-119-151-7.cebit.com.pl

    Takie efekty przynosi niedopatrzenie tego, kto umowę podpisał. Osoby podróżujące z telefonem powinny mieć albo pakiet transmisji danych w roamingu (z blokadą lub bezpłatnym lejkiem po wykorzystaniu) albo zablokowany roaming danych poza UE. Do wyboru. Jeśli operator tego nie potrafi zrealizować, należy zmienić operatora. A przede wszystkim pociągnąć do odpowiedzialności osobę odpowiedzialną za zapisy w umowie z operatorem telekomunikacyjnym.

  • 0

    125.  2018-01-15 22:13:48

    123 - a co? Zakaz jest?

  • 0

    126. ~urzędnik  2018-01-16 14:02:37  host: 89-72-39-132.dynamic.chello.pl

    Ja u swojego pracodawcy muszę opisywać każde połączenie telefoniczne z telefonu służbowego, którego koszt przekracza 1 zł netto. Dostaję billing i muszę wskazać, czy dane połączenie było prywatne czy służbowe, a jeśli służbowe to z kim. Za prywatne płacę z własnej kieszeni. Pracuję w urzędzie, ale nie jestem na kierowniczym stanowisku, może dlatego...

  • 0

    127. ~  2018-01-18 10:01:17  host: aaiz80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bufetowa powinna zapłacić te rachunki z własnej kieszeni i tyle w tym temacie.

Dodaj swoją opinię