Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Koszerne" telefony

"Koszerne" telefony

WitekT 26 Sierpnia 2005 13:08

0 0
Dwie izraelskie sieci komórkowe ogłosiły, że rozpoczną sprzedaż "koszernych" telefonów komórkowych dla ortodoksyjnych Żydów.

Telefony sieci Cellcom i Pelephone będą umożliwiały tylko rozmowy głosowe - funkcje wysyłania wiadomości czy łaczenia się z Internetem będą z nich usunięte.

Telefony zostały wprowadzone do oferty w związku z głosami ortodoksyjnych środowisk, że komórkowe treści dostępne za pomocą SMS-ów, MMS-ów czy WAP-u zagrażają świętości środowiska żydowskiego.


Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2005-08-26 13:51:14  host: external.ciech.waw.pl

    Ciekawe jakiego producenta...

  • 0

    3.  2005-08-26 14:05:01

    pfff tak samo mogą mieć normalne telefony, a z WAPU i SMSów po protstu nie korzystać...

    "komórkowe treści dostępne za pomocą SMS-ów, MMS-ów czy WAP-u zagrażają świętości środowiska żydowskiego" a kto tą świętość za pomocą przeglądania WAPU zakłuca??? oczywiście ortodyksyjen środowiska...

  • 0

    4.  2005-08-26 14:18:02

    Do msr~: Ty się, bracie, licz ze słowami.

  • 0

    5.  2005-08-26 14:29:11

    jednym slowem MASAKRA , ale bajer hahahah

  • 0

    6. ~MiKO  2005-08-26 14:35:52  host: user10.85.udn.pl

    światowa hipokryzja
    Cóż za kretynizm?!?

  • 0

    7.  2005-08-26 16:51:03

    Dajcie innym spokoj.. jest wolnosc przekonan i wolnosc wyboru.. skoro wola koszerne to ich sprawa.

  • 0

    8. ~  2005-08-26 16:58:49  host: external.ciech.waw.pl

    Ale może ktoś w końcu wie kto produkuje takie telefoniki?

  • 0

    9. ~  2005-08-26 18:22:54  host: ws194.internetdsl.tpnet.pl

    Do ksad:ja sie licze ze slowami: CIEMNOTA!!

  • 0

    10. ~msr  2005-08-26 18:25:29  host: ws194.internetdsl.tpnet.pl

    to bylem oczywsice ja :) a jak trzeba to napisze to jeszcze raz BRACIE: ciemnota... :P (skoro kazesz mi liczyc to ja naliczylem juz 3 razy). A tak powaznie to ortodoksyjnosc jest glowna przyczyna wojny na bliskim wschodzie.

  • 0

    11.  2005-08-26 18:42:25

    Dużo jest ludzi naszego wyznania co nie wykrzystuje w 1/4 możliwości swojego telefonu. A tutaj się Żydów czepiacie... :-)

  • 0

    12. ~MiKO  2005-08-27 00:08:57  host: user10.85.udn.pl

    Zastanówmy się, takim ortodoksyjnym telefonem ciężej jest zgrzeszyć anieżeli poprzez telefon wyposażony w tak rozpustne SMSy czy strony WAPowe...
    A to dlatego, że wysyłając świńskiego SMSa Żyd zapłaci 1 gr. a dzwoniąc i świntuszać musi zapłacić więcej... czyli nie będą tak łatwo grzeszyć ;)

  • 0

    13. ~  2005-08-27 11:03:11  host: bmh24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U nas kto chce to sie nauczy obsługiwać a jak komuś nie potrzebny wap to poco mu to umieć. Ja byłem kiedyś u żydów ortodoksyjnych i odrazu mówie to CIEMNOTA ;)

  • 0

    14. ~mse (messer)  2005-08-27 16:28:36  host: ws194.internetdsl.tpnet.pl

    hola hola.ja nie jestrem tylko przeciwko zydom. jestem przeciw wszelkiej ciemnocie takze tej katolickiej i muzulmanskiej. a ten news spowodowal u mnie po prostu niekontrolowany przyplyw radosci i ironii.ciekawe czy komputery tez maja koszerne:)

  • 0

    15. ~gosciu  2005-08-27 19:00:41  host: gp2.eranet.pl

    do tajemniczego kogos uzywajacego sieci Ciechu: takie telefoniki, aby byly koszerne nien moga byc produkowane przez panie w czasie periodu. Czyli produkuja je panie bedace poza periodem oraz panowie ;-P

  • 0

    16. ~khak  2005-08-27 19:10:43  host: bhv166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no nareszcie....

  • 0

    17. ~khak  2005-08-27 19:12:10  host: bhv166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ortodoksi to nie ciemnota.Oni tak swiadomie zyja.

  • 0

    18.  2005-08-27 21:15:20

    MiKo- dobre dobre!!! :-)

  • 0

    19. ~sympatyczny  2005-08-28 23:57:16  host: chello081018196007.chello.pl

    a mi sie koncepcja podoba. odpowiadajac na pytanie kogos wczesniej kto to produkuje: byl np. pare miesiecy temu taki news o 'koszernej' Motoroli RAZR (V3) :)

  • 0

    20. ~sympatyczny  2005-08-28 23:58:39  host: chello081018196007.chello.pl

    manie msr, a jak pan wyjasni ze wiekszosc obywateli Izraela jest zsekularyzowana, a konflikt wciaz trwa w najlepsze, hm? :>

  • 0

    21. ~anka  2005-10-10 11:13:07  host: abw51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to wcale nie jest takie fajne te telefony będą napewno dużo kosztować

Dodaj swoją opinię