Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kosmiczny Asus Glaxy7

Kosmiczny Asus Glaxy7

LuiN 15 Września 2008 19:15

0 0

Do sieci trafiły nieoficjalne informacje na temat nowego telefonu marki Asus, który oferuje 3,5-calowy dotykowy ekran WVGA, GPS, aparat fotograficzny 5 Mpix i praktycznie wszystkie obecnie dostępne standardy transmisji bezprzewodowej.

asus galaxy7 asus galaxy7

Terminal pracuje w sieciach GSM 850, 900, 1800 i 1900 MHz oraz WCDMA 900, 1900 i 2100 MHz. Obsługuje łączność w standardzie HSPA (z HSDPA do 7,2 Mb/s) oraz WiFi w standardach a, b i g, a do tego rzecz jasna Bluetooth.

Użyty system operacyjny to Windows Mobile 6.1 Professional, niestety nie są jeszcze znane parametry procesora, pamięci i ewentualnego akceleratora graficznego, które zaszyto w smukłym telefonie. Akcelerometr zwiększy interaktywność 3,5-calowego, dotykowego ekranu o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), podobnie jak nowy interfejs o nazwie Glide UI 1.5.




Dodatkowym ułatwieniem w szybkiej obsłudze urządzenia ma być TrackBall użyty zamiast standardowego podekranowego manipulatora kierunkowego. Obudowa telefonu wykonana została z nierdzewnej stali, a jej wymiary to 115 × 59 x 13.8 mm.

Bateria telefonu pozwoli na: do 200 godzin czuwania, lub do 4 h rozmowy. 4 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalne za pomocą kart microSDHC powinny wystarczyć na zdjęcia z 5-megapikselowego aparatu fotograficznego z funkcją autofokus oraz nagrania wideo o rozdzielczości VGA.

Premiera telefonu odbędzie się najprawdopodobniej już w październiku. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Źródło tekstu: WM Power User, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~mohamed  2008-09-15 19:45:20  host: 217.116.102.168

    Fajnie że ASUS zabrał się za produkcję telefonów z górnej połki bo nokia i SE ostatnio trochę zaspały....

  • 0

    2.  2008-09-15 20:02:45

    YYY na do ???? Albo do albo na :)

  • 0

    3. ~Ba  2008-09-15 20:03:59  host: 195.128.228.48

    Ad1. nie bardzo wiem co ma Nokia i SE do ASUSA, przecież nie licząc Xperii to zupełnie inna półka, jak już to jest to konkurent dla HTC i Samsunga Omnia

  • 0

    4.  2008-09-15 20:07:10

    puk puk poprawcie to

  • 0

    5. ~  2008-09-15 20:10:09  host: dnx86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    200 godzi - 100 kłóci :)

  • 0

    6. ~  2008-09-15 20:13:04  host: 82.160.4.8

    Wow, fajnie ostatnio wygladaja te 5 megapixelowe aparaty w komórkach:D

  • 0

    7. ~  2008-09-15 20:13:58  host: dnx86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    telemaniak - zdaje się, że jest jak w przedszkolu - "stary niedźwiedź mocno śpi" :)

  • 0

    8.  2008-09-15 20:15:31

    telemaniak93 - "na do tylu a tylu minut/godzin". Nie widzę w tym błędu. Zawsze czasy podawane są w formacie "do x minut".

  • 0

    9. ~  2008-09-15 20:25:17  host: dnv58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To ja mam inne pytanie - czy 802.11n oraz wimax zaliczają się do standardów sieci bezprzewodowych?

  • 0

    10. ~Cpr  2008-09-15 20:43:15  host: afd100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo ładnie wygląda, zobaczymy jak będzie "chodził".

  • 0

    11.  2008-09-15 21:22:53

    9, jest jest... wimax byłby briliant w takim telefonie, wifi n-ka - różnicy nie robi.

  • 0

    12. ~MACIEK  2008-09-16 00:04:26  host: iei242.internetdsl.tpnet.pl

    do 4 godziny rozmowy?? czyli znając zawyżanie producentów to max 3.. mam pytanie.. to telefon stacjonarny :/ ? czy na paluszki..

  • 0

    13. ~golfiarz  2008-09-16 08:01:02  host: host-64.pzuci.pl

    To chyba będzie mój następny telefon jak mnie k800i wystarczająco wkurzy :).

  • 0

    14. ~  2008-09-16 08:48:09  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    #Luin: "na do 200 godzin czuwania" - to jednak nie jest po polsku. Albo na, albo do

  • 0

    15.  2008-09-16 09:36:31

    14 - zatem dla osób nie potrafiących złapać pauzy między jednym a drugim przyimkiem - wstawiam dwukropek;)

  • 0

    16. ~elektryk  2008-09-16 19:46:18  host: fgy74.internetdsl.tpnet.pl

    ja posiadac k800 i zmienic jak mnie wkurzac ten bardzo. zmienic na samsung omnia lub tego asus albo inny telefon zeby miec juz na dlugo

  • 0

    17. ~elektronik  2008-09-17 21:07:16  host: bvx24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam nadzieję że ten trackball będzie jako tako do użytku bo ten z artemisa mnie już wkur*ia

  • 0

    18. ~adamo  2008-09-17 22:39:42  host: aaop88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to bedzie godny nastepca mojej 3310

  • 0

    19. ~milosnik  2008-11-10 01:00:41  host: g226210180.adsl.alicedsl.de

    Czy ten telefon, smartphone ma wbudowane wyjście tv-out? Bo zastanawiałem się na xperia x1 lub htc touch hd. Niestety produkt htc nie ma tvouta

Dodaj swoją opinię