Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kościół nie teatr - komórki dozwolone

Kościół nie teatr - komórki dozwolone

Q! 3 Grudnia 2009 11:58

0 0

O tym, że z telefonów komórkowych nie wypada korzystać w pewnych miejscach, wiadomo od dawna. Jednak od niedawna wiadomo również, że do takich miejsc nie zalicza się kościół. Przynajmniej w Nowej Zelandii.

Na pewien kościół w Nowej Zelandii nałożona została bowiem kara pieniężna za uniemożliwienie wiernym korzystania z telefonów komórkowych. Dokładnie chodzi tutaj o zakłócanie sygnału sieci, na które trzeba posiadać specjalne pozwolenie. Takich pozwoleń nie miał kościół, w którym uruchomione zostało urządzenie umożliwiające zakłócenie sygnału.




Sprawa została podniesiona przez sieć Vodafone, której to sygnał był zakłócany. Firma poinformowała odpowiedni urząd, że w pewnej lokalizacji jej sieć nie działa prawidłowo mimo poprawnych odczytów jej parametrów.

Urząd po zbadaniu całej sprawy zdecydował o nałożeniu na winnego kary pieniężnej. Kościół przyznał się do winy i według informacji Urzędu - nie zamierza się odwoływać od nałożonej kary.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~HubiCom  2009-12-03 12:01:52  host: hostgaz91.gazownia.poznan.pl

    Czegoś brakuje w wersie: ... w którym uruchomione zostało urządzenie umożliwiające sygnału. A w temacie - ciekawe czy na mszach będzie reklamował swoją sieć toruński rekin biznesu :)

  • 0

    2.  2009-12-03 12:05:19

    To jeszcze nie oznacza,że wypada korzystać. Kościół po prostu poszedł za daleko. Używanie telefonu w jakiejkolwiek świątyni , niezaleźnie od wyznania powinno być piętnowane.

  • 0

    3. ~Oskar  2009-12-03 12:10:02  host: dsi203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chyba nietrzeba być znawcą zasad dobrego wychowania, są miejsca gdzie beceremonialnie nie wypada rozmawiać

  • 0

    4. ~lpolityk  2009-12-03 12:10:47  host: h82-143-133-210-static.e-wro.net.pl

    APSpracownik, w pełni się zgadzam.

  • 0

    5.  2009-12-03 12:16:35

    *** HubiCom - dzięki za czujność, już poprawione. ;-)

  • 0

    6.  2009-12-03 12:16:41

    APSpracownik po prostu nic dodac nic ujac:)

  • 0

    7. ~HubiCom  2009-12-03 12:17:21  host: hostgaz91.gazownia.poznan.pl

    @Oscar: - np w autobusach kominikacji miejskiej w Warszawie - bo można zostać wyrzuconym przez kierowcę / to chyba też przesada.

  • 0

    8.  2009-12-03 12:29:45

    @ Q! - staram się :) - w końcu to mój ulubiony portal GSM - teraz trochę traci na rzecz forum nokii E52 (i jeden z niewielu którego mi jeszcze w robocie nie zablokowali)

  • 0

    9.  2009-12-03 15:46:08

    Te kościoły coś za bardzo w politykę się mieszają. Komórki zakłócać ot głupota. Mam wolną wolę i żadna korporacja zarabiająca miliardy zwana kościołem nie ma prawa zakazać, a tym bardziej zakłócać korzystanie z telefonu.

  • 0

    10.  2009-12-03 15:49:34

    Nie mam nic przeciwko temu by w autobusach była możliwość rozmawiania przez telefon, to jak rozmowa z drugą osobą. Ale dresów słuchającego swego hip-hłopu na głośnikach to powinni wyrzucać. Zróbcie porządek z tymi ostatnimi opiniami bo przez nie strona się rozjeżdża.

  • 0

    11. ~Daro  2009-12-03 16:47:32  host: public52215.xdsl.centertel.pl

    Rozmowy przez komórkę w kościele to już moooocne przegięcie! Nie dajmy się zwariować, to za chwilę w teatrze i kinie też będzie można klepać przez komórki? :/

  • 0

    12.  2009-12-03 17:04:23

    @9 10 to nie ma nic wspólnego z polityką. Ksiądz ma pełne prawo wyprosić z świątyni wiernego, który korzysta z telefonu ujmując powagi miejsca. Nie może jednak stosować metody zagłuszania sygnału. Wyobraźcie sobie, co by się stało gdyby któryś z wiernych zasłabł ? Wezwanie pogotowia opóźniłoby się o kilka minut.

  • 0

    13. ~Alek  2009-12-03 17:36:16  host: chello087207070230.chello.pl

    Jak to się określa w wikipedii? Point of View, zamiast faktów? Bo z "newsa" można by wyciągnąć wniosek (po zastosowaniu elementarnej logiki, drogi Watsonie), że gdyby zagłuszarka była w teatrze -- to byłoby OK.

  • 0

    14.  2009-12-03 18:22:48

    Właśnie o to mi chodziło.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-161-92.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2017-03-30 22:29:57

Jak słuchanie disco polo na sprzęcie Cambridge Audio.


~ | 2017-03-30 22:29:28

Jak mielenie kawy Tesco Value w ekspresie Saeco.


~ | 2017-03-30 22:29:06

Flagowiec używany w Play to jak wlewanie oleju opałowego do Bentleya.


~ | 2017-03-30 22:28:05

Żulefone.


~ | 2017-03-30 22:23:37

@2 to sobie ich używaj

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę JA+ na kartę?

Nowa oferta JA+ Na Kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet