Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Korupcji w Siemensie ciąg dalszy

Korupcji w Siemensie ciąg dalszy

sirmark 30 Kwietnia 2008 09:58

0 0

Wynajęta przez koncern Siemens amerykańska kancelaria prawnicza Debevoise & Plimpton LLP znalazła dowody korupcji w niemal wszystkich pionach spółki w kilku krajach - poinformował Siemens w komunikacie.

Prawnicy zbadali dokumenty dotyczące transakcji spółki zawartych w latach 1999-2006. Przedstawiony radzie nadzorczej Siemensa częściowy raport z dochodzenia w dawnym pionie telekomunikacyjnym oraz pięciu innych gałęziach koncernu stwierdza, że istnieją dowody "nie tylko przypadków korupcji, lecz także wielokrotnego naruszenia przepisów dotyczących wewnętrznej kontroli i rzetelności dokumentacji".

Poszczególni byli członkowie zarządu mieli różną wiedzę o podejrzanych transakcjach, jak również w różny sposób reagowali na przypadki korupcji i naruszenia wewnętrznych przepisów: od podjęcia stosownych kroków, przez przeniesienie odpowiedzialności na inne osoby oraz brak reakcji do współudziału w nielegalnych praktykach.
W weekend prokuratura w Monachium potwierdziła, że sprawdza zarzuty o korupcję przeciwko byłemu szefowi koncernu Heinrichowi von Prierowi.

O korupcji w Siemensie pisaliśmy już w tej i w tej wiadomości.

Według Siemensa wartość podejrzanych transakcji wyniosła 1,3 miliarda euro. Tylko w pierwszym kwartale tego roku koncern poniósł wydatki w związku z wyjaśnianiem afery w wysokości 175 milionów euro.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Tusk_gdzie _tanie _jabłka?  2008-04-30 11:13:40  host: powered.by.darkforcce.uk.to

    Przecież to normalka w Niemczech, Francji, firmy maja specjalny fundusz łapówkarski... Tylko nie mogą korumpować u siebie w kraju. A siemens ma kłopoty bo nie ma wyników i dlatego dobrali sie do tych tłuścioszków

  • 0

    2.  2008-05-01 21:56:28

    Z takim nickiem to chłoptasiu idź na onet

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet