Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koreańczycy kupią polskie sieci?

Koreańczycy kupią polskie sieci?

WitekT 22 Marca 2010 09:18

0 0

Dwaj koreańscy giganci chcą wejść na polski rynek. Wybrali idealny moment, bo na sprzedaż są Polkomtel i P4 - pisze Puls Biznesu.

Jeden z nich to SK Telecom (ponad połowa udziałów w rynku koreańskim; 24 mln klientów), drugim - Korea Telecom (ponad 30%; 15 mln abonentów). Nie zamierzają budować sieci od podstaw. W grę wchodzi kupno części udziałów lub stworzenie joint venture.




Korea Telecom w najbliższym czasie będzie rozmawiać z poważnym polskim partnerem (którego nazwa na razie nie zostanie ujawniona) na temat nowej technologii w telefonii komórkowej. Z kolei SK Telecom jest zainteresowany wejściem na rynek telefonii komórkowej w Polsce, w szczególności telefonii komórkowej połączonej z internetem. Ta firma może być operatorem lub dostarczyć polskiemu partnerowi technologię.

Korea Telecom był już obecny w Polsce — w latach 90. miała ponad 30% udziałów w spółce Telepage, która obsługiwała system komunikacji pagerowej.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 88
  • 0

    70.  2010-03-22 15:04:57

    65. to jest tylko mój pogląd, wystarczy zobaczyć taryfy W3, Orange to książkowy przykład, ewidentnie widać, że z góry naciskają na oferty robią je mało atrakcyjne strasznie pokombinowane, według mnie to jest dołowanie operatora. Oczywiście to nie nasza wina, że Idea z Polskiej stała się Francuską tylko przez przekupne rządy po upadku komunizmu, lecz czy nie można dać lepiej? Dlaczego Orange FT czy UK, a nawet Orange SK może dać lepiej? Jak dla mnie Orange niszczy sobie tylko opie w Polsce.

  • 0

    71. ~galtom  2010-03-22 15:20:51  host: aaic16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @70 Wiesz, patrzac na dane publikowane na telepolis jakos nie widze rychlego bankructwa Orange w Polsce. To za nas doja wynika nie z tego kto jest wlascicielem (bo kazdy by to robil - w koncu po to ma sie firme zeby zarabiac) a z tego na co pozwala rynek (regulator, konkurencja, klienci). Skoro ludzie chca im placic to moze nie jest tak zle? Ale nie widze w tym, ze wlascicielem jest spolka francuska tego, zeby mieli sie szybko wzbogacic i zostawic zgliszcza (a tak wynika z Twojego opisu). Niby dlaczego mielby to robic w Polsce a np. w UK (Orange) juz nie? Jeszcze raz powtarzam, gdyby Orange mial w 100% polskiego wlasciciela tez by nas doil do czyjejsc prywatnej kieszeni. Myslicie ze poslki wlasciciel dzieliby sie zyskiem z klientami??? Dopiero bylby wyzysk i nie inwestowanie, bojac sie, ze za chwile wejdzie na rynek duzy gracz i mala Polska siec nie da rady konkurowac.

  • 0

    72.  2010-03-22 16:07:56

    71. ja nie miałem na myśli bankructwa Orange, bo do czegoś takiego nigdy nie dojdzie, chodziło mi o podejście do klienta, sam potwierdziłeś jak ludzie chcą płacić to czego mają oszczędzać i właśnie o to mi chodziło, że taki klient W3 po przejściu nie odczuje dojenia, bo nadal jest dojony, a klient Play po przejęciu firmy do dojenia czyli np. France Telecom odczuje to bardzo. Mamy polskiego właściciela w Plusie jak widać też doją jak chcą. Tutaj trzeba jednak zmienić mentalość w ludziech, jak przywiązują się do marki jakby na całe życie to wybierali w UK coś takiego nie funkcjonuje wybiera się to co jest tańsze lub tam gdzie więcej dają i to się nazywa konkurencja, niestety nam jeszcze sporo brakuje do tego, choć ludzie zaczynają nie tylko w tej kwestii zmieniać poglądy.

  • 0

    73. ~:))  2010-03-22 17:01:03  host: 94.254.143.177

    do 49. krikkernl - Gdynia - totalnie olewana (od lat, nawet pare lat temu zwracałem im na to uwagę). Powiedz mi czemu INPOST zachowuje się tak samo jak Poczta Polska? Przykładem jest ich strona: pod numerami telefonów nikt nie odpowiada, forma zgłoszenia ma błędy uniemożliwiające jej wysłanie, a wyszukiwarka kodów/miast... nie wiem co wskazuje, bo ja wiem że u nie chodzi ich listonosz, ale według wyszukiwarki mojego kodu Inpost NIE obsługuje... Czekam jednak na Bundes Post z utęsknieniem... :)))

  • 0

    74. ~znawca  2010-03-22 17:21:01  host: chaos.tpnet.pl

    @69+66. Kwistas moim zdaniem zbyt szybko przyznałeś racje Thonce. Moim zdaniem niemal każda kolejna promocja Play dla abonentów (w ciągu ostatniego roku) obniżała im koszty połączeń. Najpierw było potrojenie. Kwota abonamentu x3 (dla 45zł wzwyż) ale tylko przez połowę okresu zastrzeżonego lub nawet jedynie x2 przez 6 miesięcy dla abo 25zł. Do tego stawka podstawowa 49-39gr. Ten chwyt nie podobał się zbytnio abonentom, gdyż niemożliwe było swobodne i racjonalne korzystanie z telefonu. Średnia stawka za minutę w ciągu 24 miesięcy wynosiła ponad 36-26gr (przy założeniu, że osoba dzwoniła w każdym miesiącu umowy zbliżoną ilość minut). Jak ktoś nie mógł "skonsumować" całego limitu to stawka mogła wzrosnąć jeszcze bardziej. Jedyną zaletą tej promocji były tańsze SMS'y w sieci. Kolejną promocja One Play Pro wprowadzała płaską stawkę 29gr, ale dostępna była jedynie w abonamentach za 40 i 60zł. Nie była lepsza od poprzedniej, ale przynajmniej znowu było prosto i stawki stałe przez cały okres umowy. Teraz wprowadzili Long Play i tu też niby można się przyczepić, że w tańszych taryfach stan darmowy płatny i nie ma tańszych SMS'ów w sieci, ale ludzie, już od 29zł miesięcznie macie stawkę 24gr minuta w ramach abonamentu, a może być nawet 20gr i SD darmowy za 69zł. Jak już jesteście abonentami lub kupujecie przez Internet dostajecie dodatkowy pakiet 50 minut lub nawet 100 minut przy abonamencie 69zł i wyższym. Co prawda darmowy przez jedynie 6 miesięcy, ale później jakoś szczególnie drogi nie jest (50 za 5zł lub 100 za 9zł). Dzięki czemu stawki spadają poniżej 20gr za minutę do nawet 17gr. Nie macie się chyba do czego przyczepić. Co do cen telefonów to nie dziwne, że przez ostatnie półtora roku zdrożały, skoro kurs złotówki dość słabo stoi, ale jak porównujecie oferty to nie rok do roku a pomiędzy konkurentami. Ja przykładowo zdziwiłem się jak zobaczyłem KU990 przy abonamencie 29zł za 349 zł, ale jak wszedłem na stronę Ery to dla NE20 ( 25zł/60=41gr/minuta) jego koszt

  • 0

    75. ~znawca  2010-03-22 17:51:41  host: chaos.tpnet.pl

    @74cd. Cena KU990 w abonamencie Nowa Era 20 za 25zł w promocji prezenty wynosi 599zł przy umowie na 24 miesiące. W Play jest to 349zł a cena minuty to 41gr do 24 lub nawet 20gr dla dotychczasowych abonentów. Widać różnicę? Przy okazji dostrzegłem nową promocję w Erze: "Nowa Jedyna" za 55zł 180 minut (30gr/minuta) + 50MB transferu, gdzie telefon SE Yari kosztuje 249zł. W LongPlay 29zł jest to jedynie 150zł drożej, a w LP 49zł 248zł taniej. Nawet doliczając w Play 100MB pakiet za 5zł wychodzi znacznie taniej (54zł za 240 minut=22,5gr/min.). Widać różnicę?

  • 0

    76.  2010-03-22 18:38:48

    wiosna taka radosna, kupia to bedzie gadane halllla stworzyli juz cos takiego jak komunikatory i blogi taki postep w komunikacji !!!

  • 0

    77. ~  2010-03-22 18:40:19  host: t20-07.opera-mini.net

    @63: Play da do Plusa i do Ery 29gr. Era da do Ery tanie wewnątrzsieciówki, Plus do Plusa także - na znacznie poniżej 29gr. Rzecz w tym, że jak ktoś potrzebuje dużo dzwonić do tych sieci to nie z Playa będzie miał te połączenia najtaniej jak tu niektórzy usiłują przekonywać.

  • 0

    78. ~znawca  2010-03-22 18:53:30  host: chaos.tpnet.pl

    @77. Ale którą ofertę Ery masz na myśli? Long Play bez telefonu bije nawet stawki wewnątrz sieciowe w Tak Taku przynajmniej bez podwojenia (przykładowo pakiet 150 minut za 21zł to ok 14gr w sieci a LP to już nawet 10-12gr do wszystkich). W abonamentach to faktycznie taniej z Play Do Ery niż z Ery do Ery (pomijając Sieć Rodzinną). Zresztą nawet kiedyś takiego porównania używał Play w reklamie. Tylko nie pamiętam jaka była reakcja Ery na nią i czy jej "zniknięcie" nie było związane z jakimiś skargami z jej strony. Przykładowo: Nowa Jedyna i 180minut za 50zł (5 odjąłem za pakiet 50MB) to stawka wynosi: 27,7gr do wszystkich*. W Long Play już za 29zł stawka do wszystkich może osiągać nawet już 20-22gr. Teraz pytanie z którego telefonu będzie taniej do Ery?

  • 0

    79. ~  2010-03-22 19:26:46  host: 94.254.168.29

    @78: Ja pisałem kom. 77. Nie no, mam na myśli wyłącznie prepaidy. I w TT jak najbardziej z podwojeniem - bo ono przecież JEST. Odp. na pytanie: do Ery będzie taniej z ERY TT Happy Taniej z podwojeniem i włączonym pakietem 150min za 21zł (realny koszt ok. 7-8 gr/min) i to bez abonamentu 50 czy 69zł jak również bez długiego zobowiązania.

  • 0

    80.  2010-03-22 19:36:55

    @znawca znam lepsze kwiatki. Orżnąć abonament 55 zł. + 2GB danych = 94,5 zł. Omnia HD 2049 zł. 200 minut przez 9 miesięcy później przez 15 miesięcy 100 minut. Play Swobodny Internet 3 LP69 69 zł. + 2 GB = 99 zł. Omnia HD 399 zł. 350 minut + SD. Cena telefonu w sklepie 1554 zł. według skąpca. Różnica na telefonie 1650 zł.

  • 0

    81. ~  2010-03-22 19:50:34  host: chello089074158242.chello.pl

    @68 - a po jaką cholerę ktokolwiek by miał używać pagera, wytłumacz mi to, być może się mylę, ale telefon komórkowy chyba przewyższa pod każdym względem ten zabytek jakim jest pager, to tak jak by ktoś dzisiaj zamiast ipoda używał walkmana... i może jeszcze mi mi wytłumaczysz co to znaczy że zalatuje getem - - to coś złego ?

  • 0

    82. ~znawca  2010-03-22 19:51:08  host: chaos.tpnet.pl

    @80. Tomek nie ma co się licytować, gdzie są najdroższe telefony ;). A co do SE Yari w Erze Nowej Jedynej do dopatrzyłem się, że jest to promowany telefon (podobnie jak kiedyś było z HTC Hero) i jego cena jest o jakieś 200zł "zaniżona" w stosunku do innych słuchawek w tej taryfie.

  • 0

    83. ~  2010-03-22 19:52:52  host: chello089074158242.chello.pl

    zresztą napisałem że gdyby jeszcze istnieli tacy ludzie którzy używają pagerów to moje pytanie by brzmiało - po co ? jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi

  • 0

    84. ~  2010-03-22 19:55:01  host: 94.254.168.29

    @80: Ta, abo to ja dziękuję...

  • 0

    85.  2010-03-22 20:33:42

    @84 abonament w Playu bez telefonu masz od 14,5 zł. 120 minut.

  • 0

    86. ~  2010-03-22 20:45:55  host: 212.2.99.206

    @85: Tylko prepaid :-)

  • 0

    87. ~Piko  2010-03-22 21:12:49  host: apn-77-115-77-29.dynamic.gprs.plus.pl

    Żeby tylko podobna historia się nie powtórzyła jak to było z Daewoo&Fso .

  • 0

    88. ~sympatyczny  2010-03-23 03:05:23  host: chello089079048202.chello.pl

    @86: co?

  • 0

    89.  2010-03-30 11:50:02

    @88: kto?

Dodaj swoją opinię