Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Korea Północna odcina się telekomunikacyjnie od świata

Korea Północna odcina się telekomunikacyjnie od świata

WitekT 13 Czerwca 2005 15:37

0 0

Phenian zablokował 90% swoich międzynarodowych linii telefonicznych. Sprowadza z zagranicy urządzenia, które mają zagłuszać rozmowy przez telefony komórkowe.

Do kwietnia Korea Północna miała 970 międzynarodowych połączeń telefonicznych. Decyzję o ich odcięciu miał podjąć sam Kim Dzong Il - pozostał ich tylko pięć: dwie dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dwie dla Ministerstwa Obrony i jedna dla Ministerstwa Handlu. Nie wspomniano o wodzu, jego rodzinie i współpracownikach, którzy też kontaktują się z zagranicą i mają zapewniony na bieżąco dostęp do wiadomości ze świata.
Państwowe usługi telefonii komórkowej istnieją w KRLD od sierpnia 2002 roku. Tysiące Koreańczyków z Północy porozumiewa się jednak z rodziną w Seulu i Chinach za pomocą komórek zarejestrowanych w tym ostatnim kraju. Aby przeszkodzić swym obywatelom w kontaktach z zagranicą, władze KRLD sprowadzają urządzenia, które mają być instalowane w miastach graniczących z Chinami w celu zagłuszania telefonów komórkowych i innych urządzeń. Uniemożliwi to porozumiewanie się nie tylko właścicielom przemyconych chińskich komórek, ale i oficjalnym abonentom. O ile liczba tych pierwszych nie jest znana, o tyle wiadomo, że w ciągu jednego miesiąca (w maju ubiegłego roku) Phenian wydał zezwolenia na używanie komórek 20 tysiącom obywateli, każde za bezzwrotnym depozytem w wysokości około 1200 dolarów.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Mark  2005-06-13 22:49:00  host: w3cache.lama.net.pl

    Dziwny kraj :/

  • 0

    2. ~xxx  2005-06-14 21:10:00  host: dzh246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co za czasy i porąbany kraj. Nie wolno rozmawiać, nie wolno myśleć "na głos".

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy oglądasz telewizję przez Internet?

Play Now udostępnia kanał Eleven Sports 4

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet