Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Korea Północna bez komórek

Korea Północna bez komórek

sirmark 4 Czerwca 2004 12:32

0 0

Rząd Korei Północnej wydał zakaz używania telefonów komórkowych przez mieszkańców kraju.
W kilka tygodni po tym, jak władze zezwoliły na korzystanie z telefonów komórkowych obcokrajowcom, wprowadzono zakaz dla mieszkańców Korei. Przepis obowiązuje od 25 maja. Jedną z przyczyn podjęcia tej decyzji mają być obawy przed terrorystami, którzy rzekomo mieliby detonować bomby przy pomocy telefonów komórkowych. Stan swobód obywatelskich w Korei Północnej każe jednak sądzić, że chodzi raczej o zaszkodzenie koreańskiej opozycji i utrudnienie komunikacji dysydentów. Tym samym podwładni Kim Dzong-Ila kopiują schematy blokowania nowych środków komunikacji, jakie od lat stosują władze Chin. Różnica polega jednak na tym, że o ile w Chinach rynek nowych technologii rozwija się niezwykle dynamicznie, to w Korei Północnej niemal nie istnieje - pierwsze usługi telefonii komórkowej działają w tym kraju od niespełna dwóch lat. W ubiegłym roku w tym liczącym około 25 mln mieszkańców kraju, z komórek korzystało zaledwie 20 tys. osób. Dlatego przymierający głodem obywatele jednego z ostatnich bastionów komunizmu, nowego zakazu w większości zapewne nawet nie zauważą.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2007-10-17 01:23:03  host: 195-248-88-183.ip.netia.com.pl

    fajnie chciałbym zamieszkać w korei północnej

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-220-72.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet