Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Korea bada prędkość łączy szerokopasmowych

Korea bada prędkość łączy szerokopasmowych

WitekT 6 Listopada 2006 18:38

0 0

Koreańska Komisja ds. Telekomunikacji przedstawiła plan monitorowania, czy operatorzy dostarczający szerokopasmowy dostęp do Internetu zapewniają taką prędkość, jaką obiecują.

Coraz więcej operatorów w Korei Południowej ma w swojej ofercie łącza o prędkości 100 Mb/s. Komisja nie jest pewna, czy klienci otrzymują faktycznie to, za co płacą, ogłosiła więc plan monitorowania jakości łączy. W projekcie mają brać udział klienci, którzy instalować będą specjalnie oprogramowanie, które pozwoli na zbieranie danych o faktycznej prędkości połączenia.




Program ma zacząć się w przyszłym roku. Jego wyniki mają być publikowane co 3 lub 6 miesięcy.

Źródło tekstu: Korea Times, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2006-11-06 18:53:31

    u nas niech coś takiego zrobią bo tam nawet jak mają 50Mb zamiast 100 to jest dobrze ale jak u nas z 1Mb spadnie na 512Kb to jest róźńica

  • 0

    2. ~Wojtaszek  2006-11-06 19:08:14  host: ip9.imperiumpw.pl

    A w Polsce? Gdzie bilingi prepaid? Gdzie informacja na biezaco o limitach w neostradzie?

  • 0

    3. ~PLANET  2006-11-06 21:41:32  host: gprs11.orange.pl

    Billing on-line prepaid na pewno Orange, prawdopodobnie takze Era. Co do Plusa sie nie wypowiadam bo nie wiem :D

  • 0

    4. ~mirekb  2006-11-06 22:12:08  host: apn-99-33.gprspla.plusgsm.pl

    bilingi prepaid?np za simdate?czy simplusa -nie wierze w to bo to na starej platformie,nie uda im sie tego w plusie zrobic..a gdyby nawet to tempo tego systemu,zadzwia..teraz w orange da sie sprawdzic biling w erze pewnie niebawem

  • 0

    5. ~rico  2006-11-06 22:21:39  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Era natomiast chwali się że uruchomiła w całym kraju HSDPA 1,8Mbit/sek od 30.10.2006ruku.W salonie Ery w Bydgoszczy powiedzieli, że "to" jeszcze nie działa.Ale checa!!!!!!!!!!!!!!!byli pierwsi w kraju co za śćiema!!!!!!!!

  • 0

    6.  2006-11-06 22:30:12

    rico: jak nie działa? Działa i to doskonale... A pracownicy są jak zwykle "dobrze" poinformowani... ;)

  • 0

    7.  2006-11-06 22:58:07

    ee no kiszka... 100 Mb/s. za cene pewnie jakies naszej neo 1Mb...

  • 0

    8. ~sympatyczny  2006-11-06 23:47:49  host: chello081018196007.chello.pl

    Witku, a jaka opcje polecasz? cena modemu niewazna zawsze mozna dokupic, nie stac mnie tylko na zbyt wysoki abonament. boje sie tylko tego hsdpa bo jak to bedzie tak szybko dzialac to moga zadzialac zle nawyki ze stalego lacza i maly limit sie skonczy za szybko... ale z drugiej strony jak modemy sa latwodostepne, technologia ekscytujaca, a Ty piszesz ze to dziala swietnie to czemu na chwilke nie zacisnac pasa na innych rzeczach i nie wejsc w to. mieszkam w wawie, ale nie wscislym centrum.

  • 0

    9.  2006-11-06 23:58:27

    sympatyczny: ja sam jadę na optionie fusion+. Jeden człowiek z Ery testuje od jakiegoś czasu tem modem huawei i wygląda na to, że sprawuje się lepiej niż option - pomijając fakt, że jest 100 zł tańszy niż wspomniany option. Jakbym teraz miał wybierać, to bym wziął tą chińszczyznę... ;) Do swojego optiona mam zarzuty takie, że jak straci zasięg na dłużej niż 30 s (mówię o GSM), to ciężko jest mu spowrotem podnieść sesję. Jak mu sie już uda, to jest ok, a jak nie, to często trzeba resetować połączenie, a czasem nawet wyjmować i znów wkładać modem...

  • 0

    10.  2006-11-06 23:59:58

    A co do opcji, to 500 MB to ciut mało, choć według moich informacji nie tną zbyt restrykcyjnie, szczególnie w biznesie. I mają chyba plan podniesienia prędkości po limicie - ale do jakiego poziomu to nie wiem.

  • 0

    11.  2006-11-07 08:19:14

    Czytałem czesciowo test HSDPA (był w ostatnim 11 numerze Chipa)i realne transfery w centrum Warszawy w budynku to ok 800 kbps a na obrzeżach miasta dochodził do 1200 kbps.

  • 0

    12.  2006-11-07 08:20:31

    Tak więc 1800 kbps to tylko teoretycznie w idealnych warunkach można osiągnąć. Ale i tak uważam ze to nieźle.

  • 0

    13. ~getITright  2006-11-08 12:54:27  host: chello087206218003.chello.pl

    może by tak u nas taką komisję powołać ??? napewno bardziej by się nam przydała !

  • 0

    14. ~kretek  2006-11-13 01:09:52  host: dkt154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie HSDPA wyciąga spokojnie 180kB/s ciągłego transferu czyli ok 1450kbps, sygnał mam na poziomie 25-35%. Ogólnie to w domu mam słaby sygnał, chciaż ostatnio sygnał przy EDGE skoczył mi wyraźnie w góre i mam 70-90%. Do 3G musze uzywać antenki i działa tylko w określonych miejscach, ale jak załapie to już pięknie działa :)

Dodaj swoją opinię