Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kopia SMS na e-mail - test nowej usługi w Play

Kopia SMS na e-mail - test nowej usługi w Play

Ringu 4 Listopada 2010 08:46

0 0

Play w ramach akcji Testuj usługi z Play wprowadza nową funkcję, dzięki której kopie wszystkich przychodzących i wychodzących wiadomości SMS będą przesyłane na dowolny adres e-mail.

Usługa w chwili obecnej jest bezpłatna. Aby ją aktywować należy wysłać SMS pod numer 8010 o treści: START adres@email.pl (wpisując odpowiednio swój adres emailowy) i postępować zgodnie ze wskazówkami w kolejnej wiadomości. Dezaktywacja następuje poprzez wysłanie komendy STOP pod ten sam numer.




Kopia SMS na email działa także w roamingu. Obecnie serwis jest w trakcie testów i operator nie gwarantuje jego poprawnego działania.

Zobacz: regulamin usługi (plik .pdf; 130 kB).

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    35. ~miernik  2010-11-04 15:32:37  host: 85.183.50.38

    Może i usługa działa w roamingu, ale nie da się jej aktywować w roamingu, przynajmniej ja jestem w Niemczech i z którejkolwiek z 4 sieci próbuję wysłać tego SMSa na 8010 to wyskakuje "Unable to send". Może jest jakiś inny sposób aktywacji tego niż SMS?

  • 0

    36. ~RudyLis  2010-11-04 16:25:24  host: public-gprs52715.centertel.pl

    @35 To może wyślij na +488010

  • 0

    37.  2010-11-04 16:53:38

    Jak będzie darmowe to spoko jak płatne to lipa bo na Androidzie korzystam z darmowego SMS Backup+Restore archiwizuje wiadomości na skrzynce Gmail mało tego można je później także przywrócić.

  • 0

    38. ~sq  2010-11-04 18:17:11  host: 245.subnet125-162-113.speedy.telkom.net.id

    a mnie by sie akurat przydala, jak i osoba ktore maja dostep do maila ale do telefonu tak sie zastanawiam bo reg tego nie przewiduje. Koszt wyslania sms z poza ue jest platny (nie pamietam czy 2 czy 5, mniejsza z tym), regulamin tej usługi okresla jedynie ze aktywacja czyli wyslanie tej wiadomosci jest za darmo bez rozruznienia roaming-pl - ciekawe jak t w praniu wyglada..ale chyba az tak mi nie zalezy w tym momencie, zeby sprawdzac czy pobierze kase czy nie, a potem sie z bok uzerac :)

  • 0

    39. ~  2010-11-04 22:45:25  host: dcx236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A smsy z Kalendarza Gmail do Play podobno nie dochodzą? Prawda to? W Plusie i Erze smsy dochodzą.

  • 0

    41. ~  2010-11-05 00:20:21  host: undef-c-243.interblock.pl

    #39: Dochodzą bez problemu, Play Fresh

  • 0

    42. ~K  2010-11-05 07:19:20  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    Wszystko działa poprawnie :)

  • 0

    43. ~miernik  2010-11-05 10:39:27  host: 85.183.50.38

    @35: +488010 też próbowałem, tak samo "Unable to send" @38: wygląda na to że w roamingu w ogóle nie da się wysłać tej wiadomości na 8010, więc odpada problem czy jest płatne.

  • 0

    44.  2010-11-05 11:58:07

    @43 /35/36 może przez Play24 / net ? na marginesie, mi nie działa jak dotąd 'poczta głosowa na sms' , nowa usługa i testy do mnie jakoś nie przemawiają .

  • 0

    45.  2010-11-05 12:21:19

    @43/44 /35/36 Nie można , wyskakuje *Nie wypełniono pola 'Odbiorcy'!*

  • 0

    46. ~e  2010-11-07 13:25:20  host: host117.opteris.pl

    Wszystko fajnie, ale nie zintegrowano tego z bramka... Skoro smsy z bramki sa platne, to mogliby sie pokusic o jej rozbudowe, bo to co obecnie tam jest, to jakas kpina.

  • 0

    47. ~vts  2010-11-10 12:16:08  host: proxy2.netia.pl

    #33. Po to, zebys od razu wiedzial, jak Ci Play doliczy SMS premium za 6,1 PLN, ktorego nie wyslales. ;-) Ja tak mialem niedawno, na Necie czytam, ze nie jestem jedyny. Oczywiscie tlumacza sie, ze SMS wyszedl z tego numeru, wiec maja w pompie moja prosbe o wskazanie lokalizacji (wiem, gdzie byl moj telefon w danej chwili, wystarczy porownac, zeby zweryfikowac czy karta nie jest sklonowana).

  • 0

    48. ~wiedzący  2010-11-10 13:06:09  host: gaja.tpnet.pl

    @47. Aktualnie nie tak prosto sklonować kartę SIM. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, iż ktoś mógł wysłać SMS'a z twojego konta na Play24. Co ciekawe, jakoś teraz po zmianie strony nie mogę znaleźć bramki SMS'owej na stronie Play. Czyżby się z tej usługi wycofali? A może właśnie poprawiają jej bezpieczeństwo. Wcześniej wystarczyło zalogować się do serwisu i mogłem wysyłać SMS'y. Zdaje się, że nie było konieczności wpisywania SMS'owego hasła dostępu.

  • 0

    49.  2010-11-15 20:30:51

    Firma powinna stawiać na jakość a nie ilość.

  • 0

    50. ~WSTYD MI ZA WAS  2011-06-14 12:28:42  host: 118-155-251-94.net.stream.pl

    CO ZA PAJAC CHCE BEZPŁATNEJ BRAMKI NA PLAY? DO ROBOTY I BEDZIE CIE STAC NA KARTE DOLADOWUJACA!!!

  • 0

    51. ~Calm7  2011-06-14 12:34:16  host: z07-14.opera-mini.net

    50). Nie denerwuj sie, nie warto. Przy fanatyzmie plajowiczow juz tak jest, ze wszystko chca darmo i uwazaja, ze im to sie nalezy.

  • 0

    52. ~  2011-06-14 12:41:24  host: z21-08.opera-mini.net

    Nam Plejowiczom dają za darmo.

  • 0

    53. ~Calm7  2011-06-14 17:07:32  host: z24-14.opera-mini.net

    52). A wlasnie, ze Wam nie daja darmo :-p Zawsze jest cos za cos. I koniec.

  • 0

    54. ~dgal  2011-08-08 17:11:31  host: 198.175.152.211

    do wszystkich, ktorzy nie moga aktywowac uslugi korzystajac z roamingu: Mozna wyslac smsa przez usluge tele play. Dziala, przetestowalem

  • 0