Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kontrola przedłużona do końca pilotażu

Kontrola przedłużona do końca pilotażu

WitekT 2 Listopada 2005 13:31

0 0
Prezes URTiP rozpoczął kontrolę, która miała wykazać, czy operatorzy komórkowi wypełniają ustawowe obowiązki w zakresie przenośności numerów oraz terminu odwieszenia realizacji uprawnień abonentów w tym zakresie.Zgodnie z harmonogramem dołączonym do ww. decyzji Prezesa URTiP trzej operatorzy sieci komórkowych zostali zobowiązani do przystosowania swojej infrastruktury telekomunikacyjnej i umożliwienia abonentom zachowania numeru telefonu komórkowego przy zmianie operatora (tj. przeniesienia numeru do innej sieci) począwszy od 10. października. Tego dnia operatorzy rozpoczęli pilotażowe wdrażanie tej usługi.

W ramach dotychczas prowadzonej kontroli pracownicy URTiP uzyskali od operatorów sieci komórkowych informacje na temat:
technicznych aspektów współpracy operatorów przy kierowaniu połączeń na numery przeniesione w sieciach komórkowych,
zasad postępowania w przypadku wystąpienia przez klienta o zawarcie umowy o świadczenie usługi telekomunikacyjnej z przeniesieniem przydzielonego numeru,
zasad postępowania w przypadku wystąpienia przez klienta o rozwiązanie umowy o świadczenie usługi telekomunikacyjnej z przeniesieniem przydzielonego numeru,
najważniejszych działań podjętych przez operatorów w celu świadczenia usługi przenośności numerów.

Ponadto inspektorzy URTiP przeprowadzili kontrole w kilku salonach firmowych operatorów. Kontrole te wykazały, że konsultanci pracujący w tych salonach byli przygotowani do realizacji usługi przenośności numerów, umożliwiając klientom od 10. października składanie stosownych wniosków. Klienci zainteresowani usługą informowani są o przebiegu całego procesu przeniesienia numeru do sieci innego operatora, dokumentach niezbędnych do jego przeprowadzenia, a w przypadku chęci skorzystania z usługi, także o mogących wystąpić ograniczeniach wynikających z braku pełnej funkcjonalności wymiany informacji między sieciami telekomunikacyjnymi w czasie trwania pilotażu.

Program pilotażowego wdrożenia przeniesienia przydzielonego numeru przy zmianie operatora rozpoczął się zgodnie z harmonogramem określonym w decyzjach Prezesa URTiP. Obecnie operatorzy prowadzą techniczne testy połączeń realizowanych pomiędzy wytypowanymi centralami testowymi. Operatorzy zobowiązali się do składania co dwa tygodnie do Urzędu raportu o przebiegu pilotażu. W jednym z ostatnich testów technicznych, w siedzibie Polkomtela, uczestniczyli inspektorzy URTiP.

Na początek grudnia zaplanowana jest ostatnia, przed komercyjnym wdrożeniem usługi, faza międzyoperatorskich testów połączeń realizowanych z wykorzystaniem central testowych operatorów telefonii komórkowej. Zakończenie kontroli kompletności i poprawności testów pilotażowego wdrażania przenośności numerów powinno nastąpić do 10. grudnia.

W związku z koniecznością dokonania końcowej oceny poprawności zestawianych połączeń pomiędzy abonentami korzystającymi z usługi przeniesienia numeru w sieciach komórkowych przez zespół złożony z przedstawicieli operatorów i URTiP, Prezes URTiP Witold Graboś podjął decyzję o przedłużeniu kontroli do 16. grudnia. Po upływie tego terminu URTiP przedstawi końcową informację o wynikach kontroli.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Vulcano  2005-11-02 19:11:49  host: pf66.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl

  Znając życie 10 grudnia stanie się 10 marca,i tak dalej ....

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~  2005-11-03 12:46:54  host: external.ciech.waw.pl

  Czy ktoś próbował przenosić z NMT ???

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~megakot  2005-11-03 14:52:17  host: dpa58.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Oby jak najszybciej można było sie przenieść. Żeby era utrzymała promocje urodzinową do momentu aż będzie można pzechodzić :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~vulcano  2005-11-04 14:40:54  host: and182.internetdsl.tpnet.pl

  Badzmy dobrej mysli. Ja juz zacieram raczki przed ucieczka z orangutana.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~  2005-11-06 00:19:53  host: cpp153.neoplus.adsl.tpnet.pl

  mnie tak wkurzył plus swoim abonamentem że nic tylko zwijać manatki i się ewakuować

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-58-169.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet