Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kontrola przedłużona do końca pilotażu

Kontrola przedłużona do końca pilotażu

WitekT 2 Listopada 2005 13:31

0 0

Prezes URTiP rozpoczął kontrolę, która miała wykazać, czy operatorzy komórkowi wypełniają ustawowe obowiązki w zakresie przenośności numerów oraz terminu odwieszenia realizacji uprawnień abonentów w tym zakresie.

Zgodnie z harmonogramem dołączonym do ww. decyzji Prezesa URTiP trzej operatorzy sieci komórkowych zostali zobowiązani do przystosowania swojej infrastruktury telekomunikacyjnej i umożliwienia abonentom zachowania numeru telefonu komórkowego przy zmianie operatora (tj. przeniesienia numeru do innej sieci) począwszy od 10. października. Tego dnia operatorzy rozpoczęli pilotażowe wdrażanie tej usługi.

W ramach dotychczas prowadzonej kontroli pracownicy URTiP uzyskali od operatorów sieci komórkowych informacje na temat:
technicznych aspektów współpracy operatorów przy kierowaniu połączeń na numery przeniesione w sieciach komórkowych,
zasad postępowania w przypadku wystąpienia przez klienta o zawarcie umowy o świadczenie usługi telekomunikacyjnej z przeniesieniem przydzielonego numeru,
zasad postępowania w przypadku wystąpienia przez klienta o rozwiązanie umowy o świadczenie usługi telekomunikacyjnej z przeniesieniem przydzielonego numeru,
najważniejszych działań podjętych przez operatorów w celu świadczenia usługi przenośności numerów.

Ponadto inspektorzy URTiP przeprowadzili kontrole w kilku salonach firmowych operatorów. Kontrole te wykazały, że konsultanci pracujący w tych salonach byli przygotowani do realizacji usługi przenośności numerów, umożliwiając klientom od 10. października składanie stosownych wniosków. Klienci zainteresowani usługą informowani są o przebiegu całego procesu przeniesienia numeru do sieci innego operatora, dokumentach niezbędnych do jego przeprowadzenia, a w przypadku chęci skorzystania z usługi, także o mogących wystąpić ograniczeniach wynikających z braku pełnej funkcjonalności wymiany informacji między sieciami telekomunikacyjnymi w czasie trwania pilotażu.
Program pilotażowego wdrożenia przeniesienia przydzielonego numeru przy zmianie operatora rozpoczął się zgodnie z harmonogramem określonym w decyzjach Prezesa URTiP. Obecnie operatorzy prowadzą techniczne testy połączeń realizowanych pomiędzy wytypowanymi centralami testowymi. Operatorzy zobowiązali się do składania co dwa tygodnie do Urzędu raportu o przebiegu pilotażu. W jednym z ostatnich testów technicznych, w siedzibie Polkomtela, uczestniczyli inspektorzy URTiP.

Na początek grudnia zaplanowana jest ostatnia, przed komercyjnym wdrożeniem usługi, faza międzyoperatorskich testów połączeń realizowanych z wykorzystaniem central testowych operatorów telefonii komórkowej. Zakończenie kontroli kompletności i poprawności testów pilotażowego wdrażania przenośności numerów powinno nastąpić do 10. grudnia.

W związku z koniecznością dokonania końcowej oceny poprawności zestawianych połączeń pomiędzy abonentami korzystającymi z usługi przeniesienia numeru w sieciach komórkowych przez zespół złożony z przedstawicieli operatorów i URTiP, Prezes URTiP Witold Graboś podjął decyzję o przedłużeniu kontroli do 16. grudnia. Po upływie tego terminu URTiP przedstawi końcową informację o wynikach kontroli.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~Vulcano  2005-11-02 19:11:49  host: pf66.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl

  Znając życie 10 grudnia stanie się 10 marca,i tak dalej ....

 • 0

  2. ~  2005-11-03 12:46:54  host: external.ciech.waw.pl

  Czy ktoś próbował przenosić z NMT ???

 • 0

  3. ~megakot  2005-11-03 14:52:17  host: dpa58.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Oby jak najszybciej można było sie przenieść. Żeby era utrzymała promocje urodzinową do momentu aż będzie można pzechodzić :)

 • 0

  4. ~vulcano  2005-11-04 14:40:54  host: and182.internetdsl.tpnet.pl

  Badzmy dobrej mysli. Ja juz zacieram raczki przed ucieczka z orangutana.

 • 0

  5. ~  2005-11-06 00:19:53  host: cpp153.neoplus.adsl.tpnet.pl

  mnie tak wkurzył plus swoim abonamentem że nic tylko zwijać manatki i się ewakuować

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (12)

Archiwum Ankiet