Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konto mPay już nie musi być prepaidem, można podpiąć kartę MasterCard

Konto mPay już nie musi być prepaidem, można podpiąć kartę MasterCard

WitekT 3 Października 2012 10:45

0 0

Od września mPay umożliwia dokonywanie transakcji w swoim systemie bezpośrednio w saldo karty płatniczej. Uruchomienie nowej usługi jest związane z udziałem mPay w globalnej inicjatywie MasterCard Mobile.

Uruchomienie płatności w saldo karty płatniczej jest kolejnym etapem współpracy mPay i MasterCarda. Już w lutym powstał serwis CardMobile.pl, pozwalający użytkownikom na bezpieczne połączenie numeru telefonu z kartą płatniczą MasterCard. Od września każda karta zarejestrowana w CardMobile.pl, może stanowić bezpośrednie źródło środków na transakcje w systemie mPay. Tym samym użytkownicy Systemu mPay otrzymują możliwość realizacji transakcji w ramach środków dostępnych na karcie - bez potrzeby doładowania wirtualnej portmonetki.

Rozwój płatności mobilnych zdecydowanie przyspiesza - dostęp do środków na transakcje bez potrzeby doładowania konta to duże ułatwienie dla naszych klientów. Dzięki inicjatywie MasterCard Mobile możemy współtworzyć powstawanie nowoczesnej sieci akceptacji płatności zdalnych i docieramy do zdecydowanie większego grona odbiorców - mówi Piotr Warsicki, prezes mPay.




Aby dokonywać płatności bezpośrednio w ciężar karty płatniczej wystarczy zarejestrować ją w serwisie CardMobile.pl i w systemie internetowym mPay w zakładce KONTO MPAY / AKTYWNE KONTO ustawić jako aktywną opcję MasterCard Mobile. System CardMobile jest zgodny z standardami ustanowionymi przez organizacje płatnicze i posiada certyfikat PCI DSS.

Dla tych użytkowników systemu mPay, którzy posiadają zarejestrowaną kartę MasterCard w systemie MasterCard Mobile, przełączenie dotychczasowej portmonetki na kartę płatniczą jest bardzo proste. Wystarczy wybrać krótki kod *145*991#, który ustawi kartę płatniczą jako domyślne źródło pieniądza do płatności. Zarówno dla dotychczasowych jak i nowych użytkowników usługa jest całkowicie bezpłatna.

Źródło tekstu: mPay     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 1

    1.  2012-10-03 10:50:20

    Ciekawe czy kiedyś mPay w końcu wpadnie na to, żeby stworzyć app do parkowania na iOS/Android. Przecież to aż się prosi, a teraz trzeba dzwonić na ten numer za każdym razem. Niby do przodu, a jednak do tyłu.

  • 0

    2.  2012-10-03 10:53:30

    narkoman: przecież są...

  • 1

    3.  2012-10-03 11:03:47

    WitekT: Mogę prosić o link, albo nazwę takiej app na iOS? Bo ja w AppStore widzę tylko jakieś zagraniczne dziwactwa w liczbie sztuk 15, na stronie mPay też nic nie mogę znaleźć? Dzięki z góry ;-)

  • 1

    4.  2012-10-03 11:08:51

    narkoman: cuda... Przed napisaniem komentarza #2 pamiętałem, że mPay informował o takiej aplikacji, wszedłem w AppStore, wpisałem "mPay" i wyskoczyła mi apka. Teraz wpisuję i jej NIE MA, jest 15 innych, ale zupełnie z innej bajki. Nie umiem tego wytłumaczyć... Pamiętam tylko, że ta apka była zwykłym "translatorem" - to znaczy wybierałeś ikonkę, a transmisja i tak szła kodami USSD. Zresztą tu masz więcej na ten temat: telepolis.pl/news.php?id=21643

  • 1

    5.  2012-10-03 11:14:03

    WitekT: No właśnie, znalazłem na Androida i widzę, że wysyła kody USSD, do tego jestem w T-Mobile więc u mnie nie działa. Przecież to technologiczna porażka tego systemu, powinien być internetowy dostęp z app i możliwością kliknięcia zaparkuj/odparkuj dany samochód i tyle. Porażka kompletna z tym jest i tyle. Jedyny plus, że da się ułożyć stały ciąg znaków na parkowanie i odparkowanie bez klepania kodów ;-) Tylko zmiana samochodu przez www jest do kitu, jeszcze ten beznadziejny kod capcha przy logownaiu. Sam system na 5tke, jego obsługa ze smartfona to dno totalne. ;-)

  • 0

    6.  2012-10-03 11:24:59

    W iOS uruchamianie kodow USSD przez aplikacje bylo zablokowane. Albo juz nie jest, albo apka mPaya bedzie dzialac w oparciu o net.

  • 0

    7. ~wojciech  2012-10-03 11:25:42  host: 87-205-217-198.adsl.inetia.pl

    łojezu... w końcu to wprowadzili i nie trzeba trzymać kolejnej 'portmonetki'...

  • 1

    8.  2012-10-03 11:41:38

    W zeszlym roku wyslalem im sugestie, by umozliwili placenie od razu z karty, oto jak uargumentowali, ze moj pomysl jest dla nich "poza obszarem zainteresowan": "usługa Płać komórką należy do serwisów z sektora mikropłatności. Jest więc skierowana głównie do Klientów dokonujących zakupów usług lub towarów za niewielkie kwoty. (...) sprzedawca otrzymuje należność natychmiast po zaakceptowaniu transakcji przez Klienta. (...) Karty kredytowe są natomiast przeznaczone do opłacania zakupów o zdecydowanie większej wartości, a rozliczenie skredytowanych transakcji następuje z wielodniowym opóźnieniem. "

  • 0

    9. ~  2012-10-03 14:22:35  host: 81.162.208.104.r-ce.pl

    i wprowadzili też 2% prowizji za zasilenie konta mPay z karty :(

  • 0

    10. ~  2012-10-03 17:05:53  host: ip-37-209-146-208.free.aero2.net.pl

    8. Ciekawa argumentacja, nie ? :) Biorac pod uwage transakcje bezstykowe , ktore sa realizowane zazwyczaj w tym samym dniu ( czasem mam blokade przez 2 dni ). Wiec bezstykowo sie da, a tu sie nie dalo ? ;) Jak widac- jakos sie da i potrafia rozliczac. BTW wielodniowe- rzadko mi sie to zdarza, zeby rozliczenie trwalo wiele dni ( ile to jest dla nich wiele -dwa , to juz liczba mnoga? ). Gdyby to wygladalo tak fatalnie, jak przedstawiono w odpowiedzi do Ciebie- to odsetek klientow placacych kartami debetowymi/kredytowymi na pewno by nie rosla. W kazdym razie- chwala zyrafie ktora Ci wysmazyla ta odpowiedz. Ciekawa, doprawdy;nonsensowna...

  • 0

    11. ~DeDe  2012-10-03 19:43:27  host: 77-236-6-32.net.autocom.pl

    W Krakowie można płacić w części parkomatów zbliżeniowo kartą, więc usługa wprowadzana przynajmniej 2 lata za późno...

  • 0

    13.  2012-10-03 21:20:16

    @12: wrecz przeciwnie, wiele bankow wlasnie pozwala na takie platnosci kartami MC

  • 0

    14. ~  2012-10-03 22:08:14  host: acxh93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12, obecnie to raczej niedobitki na to nie pozwalaja.

  • 0

    15. ~wojciech  2012-10-03 22:50:11  host: 83-238-224-86.adsl.inetia.pl

    @12, a jak Ci nie pozwala, to sobie ustaw limity wieksze od '0' na takie transakcje ;)

Dodaj swoją opinię