Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konsumenci chcą odręcznie pisać na urządzeniach przenośnych

Konsumenci chcą odręcznie pisać na urządzeniach przenośnych

LuiN 13 Stycznia 2012 16:36

0 0

samsung galaxy noteChcemy mieć możliwość pisania na swoim urządzeniu przenośnym tak, jak pisze się długopisem na papierze. To wynik badania przeprowadzonego na zlecenie Samsunga, promującego swój ostatni tableto-smartfon - Galaxy Note wyposażony w rysik S Pen.

Badaniu poddanych zostało 5 tys. użytkowników smartfonów z 10 krajów. Okazało się, że konsumenci są zainteresowani smartfonem, na którym za pomocą urządzenia przypominającego zwykłe pióro mogliby pisać i rysować tak łatwo, jak na kartce papieru. Ankieterzy pytali również o opinię na temat preferowanych okoliczności użycia takiego urządzenia.

Dane analizowano globalnie oraz z podziałem na regiony, aby pokazać najciekawsze różnice w zakresie preferencji użycia:
- Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od regionu, zgadzali się (oraz zdecydowanie zgadzali się), że noszenie wielu urządzeń mobilnych, które odpowiadają różnym potrzebom w ciągu dnia, jest dla nich kłopotliwe.
- Respondenci obu płci uznali, że urządzenie z funkcją pisania odręcznego mogłoby ułatwić im życie. 64,6% ankietowanych przestałoby nosić ze sobą zwykłe długopisy i notatniki, gdyby mogli w podobny sposób pisać na swoim urządzeniu mobilnym.
- Ogółem 75,7% respondentów wyraziło zainteresowanie możliwością odręcznego wprowadzania nadających się do publikacji notatek bezpośrednio na zdjęciach, mapach, dokumentach i stronach internetowych wyświetlanych na smartfonach. Odsetek zainteresowanych był szczególnie wysoki w Azji (84,3%), co może świadczyć o tym, że dla konsumentów posługujących się językami azjatyckimi możliwość odręcznego pisania na smartfonie byłaby wyjątkowo atrakcyjna z uwagi na specyficzny charakter systemu zapisu tych języków.




Ankieterzy pytali również respondentów o przewidywane przez nich sposoby zastosowania urządzenia obsługującego cyfrowe pióro. Z odpowiedzi wynika, że możliwość pisania, rysowania oraz udostępniania notatek bezpośrednio ze smartfona zwiększyłaby wydajność pracy i ogólną produktywność użytkowników, a także zachęcałaby ich do bardziej kreatywnego działania. Badanie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Chinach, Indiach, Korei i Singapurze na grupie 5 tys. respondentów (po 500 na każdy kraj).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • -2

    3. ~  2012-01-13 16:46:51  host: 178-37-173-67.adsl.inetia.pl

    ja nie chcę

  • -1

    4. ~  2012-01-13 16:50:07  host: user-109-243-36-86.play-internet.pl

    2, widocznie ich stać, sami kradną lub ich rodzice. Ja nie mam smartphone tylko zwyklego lowenda nokie 101 z normalna klawiatura i to nie jest cegła waży zaledwie 70 g z baterią, gdy smartphony drugie tyle.

  • 1

    5. ~  2012-01-13 16:54:28  host: z47-05.opera-mini.net

    Nie smartphone tylko smartfon!!!

  • 0

    6. ~maximus  2012-01-13 17:00:27  host: apn-77-115-73-38.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe kto chce, większość bazgroli jak kura pazurą ;)

  • 1

    7. ~ELROYALO  2012-01-13 17:02:40  host: ip-85.128.72.247.static.crowley.pl

    SAMSUNG GALAXY NOTE odpowiedzią na art.?

  • 1

    8.  2012-01-13 17:02:44

    ostatnim na ktorym pisalem rysikiem /lub pazurem :) / odrecznie sms to byla motorola a1000,wczesniej se p800. Dzis smarty pozwalaja jedynie pisac po zdjeciach itp. A szkoda

  • 0

    9. ~mkkot  2012-01-13 17:04:02  host: ip-157-25-11-81.multimo.pl

    Ja piszę tak fajnie, że czasem sam się nie umiem rozczytać. Po 3 miesiącach już na pewno nie. Poza tym największą atrakcją jest własnie możliwość wciskania guzików bez mozolnego rysowania każdej literki, czy to na komputerze, czy na telefonie. Tak jest szybciej. Ja nie chcę. Notatki na zdjęciach - jasne, czemu nie.

  • 0

    10. ~dipol  2012-01-13 17:08:18  host: V32-04.opera-mini.net

    Jak ja nie cierpie pisac na ekranie smartofna.

  • 0

    11. ~  2012-01-13 17:11:00  host: user-46-112-178-186.play-internet.pl

    ja tez nie cierpie wole wykla klaw.

  • 0

    12. ~  2012-01-13 17:37:58  host: afqh234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na MDA byla taka mozliwosc, idealna sprawa do zrobienia notatki.

  • 0

    13. ~  2012-01-13 17:39:22  host: afqh234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    .. dodatkowo potrafil rozpoznawac pismo i odrecznie piszac mielismy od razu tekst np do sms'a

  • 0

    14. ~  2012-01-13 17:39:47  host: z47-05.opera-mini.net

    Ja ostatnio pisałem odręcznie na Motoroli A925

  • 0

    15.  2012-01-13 17:43:09

    i standardowo teraz to jest super nowość promowana przez samsunga.. Myślą że nikt nie pamięta że to było ponad 6l temu?

  • 0

    16. ~user8888  2012-01-13 18:21:27  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    @8,14,15 Nie ma to jak czasy Symbiana UIQ3 -) Również posiadałem Moto A925 a później SE P910i.

  • 0

    17. ~mk13  2012-01-13 23:48:58  host: ip-78-30-122-66.free.aero2.net.pl

    mi brakuje tej swobody w pisaniu notate jaka mialem dekade temu na PPC. Irytuje brak tej funkcjonalnosci w obecnych urzedzaniach.

  • 0

    18. ~Rafiki  2012-01-14 21:38:17  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Wystarczy jakiś PDA z dużym ekranem - np HTC HD albo HD2 i mamy dużo tańszy i lepszy zamiennik dla Note. Tylko, że to się tak dobrze nie sprzeda, bo nie jest cool/trendy/jezzy itp. Oczywiście najlepiej w tym temacie radzi sobie Apple, które pewnie nie długo wypuści jakiś iNotatnik i wszyscy uwierzą, że tego im brakowało dotychczas.

  • 0

    19. ~user8888  2012-01-15 11:21:24  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    @Rafiki I nazwą go iNote? ;)

  • 0

    20. ~  2012-01-15 13:43:20  host: z41-05.opera-mini.net

    Nie wydaje mi się żeby wydali iNote'a. Apple produkuje tylko telefony, tablety i komputery.

  • 0

    21. ~Entero  2012-01-16 10:20:51  host: 213-17-182-190.ip.netia.com.pl

    Do 18 Rafiki: Na HD jak cię mogę - wyświetlacz oporowy, rysikiem można skrobać, sam to robiłem. Na HD2 przestałem - palcem niewygodnie...

  • 0

    22.  2012-01-17 12:42:25

    hmmm.. czyli, wychodzi na to, ze wycofanie palmtopow ze stylusami bylo krokiem wstecz.

Dodaj swoją opinię