Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konsorcjum Qumak-Sekom z najniższą ceną w przetargu na PLI-CBD

Konsorcjum Qumak-Sekom z najniższą ceną w przetargu na PLI-CBD

sirmark 22 Maja 2009 08:53

0 0

Konsorcjum Qumaka-Sekom i T4B złożyło ofertę z najniższą ceną w przetargu na budowę Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI-CBD). Wartość oferty tego konsorcjum wyniosła 15,2 mln zł.

Asseco Poland złożyło ofertę o wartości 22,8 mln zł. Wartość oferty konsorcjum Comarchu i P.I.W. Camco wyniosła 24,3 mln zł, a oferta konsorcjum Wasko, Betacomu i Ernst&Young Business Advisory opiewała na kwotę 44,8 mln zł.

Zamawiającym w przetargu jest Urząd Komunikacji Elektronicznej. Otwarcie ofert miało miejsce 19 maja. Z informacji podanych w ogłoszeniu o zamówieniu wynika, że kryterium oceny projektów to cena (waga 80) i funkcjonalność (waga 20). Jak informował wcześniej wiceprezes UKE Krzysztof Dyl umowa ze zwycięską firmą lub konsorcjum może zostać podpisana w wakacje.
Platforma PLI CBD, która będzie połączona z budowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Systemem 112, pozwoli na szybką identyfikację miejsca, z którego wykonano połączenie na numer alarmowy. W przypadku telefonu stacjonarnego będzie to adres zainstalowania zakończenia sieci (telefonu), natomiast przy połączeniu wykonanym z telefonu komórkowego do Systemu 112 będą przekazywane dane geograficzne położenia urządzenia końcowego.

Dzięki zbudowaniu systemu PLI-CBD skróci się czas reakcji służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy dzięki możliwości natychmiastowego zlokalizowania miejsca zdarzenia. Ponadto system usprawni procedury międzyoperatorskie związane z przeniesieniem numeru, co z kolei wpłynie na jakość świadczenia usług. Realizacja projektu wpłynie ponadto pozytywnie na działalność przedsiębiorców telekomunikacyjnych, którzy zyskają także techniczną bazę do realizacji procesów związanych z przenoszeniem numerów przez abonentów i użytkowników.

Projekt będzie w 85% finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a w 15% ze środków własnych.

Źródło tekstu: PAP, UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2009-05-22 09:13:06  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

  Tytuł do poprawy.

 • 0

  2. ~  2009-05-22 09:24:15  host: 77-253-86-187.adsl.inetia.pl

  z tego co się orientuję to nazwa powinna brzmieć Qumak-Sekom ;)

 • 0

  3.  2009-05-22 09:26:31

  thx. widac jeszcze sie musze obudzic

 • 0

  4. ~  2009-05-22 09:37:16  host: 77-253-86-187.adsl.inetia.pl

  Walnij mocną kawę ;) W pierwszym wierszu tez poprawka powinno być "Konsorcjum Qumak-Sekom i T4B"

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet