Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konkurs usługi powszechne

Konkurs usługi powszechne

WitekT 13 Lipca 2005 10:56

0 0

URTiP rozpoczął konsultacje w sprawie koncepcji konkursu na przedsiębiorcę świadczącego usługę powszechną.

Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym URTiP musi wybrać w drodze konkursu podmiot świadczący usługę powszechną. Taka usługa to w rzeczywistości zestaw usług telekomunikacyjnych, o określonej jakości i cenie, dostępnej dla wszystkich klientów w Polsce. Do zestawu tych usług zalicza się m.in. udostępnienie połączeń krajowych i międzynarodowych, zapewnienie połączenia z Internetu i świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Warunki korzystania z tych usług będą musiały być skonstruowane tak, by abonent nie musiał korzystać z usług dodatkowych, które nie są niezbędne do świadczenia usługi powszechnej.
URTiP chce poprzez konsultacje uzyskać koncepcję konkursu - czy powinien być ogłoszony na świadczenie całej usługi czy też grup usług, czy konkurs powinien obejmować cały kraj czy też powinny być oddzielne konkursy dla województw oraz czy okres świadczenia usługi powszechnej powinien wynosić 5 lat.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-07-15 22:33:00  host: dng98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już widzę jak tłumy operatorów się zgłaszają. ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet