Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konkurs TP o bezpiecznym Internecie

Konkurs TP o bezpiecznym Internecie

WitekT 30 Listopada 2005 14:32

0 0

Ok!internet to ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat. Akcja promuje bezpieczne korzystanie z Internetu, informuje o zagrożeniach oraz sposobach zapobiegania niebezpieczeństwom.

Laureaci konkursu pojadą na wycieczkę do miasteczka nauki i techniki La Vilette pod Paryżem, a autor najciekawszej pracy otrzyma dodatkowo specjalną nagrodę Prezesa TP.

Rozpoczynający się dziś konkurs potrwa do 31. marca. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe. Najmłodsi (z klas I – III) narysują jak wyobrażają sobie bezpieczny komputer. Starsze dzieci (klasy IV – VI) za pomocą symboli graficznych stworzą kodeks bezpiecznego poruszania się w Internecie. Gimnazjaliści wymyślą postać, która pilnuje bezpieczeństwa i porządku w Internecie oraz stworzą komiks, którego głównym bohaterem będzie wymyślona przez nich postać. Z kolei uczniowie szkół ponadgimnzjalnych, w dowolnej technice stworzą film promujący bezpieczne korzystanie z sieci.
Ok!internet jest kolejnym projektem Telekomunikacji Polskiej, realizowanym w ramach programu edukacja z internetem tp. Obecnie, już ponad 8 tys. szkół bierze udział w prowadzonym od 1. września 2004 r. programie i korzysta ze stałego, szybkiego dostępu do Internetu na preferencyjnych warunkach.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerem akcji jest Fundacja Dzieci Niczyje, która przy wsparciu Telekomunikacji Polskiej realizuje program Dziecko w sieci.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół w Polsce. Wystarczy by przygotowali odpowiednią pracę i wypełnili formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.okinternet.tp.pl.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~hettman  2005-11-30 15:18:38  host: 87.207.92.181

    A TERAZ CZAS NA KONKURS KTORY POWINIEN ZORGANIZOWAC URTIP NA TEMAT NIEBEZPIECZENSTW FINANSOWYCH JAKIE NIESIE ZE SOBA PODPISANIE UMOWY Z TPSA NA DOSTARCZANIE INTERNETU I USŁUG GŁOSOWYCH :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet