Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konkurs na usługę powszechną

Konkurs na usługę powszechną

WitekT 2 Września 2005 10:49

0 0

Prezes URTiP rozpoczyna 2. września postępowanie konkursowe na przedsiębiorcę telekomunikacyjnego wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej.

Usługa powszechna to zestaw usług telekomunikacyjnych, jakie powinny być dostępne wszystkim użytkownikom końcowym stacjonarnych publicznych sieci telefonicznych na terytorium Polski, z zachowaniem wymaganej jakości i po przystępnej cenie.

W skład usługi powszechnej Prawo telekomunikacyjne zalicza:
przyłączenie pojedynczego zakończenia sieci w głównej lokalizacji abonenta z wyłączeniem sieci cyfrowej z integracją usług (ISDN),
utrzymanie ww. łącza abonenckiego z zakończeniem sieci w gotowości do świadczenia usług telekomunikacyjnych,
połączenia telefoniczne krajowe i międzynarodowe, w tym do sieci ruchomych, obejmujące także zapewnienie transmisji dla faksu oraz transmisji danych, w tym połączenia do sieci Internet,
udzielanie informacji o numerach telefonicznych oraz udostępnianie spisów abonentów,
świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych,
świadczenie usług telefonicznych za pomocą aparatów publicznych.
Postępowanie konkursowe jest prowadzone na podstawie przepisów ustawy Prawo Telekomunikacyjne oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 1. czerwca 2005r. w sprawie konkursu na przedsiębiorcę telekomunikacyjnego wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej albo poszczególnych usług wchodzących w jej skład.

Przedsiębiorcy mogą składać oferty w postępowaniu konkursowym na świadczenie usługi powszechnej na obszarze strefy numeracyjnej, stref numeracyjnych albo na obszarze całego kraju.

Oferty mogą być składane do 30. listopada.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~ehmmm  2005-09-02 12:01:59  host: pg230.krakow.sdi.tpnet.pl

  ciekawy jestem czy bedą chętni. Z tego co mi wiadomo telefonia stacjonarna pada - bo jest zbyt droga - i podobno (tak twierdzą np "ludzie" z TP za droga w utrzymaniu.
  Ale osobiście czekam z niecierpliwością aż coś "ruszy" w telefonii stacjonarnej- by ceny poszły ostro w dół i by możliwa była w każdym domu tzw oferta bezabonamentowa (coś na wzór telefonii komórkowej na kartę)
  Najlepiej było by jak by połaczyły swoje siły jakaś telefonia tradycyjna i np telefonia Voip. By jakość była wysoka i dostępna z "każdego normalnego telefonu stacjonarnego dotychczasowego" a ceny usług i rozmów były by jak w telefonii typu Voip (= np 10 gr za min rozmowy na tel. stacj. w całej Polsce - i nawet za granicą (Anglia, USA np - co by było kontrofertą - jeśli chodzi o telefonie komórkową - która to stale tanieje - ale rozmowy za granicę wciąż są b.drogie) i na sieci komórkowe w polsce by rozmowy nie były droższe niż 70 - 80 gr/min brutto.
  Naliczanie sekundowe najlepiej by było w standardzie.
  No cóż - mam nadzieje że w ciągu roku - półtora roku taka sieć, takie oferty powstaną (wtedy kończą mi się umowy z Erą - i miałbym w czym wybierać (trzeba uczciwie przyznać - że teraz nawet - taniej jest dzwonić z każdej sieci komórkowej na stacjonarne (nawet w wersjach prepaidowych) niż z jednej sieci komórkowej do konkurencyjnej) także to była by szansa na dobry rozwój telefonii stacjonarnej...
  Jeśli nie będzie wśród telefonii stacjonarnej - oferty na całą Polskę takiej, to użytkowników telefonii stacjonarnej będzie coraz mniej i telefonia taka bardziej będzie upadać niż rozwijać się...

 • 0

  2.  2005-09-02 12:03:57

  ehmmm: stacjonarna nie pada, ale fakt, że VoIP wyrżnie PSTN w ciągu kilku najbliższych lat. Polecam poszukać wiadomości na telepolis, a jako szukaną frazę wpisać "British Telecom". ;)

 • 0

  3. ~konixx  2005-09-02 18:23:19  host: cache-mtc-ad04.proxy.aol.com

  w stanach Vonage robi furrore,oferta jest profesjonalnie przygotowana,jesli masz szerokopasmowe lacze, to w kazdym dobrym sklepie z elektronika,otrzymasz za friko zestaw bramka + aparat bezprzewodowy, abo 30$z podatkiem, nie limitowane rozmowy do usa,kanady, a do innych cywilizowanych krajow centy(Polska 6c/min). w Polsce jest jeszcze w pieluchach rynek voip,ale widze ze bardzo szybko sie rozwija,moze byc realnym zagrozeniem dla opow stacjonarnych,tymbardziej kiedy wejdzie dopracowany WiMax,bedzie ciekawie. pozdrawiam.:)

 • 0

  4. ~wos  2005-09-02 22:40:50  host: 83.238.70.51

  Rzeczywiście, wydaje się, że telefonia stacjonarna jest w fazie schyłkowej.
  Ale to normalne - nowe technolegie wypierają inne, archaiczne.
  'Witek T' jest jednak innego zdania !
  Czas pokaże kto się myli :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet