Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konkurencyjni rzecznicy o Gadu Air

Konkurencyjni rzecznicy o Gadu Air

WitekT 19 Maja 2009 11:53

0 0

Dwaj rzecznicy telekomów - Wojtek Jabczyński (TP) i Marcin Gruszka (Play) - bagatelizują wczorajszy start MVNO Gadu Air. Pierwszy mówi o dużym nasyceniu rynku, drugi o tym, że transmisja danych nie jest najważniejsza.

Szerzej o ofercie Gadu Air pisaliśmy w tej wiadomości i tej wiadomości.

Jestem za to pewien, że łatwo nie będzie i nie chodzi o ceny rozmów czy dostępu do netu. Rynek jest nasycony, trwa wojna cenowa w prepaid, dobre telefony są droższe, marże coraz niższe, a gdzieś zarobić trzeba. Ponadto, żeby zaistnieć na rynku prócz atrakcyjnej oferty niezwykle kosztowne jest jej umiejętne wypromowanie i przejmowanie klientów konkurencji, co doskonale wie P4 - napisał na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Dodaje jednak, że "na dzień dobry" i tak woli Gadu Air niż tuBiedronkę czy Avon (ten ostatni to MVNO w sieci Centertela), bo mobilna telefonia bardziej kojarzy mu się z komunikatorem niż marketem spożywczym czy kosmetykami. Nowemu graczowi na rynku życzy powodzenia.




Byłbym hipokrytą, gdybym krytykował ofertę. Super cena transmisji danych i darmowe gg to z pewnością argumenty, które przekonają część użytkowników. (…) Wbrew Waszej opinii, cena transmisji danych na telefonie komórkowym nie jest dla polskiego konsumenta czynnikiem numer jeden przy wyborze oferty telefonu. Zwróćcie proszę uwagę, że nikt nawet tego nie reklamuje. Oczywiście jest grupa, nawet bardzo silnie tu reprezentowana, dla której to bardzo ważne. Ale to ciągłe kilka, kilkanaście tysięcy klientów, 100 tysięcy? Tyle mniej więcej kart sprzedaje się tygodniowo we wszystkich sieciach komórkowych - napisał na swoim blogu rzecznik Play Marcin Gruszka.

Gruszka dodaje, że oczywiście wie doskonale, że klienci Play oczekują podobnych pakietów na transmisję danych. Dodaje, że już dobrze ponad 50% ruchu przechodzi przez własną sieć P4, co zbliża operatora do dnia, kiedy wprowadzi taką właśnie ofertę.

Niestety nam Polkomtel nie dał tak dobrej ceny za transmisję jaką dostało GG - dodaje Gruszka.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29. ~  2009-05-19 14:01:40  host: f96-019.opera-mini.net

    Rzecznik to zajecie zdecydowanie nie dla mnie ;-) Jak sie Orange nie oplaca a innym tak to niech sprzedadza siec i po klopocie. Orange (wczesniej Idea) to od zawsze minuty, SMS i niechciane konkursy. Mieli chwilowy przeblysk z GPRS Maniakiem a poza tym to nic im niepotrzebne: GPRS, 3G, internet na karte, ostatni z W3 wprowadzili ebok. Play z kolei zrobil z siebie siec "multimedialna", po czym zaoferowal na starcie najdrozszy internet. Teraz twierdza, ze internet to nie argument i placza, ze Plus im "nie dal". Siec komorkowa to powazne przedsiewziecie w oparciu o rachunek finansowy a nie jakies "dawanie", np.: dupy / tymis

  • 0

    30.  2009-05-19 14:02:02

    9. - on nic nie zapomina... jemu to badanie rentgenowskie wykazuje albo nie - on na rzetelnych badaniach się opiera!

  • 0

    31. ~m  2009-05-19 14:05:07  host: cdt71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 27: no daleko bo ma sporo racji w tym co powiedzial! To ze dla maniakow net w komorce to priorytet to mimo wszysko dla zwyklego czlowieka to malo interesujace... a nie ublizajac nikomu duuuzo wiecej jest takich "zwyklych" ludzi:)

  • 0

    32. ~cool  2009-05-19 14:19:34  host: 76.73.36.62

    @31 Taki net w komórce nie jest dla "maniaków" znam wielu ludzi, którzy korzystają z internetu kilka razy w miesiącu, dla których transfer 100 MB danych to jest kosmos, bo używają sieci tylko do zapłacenia rachunków w mbanku i zakupów na allegro. Dla nich zakup modemu to niepotrzebny wydatek, bo maja do tego telefon, tak samo jak gigabajty transferu w play online - koszt prawie taki sam jak za stałe łącze z limitem transferu. A oni są w niszy, chcą taniego internetu bez żadnych umów i bez żadnych czasowych limitów. i tutaj gadu air zdobędzie wielu klientów, dodatkowo z uczciwym rozliczaniem transferu.

  • 0

    33.  2009-05-19 15:58:15

    ~cool - mi z powodzeniem wystacza 15 MB miesięcznie a naprawdę intensywnie korzystam z internetu w komórce - nie jest to jednak ciągnięcie mp3 ani poczta z załącznikami po 20 MB ;-)

  • 0

    34. ~  2009-05-19 16:05:56  host: public-gprs80522.centertel.pl

    Brak chetnych na internet w komorce to takie troche dorabianie ideologii do niewygodnych faktow. Zalezy jeszcze w jakiej komorce (ekran). To rytualne narzekanie na Orange troszke niepotrzebne. Jest przeciez Orange Free na karte. Mozna dolozyc voipa z Neofona i mozna hulac. Chyba, bo nie sprawdzalem jak to dziala :-)

  • 0

    35.  2009-05-19 16:46:47

    Oferta Gadu Air jest nawet lepsza od tego co oferuje obecnie heyah. Niskie stawki bez żadnych pakietów i wydziwiania. Wstyd dla użytkowników sieci, która kiedyś wiodła prym i wymuszała na innych operatorach wprowadzenie nowatorskich jak na tamte czas usług, a które są teraz w prawie każdej sieci i to inne sieci wymuszają na niej jakieś zmiany pod groźbą utraty użytkowników.

  • 0

    36. ~  2009-05-19 16:52:02  host: f96-022.opera-mini.net

    A można korzystać z pakietów internetowych przy zerowym stanie konta? Bo w Plusie zawsze te kilka gr. trzeba mieć a GGair działa właśnie na Plusie. Np. mam 0zł doładowuje za 10zł kupuje pakiet 60MB i można korzystać?

  • 0

    37. ~:))  2009-05-19 17:07:54  host: chello084010144023.chello.pl

    tania transmisja danych będzie istotna, gdy więcej osób będzie używać tej drogi do rozmów VOIP (ostatnio problemy w Niemczech i Anglii)

  • 0

    38.  2009-05-19 17:48:38

    15 MB to ja w tydzień wykorzystam. 40MB-60MB to ja rozumiem. Mobilny internet w komórce jest bardzo wygodny, sprawdzić pocztę e-mail, wejść na parę stron przez operę mini. Tak czy inaczej to przyszłość, zobaczymy jak PLAY na to zareaguje, mam nadzieję że będziemy pozytywnie zaskoczeni. Jeśli PLAY w taki tempie buduje swoją sieć to możemy być zaskoczeni niedługo.

  • 0

    39.  2009-05-19 17:56:20

    A i jeszcze jedno odnośnie korzystania z mobilnego internetu w komórce to przede wszystkim wina W3, kiedy w czasach swojej świetności zdzierali dość spore pieniądze za internet. W jakiś sposobów horrendalne opłaty za transmisje danych w telefonie zniechęciły klientów do korzystania z tak wygodnego rozwiązania. Mi się zdaje że to się zmienia bardzo szybko kiedy transmisja danych zaczęła tanieć, niech W3 czy Play pomyśli że młodzież która dość sporo korzystania z internetu w komórce wejdzie w wiek dorosły i wtedy takie załatwianie przelewów bankowych czy sprawdzanie poczty e-mail przez telefon będzie standardem.

  • 0

    40.  2009-05-19 19:14:00

    kwistas - nie przesadzaj... kto chciał - korzystał. Ja korzystałem z internetu na Nokii 7110 i przez HSCSD jeszcze z szybkością 14400 bitów na sekundę. Czy ludzie mieli poza tym telefony które się do tego nadawały? Ja pamiętam dyskusje kiedy pakietowa transmisja danych wchodziła - o wyższości GRPS nad CSD ;-) Tej cenowej oczywiście - nie było aż tak źle. A co będzie to będzie... Z dnia na dzień się będzie korzystać. Nie trzeba nikogo do niczego przyzwyczajać. Internetu nie było, pojawił się i z dnia na dzień bez problemu zacząłem używać. Tak samo będzie z tym.

  • 0

    41. ~mirekb  2009-05-19 21:45:20  host: apn-77-112-91-154.dynamic.gprs.plus.pl

    @37 cenna uwaga.@40 2002 rok kwiecien umowa z era motorola t720 gprs klasy 6 (do36kb/s) rachunek za transfer ponad 250pln.pierwsze w zyciu polaczenia gprs,przesiadka z csd była kosztowna.potam zacząlem czytac cenniki i regulaminy

  • 0

    42. ~nick  2009-05-19 23:45:05  host: cel250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    41. ~mirekb - od czego zależy predkość GPRS? Jaka będzie w przypadku tel. siemens me45 z simem heyach rowna* taryfa?

  • 0

    43. ~nick  2009-05-19 23:51:31  host: cel250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobra już wiem że class 8 czyli 5 szczelin ale nadal nie wiem jaka prędkość, od czego zależy i jaki jest rodzaj IP i czy można jednocześnie wykonywac rozmowy/sms/...

  • 0

    44.  2009-05-20 09:08:24

    ~mirekb - wtedy tak - ja zalecałem wolniejszy ale tańszy CSD wtedy ;) tańszy w przeliczeniu na ściągnięty zasób, bo przecież zupełnie za co innego się płaci w obu usługach ;-) Kiedy weszły telefony z jeszcze szybszymi modemami to już zupełnie.

  • 0

    45. ~Kamilo91  2009-05-28 11:42:04  host: agd144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    GaduAir teraz rządzi jeżeli Play nic nie zrobi w kierunku transmisji danych to będzie kiepsciutko

  • 0

    46. ~Agatka  2009-06-23 12:54:40  host: host-132.papyrus.com

    To jak GaduAir traktuje klientów od razu ich skreśla. Najpierw podają nieprawdziwe informacje, a póżniej całkiem milkną, a starter nadal nie wysłany (właśnie mija 14 dni roboczych od mojego zamówienia). Mam nadzieję, że ludzie się na nich poznają i zrezygnują z usług tych złodziei!

  • 0

    47. ~Gizior89  2009-06-23 14:33:41  host: eho149.internetdsl.tpnet.pl

    w jakich sklepach można kupić starter gadu air?

  • 0

    48. ~Zi  2009-06-29 08:44:42  host: zaczek.nat.student.pw.edu.pl

    #47. na stronie gadu air wpisujesz swoje miasto i ulice i pokazuje ci najblizsze sklepy gdzie mozesz sobie kupic. sprzedaż od 30stego czerwca

Dodaj swoją opinię