Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konkurencja nie widzi przełomu w nowych taryfach TP

Konkurencja nie widzi przełomu w nowych taryfach TP

LuiN 16 Września 2008 09:43

0 0

Słaba reakcja na decyzję lidera rynku. Nowa oferta usług telefonicznych narodowego operatora nie wywołała reakcji rywali. To znak, że nie uznali jej za atrakcyjną dla klientów - pisze Rzeczpospolita.



Telekomunikacja Polska wprowadziła we wrześniu nowe cenniki usług telefonicznych‚ które określiła jako "przełomowe". Jednak kiedy TP poważnie modyfikuje ofertę‚ jej konkurenci zwykle muszą robić to samo. Tymczasem na rynku nie wydarzyło się wiele.

Nasze cenniki weryfikujemy na bieżąco i nie widzimy potrzeby‚ żeby doraźnie reagować na nowe oferty Telekomunikacji Polskiej - mówi Małgorzata Babik‚ rzecznik Netii, drugiego co do wielkości operatora stacjonarnego w Polsce.




Trudno powiedzieć‚ czy nowe taryfy są tańsze czy droższe - wszystko zależy od indywidualnej charakterystyki korzystania z usługi - ocenia Grzegorz Bernatek‚ analityk firmy doradczej Audytel.

Kiedy jednak w 2006 roku TP radykalnie obniżyła ceny połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki‚ konkurenci jeden po drugim robili to samo. Inaczej straciliby klientów - czytamy w Rzeczpospolitej.

TP może ogłaszać‚ że wprowadziła serię obniżek‚ jednakże przy tej samej opłacie abonamentowej wielu użytkowników płacić będzie więcej. Nową ofertą operator promuje taryfy droższe niż podstawowa tp 60. Wynikiem całego posunięcia ma być więc podwyższenie przychodów z pojedynczej linii przy kosmetycznych obniżkach cen za połączenie - podsumowuje Grzegorz Bernatek.

O nowej ofercie abonamentowej telefonii stacjonarnej TP szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~nestor  2008-09-16 14:20:08  host: 77-253-26-161.adsl.inetia.pl

    Jedyna różnica w taryfach, że wreszcie zaczęli respektować przepisy prawa telekomunikacyjnego mówiące o równym traktowaniu podmiotów - teraz można dzwonić do wszystkich sieci za stałą stawkę. To jest rewolucja dla mnie!

  • 0

    15.  2008-09-16 15:18:00

    Jak się żyje przede wszystkim tylko z abonamentu to nie tak łatwo się go obniży. Zamiast próbować zatrzymać klientów to nic nie robią i mamy pionowy spadek liczby użytkowników.

  • 0

    16. ~Aurora  2008-09-16 17:21:34  host: miloses.netia.pl

    No dobrze ale przecież nikt nie rezygnuje z telefonu - czyli komunikacji ze światem... Czyli co komórki ? Tylko ? przeciez tam stawki też nie sa najniższe w europie ;-)) Ale ok, też jestem za opcją Sam internet - bez telefonu...

  • 0

    17.  2008-09-16 18:07:33

    16 prepaid jest tańszy od tych abonamentów tpsa. Jak ktoś rozmawia ponad 10h to chyba jest sens się wogóle zastanawiać nad tymi najdroższymi opcjami tpsa.

  • 0

    18.  2008-09-16 19:40:18

    Ad 1. Od pewnego czasu można zmienić na socjalny tylko ze świstkiem z Pomocy Społecznej - faks możesz mieć za 5 zł ms internetowy. A ja lubię rozmawiać ze stacjonarnego i mam ryczałt na stacjonarne w Polsce. Do tego przychodzące to głównie rodzina z Niemiec. Abonamenty TP uważam za sensowne i całkiem atrakcyjne, ale oczywiście dla tych którzy aktywnie korzystają ze stacjonarnego. A konkurencja co ma powiedzieć? Że TP pogorszyła! ;-)

  • 0

    19. ~sympatyczny  2008-09-16 19:41:29  host: 153-to3-8.acn.waw.pl

    @12: dla mnie to pierwsze taryfy gdzie jest taryfikacja sekundowa z jako taka stawka i nie ma oplaty za rozpoczecie. myle sie? do tego ta srodkowa taryfa ma juz bardziej ludzkie stawki, a najwyzsza jest chyba o 20 zl tansza niz taka sama byla w poprzedniej odslonie. do tego najwyzsza ma naprawde dobre stawki na polaczenia komorkowe, wiec jak ktos koniecznie chce miec telefon w tp i miec wogole tylko jeden telefon (osoba starsza) to juz nie bedzie to oznaczac przeplacania przy polaczeniach na komorki. zrozumcie mnie: ja nie mowie ze te taryfy nie powinny byly wejsc wiele lat wczesniej, ja nie mowie ze to jest jakakolwiek konkurencja dla voip - ale mimo wszystko. dla mnie to chyba pierwszy od wielu lat ruch w strone obnizania niektorych pozycji i odejscia od naliczania impulsowego bez dodawania za to zlodziejskiej oplaty za polaczenie... nie?

  • 0

    20. ~sympatyczny  2008-09-16 19:45:16  host: 153-to3-8.acn.waw.pl

    aha, no i te tansze polaczenia off-peak. zawsze cos.

  • 0

    21. ~prezesunio  2008-09-16 20:30:41  host: emp83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma co, większość piszących poniżej/powyżej to fachowcy i znawcy tematu :)) Ilu z was mądrali wie ile w nowym abo kosztuje minuta rozmowy ? Do abonamentu socjalnego wcale nie trzeba mieć zaświadczeń z MOPSu !! Coś się komuś pokiełbasiło. Lekcje już odrobiliście że zabieracie głos ?

  • 0

    22.  2008-09-16 20:32:01

    18 hainasz a ja nie mam stacjonarnego i nie mam gdzie za bardzo dzwonić na stacjonarne. Jednak gdy będę miał taką potrzebę wiem że Skype oferuje 10000 minut za ok 13 zł. i to co proponuje telezdzierca to rozbój w biały dzień ;)

  • 0

    23. ~nij  2008-09-16 21:03:42  host: ckm118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skype może oferuje 10000 minut za 13 zł. Ale nie każdego można zmuszać do zakupu internetu aby móc ze Skype korzystać. Nie każdy potrzebuje też 10000 minut na stacjonarne. W moim przypadku 99,9 % połączeń leci na komórki. Ale dla firm jest to opcja całkiem ciekawa. Koszty bramki VoiP zwracają się szybko. Ale to tylko kwestia potrzeb, każdy ma inne, grunt aby firmy potrafiły je zaspokajać.

  • 0

    24.  2008-09-16 21:40:05

    23 nij rozumie że zmuszanie do posiadania lini stacjonarnej żeby mieć internet jest ok ? Oferta prepaida orżnąć jest atrakcyjniejsza od abonamentów tpsa.

  • 0

    25. ~sympatyczny  2008-09-16 21:50:13  host: 153-to3-8.acn.waw.pl

    ludzie zrozumcie ze nie kazdy musi chciec miec voip, i nie dla kazdego tez suma 90 zl za abonament jest suma astronomiczna... kazdy sobie kupi to co bedzie chcial, a oferta tpsa jest imo lepsza niz kiedys byla.

  • 0

    26.  2008-09-16 21:58:21

    25 dobrze że ta oferta wogóle jeszcze jest. Wartość muzealna jak widać po abonamentach tpsa rośnie proporcjonalnie do czasu.

  • 0

    27. ~ukenamuniu  2008-09-16 22:03:52  host: 86-59-n1.aster.pl

    TomekO #24- wybacz: robię, mogę, itp., ale: umiem, rozumiem.

  • 0

    28.  2008-09-16 22:08:05

    27 przepraszam ;) staram się jak mogę ale czasami nie wychodzi.

  • 0

    29.  2008-09-16 22:55:19

    Ad 21 - prezesrunio - Nowy socjalny: "Pakiet specjalny jest bowiem dedykowany bardzo wąskiej grupie odbiorców, tj. osobom, które pobierają świadczenia pieniężne w formie zasiłku stałego z Ośrodków Pomocy Społecznej (OPS)." Ale zgadzam się z Tobą stary jest jeszcze do grudnia oferowany. A lekcje? kurcze ale bym sobie podrabiał ;-D

  • 0

    30.  2008-09-17 09:43:56

    TomekO - ja powiem tak... Mam stacjonarny i mieć będę. To plan standardowy (35 zł netto plus 3 zł netto clip) Jeśli mam 5 jednostek miesięcznie to znaczy, ze ktoś inny niż domownik korzystał z mojego telefonu - teść, jakiś gość itd. ;-) Mam Neostardę 1 Mbps. Wystarcza na 4 komputery. Nigdy nie korzystałem ze Skype'a, bo uważałęm, ze gadanie do monitora mija się z celem. Telefon ma być telefonem. Przez przekorę może trochę. I wiedziałem co robię. Podniecenie spadło i teraz, kiedy wreszcie mam (po pół roku od zakupu się sprężyłęm) możliwość korzystania ze Skype'a w normalmny sposób - przez telefon, nie mam z kim rozmawiać! Jak dzwonię do osoby dostępnej (!), to nigdy się nie dzodzwaniam - bo przecież nie będę non stop siedział przy komputerze, żeby odebrać rozmowę mówią... Jakbym moje argumenty z okresu podniecenia darmowymi rozmowami przez Skype'a słyszał... Więc pytam - po cholerę Ci Skype? Kup sobie telefon, cokolwiek... A nie... Bo to już drogo... I znowu 5 lat będzie czekał taki ktoś aż za grosze sobie kupi coś uniezleżniającego od komputera ;-) Śmieszne...

  • 0

    31.  2008-09-17 09:55:05

    hainasz - jak już chcesz głos zabierac, a szczególnie pouczać innych, sam się doucz najpierw ;-) Plan socjalny nadal jest w ofercie i nie wymaga żadnych zaświadczeń. To co sobie w główce ubzdurałeś jako nowy socjalny czy specjalny to plan PRZYJAZNY!

  • 0

    32.  2008-09-17 11:01:23

    30 ale stacjonarny masz bo chcesz czy dlatego że musisz i nie masz innej alternatywy ? Ze Skype czy innego VoIPa można korzystać z telefonu tego co się ma podłączonego do tpsa. Kwestia sprzętu, możliwości i opłacalności. Rozumiem że tańsze rozwiązania nie są dostępne dla wszystkich ale zastapienie stacjonarnego byle prepaidem to nic trudnego.

  • 0

    33. ~nick  2008-09-17 16:51:31  host: car27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6. ~zac - RP powazną gazetą? ROTFL

Dodaj swoją opinię