Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konkurencja dla baterii litowo-jonowych

Konkurencja dla baterii litowo-jonowych

sirmark 28 Września 2006 19:57

0 0

Firma Zinc Matrix Power zademonstrowała w San Francisco na targach IDF (Intel Developers Forum) baterie produkowane w oparciu o nową technologię, które mogą w przyszłości zastąpić stosowane obecnie baterie litowo-jonowe.

Nowa technologia wykorzystuje trzy materiały: srebro, cynk i wodę. Zinc Matrix Power twierdzi, że nowe baterie mają trzy zalety w porównaniu z tradycyjnymi bateriami litowo-jonowymi. Biorąc pod uwagę procesy chemiczne, nowa technologia jest bezpieczniejsza, baterie są dużo wydajniejsze niż baterie litowo-jonowe, są także przyjazne środowisku, bo można poddać je recyklingowi.




Zinc Matrix Power zapewnia, że proces produkcji baterii jest bardzo bezpieczny. Nie ma tu żadnych materiałów łatwopalnych lub takich, które mogą wybuchnąć czy zanieczyścić otoczenie. Nowego produktu nie dotyczą też regulacje ograniczające rozmiar baterii zawierających lit, które można używać w samolotach.

Zinc Matrix Power dostarczy na testy producentom urządzeń przenośnych baterie oparte na nowej technologii na początku 2007 r.

Źródło tekstu: NetWorld     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2006-09-28 20:23:00

    mnie już nawet takie wiadomośći nie wzruszają. Już pomysłów na zastąpienie baterii litowo-jonowych byłó dziesiątki jak nie setki. I jak narazie ŻADEN nie wypalił :/ prędzej to takie gdybanie...

  • 0

    2. ~  2006-09-28 20:59:22  host: host-1-027.tkk.pl

    Ciekawe jaka jest sprawnosc takich ogniw .

  • 0

    3.  2006-09-28 21:12:44

    ale musi coś sie ruszyć w końcu aby byly pojemniejsze baterie, mniejmy nadzieje że cos takiego teraz się stanie, myśle ze opracowanie nowych baterii by przyniosło dużo kasy

  • 0

    4.  2006-09-28 21:15:58

    D@rio a pamietasz telefon Philips Xenium 9@9 ??? on trzymał 2 tygodnie na rozmowach,a miesiąc jak sie niewiele rozmawiało ....:)

  • 0

    5.  2006-09-28 21:41:43

    a co z bateriami polimerowymi????
    są przecież o wiele lepsze (dłużej trzymają) niż litowo jonowe, dlaczego ich nie produkują???

  • 0

    6. ~fokstrot  2006-09-28 22:25:35  host: fea178.internetdsl.tpnet.pl

    @andkra1
    polimerowe akumulatory sa drozsze wiec stosuje je niewielu producentow. dziwne, ze nie staly sie standartem wziawszy pod uwage np. sukces noki 6310i

  • 0

    7. ~dt  2006-09-28 23:08:13  host: wap.plusgsm.pl

    czy te nowe baterie sa lepsze od polimerowych? Mimo ze sa drozsze powinno sie je stosowac czesciej bo wyswietlacze potrzebuja sporo energii.

  • 0

    8. ~  2006-09-28 23:11:39  host: abbj13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie jestem do końca przekonany czy to tak fajnie jak bateria _wypali_ :/

  • 0

    9.  2006-09-29 00:10:08

    olek: Philipsy to jakoś nie zostawały mi w pamięci ;) ale pamiętam za to Nokię 6310i która potrafiła trzymać 14 dni przy 'normalnym' użytkowaniu...

  • 0

    10. ~Aster  2006-09-29 09:10:28  host: pxgot.srv.volvo.com

    Może producenci telefonów winni zwrócić się do Philipsa - jak on to robi, że niektóre jego telefony potrafią działać nawet miesiąc?

  • 0

    11.  2006-09-29 10:01:44

    nie sadze aby polimerowe baterie tak dluzej trzymaly, w t610 mialem polimerowa baterie i szalu nie robil dlugoscia dzialania

  • 0

    12. ~blom  2006-09-29 11:55:19  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    pewnei zaraz bedzie 220V w teelfonie z wyczka jak od gniazda w scianie... debilizm... nawalcie wiecej kamer lamp wyswietlaczy i wogole innego szajsu to bedziecie mieli pradnice na korbke wmatowana... NIGDY telefon z aparatem nie bedzie lepszy od zestawu aparat + telefon

  • 0

    13. ~  2006-09-29 15:00:19  host: p08-04.opera-mini.net

    -blom-baran jesteś!

  • 0

    14. ~qwa  2006-09-29 15:01:17  host: chello084010159242.chello.pl

    blom jestes jebanym idiota

Dodaj swoją opinię