Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec z Nokią N810 WiMAX Edition

Koniec z Nokią N810 WiMAX Edition

sirmark 9 Stycznia 2009 22:59

0 0

nokia n810 wimax Nokia potwierdziła, że wstrzymuje ze skutkiem natychmiastowym sprzedaż tabletu N810 WiMAX Edition.

Dystrybutorzy zostali poproszeni o odesłanie posiadanych egzemplarzy z powrotem do Nokii. Powodem decyzji jest podobno wolny rozwój technologii WiMAX w USA jak i problem z optymalną wydajnością modułów WiMAX, ale tego już producent nie chciał komentować.




WiMAX-owa wersja N810 została oficjalnie pokazana w pierwszym kwartale zeszłego roku. Od tamtej pory pojawiła się tylko na dwóch rynkach, w Baltimore i Portland.

Nokia N810 WiMAX Edition to tablet internetowy posiadający dotykowy ekran o przekątnej 4,13 cala i rozdzielczości 800x400 oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY. Wyposażony jest oprócz modułu WiMAX także w moduł Bluetooth, GPS, 2 GB pamięci wewnętrznej i slot kart miniSDHC, z obsługą kart do 8GB pojemności. Zasilanie zapewnia ogniwo litowo-polimerowe o pojemności 1500 mAh.

Źródło tekstu: Mobileburn, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~Michaś  2009-01-09 23:09:36  host: 94.254.168.2

    Czemu ten telefon nigdy nie zrobił furory?

  • 0

    2.  2009-01-09 23:19:49

    #1. bo to nie jest telefon :P . poza tym wychodzi na to, ze w ogole WiMAX robi sie malo przyszlosciowa technologia.

  • 0

    3. ~marcin  2009-01-10 00:30:14  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    dokladnie ale rynek to rynek nokia w przyszlosc wybiegla lepiej zatrzymac sie na wifi....................

  • 0

    4.  2009-01-10 10:05:40

    dobrze tak przemądrzałej nokji :P

  • 0

    5. ~Rafał  2009-01-10 10:22:13  host: chello087206254176.chello.pl

    A WiFi w telefonach działa raczej marnie...

  • 0

    6. ~sympatyczny  2009-01-10 11:16:56  host: chello089077119055.chello.pl

    skoro juz zainwestowali tyle to nie wiem czemu wycofuja... jak ktos chce kupic juz rozeslane do dealerow egzemplarze to tylko dobrze dla nich, nie?

  • 0

    7. ~berdys  2009-01-10 11:19:20  host: ip-89-174-118-36.multimo.gtsenergis.pl

    To wszystkie wariacje cdma gora ? :)

  • 0

    8.  2009-01-10 14:26:59

    SirmarK - a zerknik do komentarzy sprzed roku jak t się odgrażali forumowicze niektózy co to oni za kosmos będą mieli jak wimax będzie ;-)

  • 0

    9.  2009-01-10 15:19:04

    wlo: bo teoria byla nawet niezla. tylko ze sprzet jest dosc drogi i jak mowila mi osoba bedaca w temacie, to wszelkie proby swiadczenia internetu po wimax nie zamykaja sie kosztowo. Dlatego tez np. w Netia wimax tez jest na minusie.

  • 0

    10. ~x25  2009-01-10 15:38:40  host: 86-25-n1.aster.pl

    Nokia... i wszystko jasne. Zostali daleko w lesie, podczas gdy konkurencja idzie do przodu.

  • 0

    11. ~m  2009-01-10 17:43:55  host: 77-253-21-208.adsl.inetia.pl

    Nokia to po pierwsze europejska firma (czyli prawie nasza), a nie Korea,Tajwan,Chiny itp. A po drugie firma, która tylko jedzie na telefonach i jak przestanie odnosić sukcesy w tej dziedzinie to splajtuje. Taki Samsung to robi wszystko, od produkcji okrętów poczynając. Dlatego, pomimo, że jest droga i nigdy nie miałem telefonu Nokii, to mam do niej szacunek.

  • 0

    12. ~tom  2009-01-10 21:43:42  host: staticline16967.toya.net.pl

    Gówno noki nadaje sie do wyjebania do śmieci jak 50 % ich szajsfonó.

  • 0

    13.  2009-01-10 22:46:52

    #12 a ty nadajesz się na długoletnią terapię w szpitalu psychiatrycznymg

  • 0

    14. ~mirekb  2009-01-10 23:56:45  host: apn-77-113-131-196.gprs.plus.pl

    @9 pamietam jak w 2002 czytalem w Polityce o technologii ktora zrewolucjonizuje internet-wimax..sam sądzilem ze cos z tego bedzie:czestotliwosci wykupila era i je w sumie trzyma i blokuje bo na tym jak wlo wspomnial nie wyjda na tym finansowo.terminale cholernie drogie,sama technologia moze i ok ale jednak nie na nasze warunki,bo opy3 nie po to braly czestotliwosci gsm/umts by nie dawac neta obilnego,jednak i zasieg wimax i parametry nie pozwalają do konca technicznie dac czegos za rozsądną cenę jak widac.pytanie jest inne:czy odebrac czestotliwosci jak op z nimi nic nie robi,choc wymagan koncesyjnych nie znam i moze przetargi wtedy nie przewidywaly takich sutuacji(o to chodzi wlasciwie)to warto zagospodarowac nieuzytkowane pole??tutaj orange wzial wszystko na siebie z CDMA zobaczymy jak to wyjdzie,zasieg w miare(zasieg.orange.pl-zaznaczyc CDMA i miejscowosc)wiec wygranym znowu jest FT..siec gsm w Polsce bedzie przynosila grubą kase jeszcze wiele lat.dobrze ze umts sie ruszy bo na euro2012 bedziemy daleko w tyle.na szczescie jest przewidziana prawem konkurencja.szkoda ze obecnie brak przepisów i zmian w Pt by ją umocnic.rządzą najsilniejsi: 3oliglopolu,czytaj kapital z zachodu ma dobre zródło utrzymania.ciekawe na ile pozycja p4 za 3lata(euro2012) bedzie silna by konkurowac z 3?

  • 0

    15. ~TheDayAfter  2009-01-11 02:17:11  host: 78.8.221.90

    Okrywczy tom spod 12.: Zrobisz karierę, bracie. Tylko Kaczyńscy wrócą do władzy.

  • 0

    16. ~mirekb  2009-01-11 14:24:01  host: apn-77-114-88-101.gprs.plus.pl

    oooo CP uruchomil roaming ciekawe kto ich tak zmobilizowal??teraz Libidzki z Łubinowej nie odbierze Głuchego Telefonu bo juz maja roaming,maja tez wyzszy MTR co widac w cenniku orange,maja swoje CRM i oferte ktora przynosi duze straty..jednak maja duzo w sieci i na stacjonarne co swiadczy ze tak chca konkurowac z tp i resztą.ptc najsilniej wchodzi na rynek stacjonarny(era domowa)i konwergencja i 2 nr na1simie..to jednak dzis nie wszystko.szkoda ze tak liche reklamy mają moze gdyby mieli takie jak 4opów byloby lepiej

Dodaj swoją opinię