Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Windows Mobile?

Koniec Windows Mobile?

LuiN 27 Sierpnia 2008 08:35

0 0

hal goldstein Ekosystem Windowsa Mobile upada - deweloperzy tracą zainteresowanie rynkiem oprogramowania dla tego systemu operacyjnego, witryny tematyczne dramatycznie tracą oglądalność, a wydawcy specjalistycznej prasy zamykają redakcje…

Hal Goldstein (na zdjęciu), właściciel i wydawca popularnego przez lata American Pocket PC Magazine (niedawno przemianowanego na Smartphone & Pocket PC Mag), nie widzi przyszłości dla swojej gazety:

Przez 11 lat Thaddeus Computing wydawał magazyn traktujący o mobilnych systemach Windows. Ostatni numer dostępny będzie dla prenumeratorów i w kioskach w listopadzie, po czym publikacja zostanie zawieszona. Thaddeus Computing aktualnie nie ma planów wznowienia publikacji.[…]




Wprowadzamy na rynek nowy magazyn, iPhone Life, który pojawi się w sprzedaży 8. września.

Czyżby Goldstein uległ jabłkowej modzie? Nie, to raczej odpowiedź na potrzeby rynku i podążanie za zyskiem. Deweloperzy stopniowo przenoszą się na platformę Apple’a gdzie mogą zarobić 100 razy więcej - tłumaczy Goldstein, a sklepy z akcesoriami do PocketPC świecą pustkami - dodaje.

Źródło tekstu: msmobiles, wł     

Dodaj do:
w sumie: 106
  • 0

    87.  2008-08-28 13:29:16

    Nikt nie zarzuca rynku, gdzie ma staly zysk i grono klientow/odbiorcow, ktorym sprzeda swoj produkt. CALY CZAS produkowany jest soft - i to w duzej ilosci - na WM. W SKRAJNYCH przypadkach (czego juz redaktorzyna Edward J.R. nie omieszkal napisac) mozna zarobic DO STU razy wiecej na aplikacjach do iP. Ale sa wyjatki, przecietnie zysk jest wiekszy, ale wcale nie tak bardzo. Poza tym... Dalej mowimy o ponad parunastu-parudziesieciu procentach udzialu rynku WM vs 1-2 Apple'a, ktory wzrosnie MOZE do 5ciu, a moze i to nie. Android mial falstart, wiec najwyrazniej nie bedzie sie liczyl. Nastepne zdanie - web traffic zmniejsza sie w przypadku stron specjalizujacych sie w WM. Ale biorac pod uwage, ze wiekszosc z tych stron ugiela sie i pisze o iP (poniewaz to aktualnie jest na marketingowym topie), to jest to rowniez g**** prawda. Ostatnie zdanie - sklepy sprzedajace akcesoria WM bankrutuja. A to ciekawe, jakos nie zauwazylem, szczegolnie biorac pod uwage ilosc urzadzen, ktora wychodzi na rynek i ma duzy sukces podczas sprzedazy, nie tylko HTC, ale takze Toshiba, HP, Asus, etc.. Reasumujac: strona jest dobra jako zrodlo, ale jezeli pojawi sie na niej artykul, ktory jest GOWNEM, to po tlumaczeniu, a TYMBARDZIEJ po oprawieniu w tandetne ramki w postaci TAKIEGO tytulu, jaki jest na Telepolis, jest CALY CZAS GOWNEM. I tyle. Tytul bylby dalej glupawy, gdyby byl ujety powiedzmy tak "Początek końca WM ?". Tak sie sklada, ze w oryginale (Popular PAPER magazine about Windows Mobile shuts down, publisher starts new one about iPhone) oddawal sytuacje najlepiej, bo przynajmniej obiektywnie i bez glupawych insynuacji. Co jak co, ale gdybym mial taka wladze, NATYCHMIAST zredagowalbym ten tytul na BARDZIEJ obiektywny. Tylko, ze pewnie wtedy nie bylby tak lakoniczny ;) A de facto, ten news mozna by z powodzeniem o tyle pominac, ze traktuje o rynku, ktorego malutka czescia zaledwie bylo to pismo. I mozna by to ujac spokojnie w wiekszym artykule. Pozdrawiam.

  • 0

    88.  2008-08-28 13:49:14

    PLANET: dżizas... Ale emocjonalnie do tego podszedłeś. Tytuł jest IMHO dobry, szczególnie, że na końcu jest znak zapytania, a nie wykrzyknik. Co do reszty - też się nie zgodzę. W artykule są pokazane pewne sygnały i tendencje, imho trafnie ujęte na tyle, że nie było co do niego dodawać. Szczególnie w kontekście informacji o tym, że MS nie wykonał rocznego planu sprzedaży (18 mln zamiast zapowiadanych ponad 20).

  • 0

    89.  2008-08-28 13:50:25

    get: BT w iPhonie służy teraz TYLKO i WYŁĄCZNIE do parowania słuchawek i zestawów głośnomówiących. Niczego więcej. Z włączonym BT nie jest wykrywany przez żadne inne urządzenie. Co do GPS - jak będzie TomTom, to wtedy tak. Ale to tylko jedna jaskółka...

  • 0

    90.  2008-08-28 14:15:09

    Witek: tytul jest zly z powodow wymienionych wyzej, interpunkcja tutaj niczego nie zmienia, wykrzyknik nadawalby sie do pisma SF, to juz nie kategoria tabloidowego tytulu :) Tak, podchodze emocjonalnie, bo dla mnie to w tej chwili system prawie-ze bez konkurencji, nie liczac dotykowego Symbiana, na ktorego czekam. (tak, uzywalem 'troche' urzadzen bazowanych na Symbianie, WM, PalmOSie, WM i Linuxie (modyfikowanym na rozne sposoby - patrz takze iP z nakladka MacOSa)). WM, patrzac obiektywnie, sie nie skonczy... a nawet nie podupadnie, co moze tak teraz wygladac. M$ wpompuje w swojego konika kolejna, tym razem wieksza porcje kasy (patrzylem na historie projektow, ktore opuszczali i akurat tego jestem pewien, ze nie odpuszcza), zrobia porzadny WM 7, co z tego, ze w przyszlym roku i glownie na xeroboya - oni nie sa od przelomowych rozwiazan (no, ale moze zaskocza czyms jednak ;), tylko od ich efektywnego implementowania. To, ze teraz na iP mozna zarobic wiecej - to oczywista oczywistosc - po prostu jest skrajny niedobor apsow, poprzez co na kazdy nowy jest 'niesamowity' (LOL) popyt. Jak to przy kazdej nowej platformie. Nie wykonanie planu sprzedazy to wystarczajaco dobry kopniak w dupe dla M$, zeby ja ruszyli - i tyle. Dlatego podtrzymuje to, co napisalem powyzej... Aha, jeszcze jedno - nie moge sie zgodzic z Twoim stwierdzeniem z jednych pierwszych komentarzy tutaj, ze WM jest trudny dla poczatkujacego. Nie wiem czego to kwestia, ale moj pierwszy palm z WM (HP iPaq h4150), ktorego mam od dawien dawna, jakos nie sprawial mi zadnych problemow - nawet na samym poczatku uzytkowania, ze wzgledu na naprawde duze podobienstwo konstrukcyjne do Windowsa. Dla uzytkownika komputera z Windowsem WM nie powininen w dziedzinie podstawowego uzycia, a nawet instalowania dodatkowych programow (pomijajac rejestr etc.) A ogolnie rzecz biorac, pozyjemy zobaczymy, ale tytul dalej jak dla mnie jest do zmiany. Np. na "Poważne pismo traktujące o WM diametralnie zmienia front".

  • 0

    91.  2008-08-28 14:28:08

    PLANET: znam wielu ludzi, którzy kumają Windowsa w stopniu więcej niż podstawowym, ale WM to już z wieeeeelkąąąą trudnością.

  • 0

    92. ~~  2008-08-28 23:48:43  host: 79-70-117-72.dynamic.dsl.as9105.com

    nie lubie microsoftu i pieprzonych jego monopoli zreszta za ktorym w slad idzie apple, no nie tak?

  • 0

    93. ~  2008-08-29 09:51:14  host: bqa232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    monopol to monopol, ale trzeba byc obiektywnym. Windows Mobile to bardzo dobry system operacyjny. Moze nawet najlepszy.

  • 0

    94.  2008-08-29 18:56:04

    eeeh nie ma opcji, żeby Apple sprzedało swój system... przecież się sądzi z psystarem o Macosx... więc nie ma opcji, żeby WM przestał istnieć!!!!

  • 0

    95. ~gosc  2008-08-30 00:00:59  host: 85.128.55.20

    do Witek T. To forum czytają także katolicy. Proszę o szacunek dla naszych uczuc (dotyczy wstawki na początku wiadomości 88).

  • 0

    96.  2008-08-30 00:09:29

    #95. proponuje wypowiadac sie za siebie. Moich uczuc to nie urazilo.

  • 0

    97. ~nhjfgkl  2008-08-30 10:29:52  host: 79-70-119-184.dynamic.dsl.as9105.com

    Niech cały Microsoft zginie :D

  • 0

    98. ~  2008-08-31 15:42:59  host: p05-11.opera-mini.net

    Jedziecie po tym naszym Witku z byle powodu, jak po przysłowiowej łysej kobyle. Szukaćie najmniejszego powodu, aby każdemu z autorów Telepolis zarzucać jakieś nieścisłości, czy przeoczenia, a często nawet te zarzuty bywają po prostu nie uzasadnione. Ja jestem zadowolony, że Telepolis istnieje i ogromnie dziękuję tym wszystkim ludziom, którzy tworzą Telepolis, w tym głównie dziękuję Witkowi. Bardzo rzadko mam inne zdanie, niż Witek, jednak w takim przypadku nigdy bym nie napisał tak ostrych słów, jak to zróbil Planet, czy jak to robią niekiedy inni. Podziwiam Witka za cierpliwość i wyrozumiałość, że w takich przypadkach cierpliwie odpowiada na zarzuty. Jeszcze raz dziękuję wszystkim twórcom Telepolis za ich pracę

  • 0

    99. ~gr  2008-09-01 13:05:32  host: public-gprs111404.centertel.pl

    wm jest dla inteligencji, żaden telefon nie posiada tak prostego i poukładanego systemu, od lat używam symbiana który stoi w miejscu i uważam że wm wygrywa

  • 0

    100.  2008-09-01 19:33:10

    marny artykul, mocno tendencyjny, ja sobie chyba jednak na nowe windows mobile 7 poczekam

  • 0

    101. ~karek  2008-09-01 23:14:04  host: elv161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim skromnym zdaniem Windows Mobile jest dla profesjonalistów a iPhone dla dzieciaków. :D

  • 0

    102. ~wojtek  2008-09-02 08:31:56  host: awk30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zapewne dlatego, ze ty uzywasz WM

  • 0

    103.  2008-09-02 18:22:59

    ludzie w Polsce mają bardzo dziwne podejście do produktów Apple`a?? uważają, że są gównem itp a gdy sami poużywają trochę to zmieniają zdanie od razu... choć nie przeczę, że Iphone to kicha i największa porażka Steve`a:) Lepsze są np Samsungi albo HTC...

  • 0

    104. ~  2008-09-03 17:44:57  host: f96-015.opera-mini.net

    Windows mobile to dno do potegi - bez grzebania w telefonie nie mozna ustawic wlasnego ip w wlanie - symbian nie ma z tym zadnego problemu.

  • 0

    105.  2008-09-03 23:05:52

    co kto lubi, mozna z WM zrobic duzo fajnych rzeczy

  • 0