Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Windows 10 Mobile potwierdzony

Koniec Windows 10 Mobile potwierdzony

orson_dzi 9 Października 2017 12:31

12 8

windows phoneupgrade v4 mwf920 hero

Od dłuższego czasu widzimy powolną śmierć mobilnego Windowsa i mamy w końcu oficjalne potwierdzenie - Windows 10 Mobile nie będzie dłużej rozwijany.

Informację za pośrednictwem Twittera przekazał Joe Belfiore, wiceprezes działu systemów operacyjnych Microsoftu. Windows 10 Mobile nie będzie dłużej rozwijany. System otrzyma tylko podstawowe wsparcie niezbędne do dalszego działania. Belfiore poinformował też o staraniach Microsoftu nad rozwojem mobilnego Windowsa. Firma tworzyła aplikacje i wydawała pieniądze na promocję i przyciągnięcie deweloperów, ale odsetek użytkowników był zbyt niski, aby można było na nich zarobić.




Microsoft nie zamierza rezygnować z rozwijania swoich mobilnych rozwiązań. Należy do nich m.in. klawiatura Swift Key, przeglądarka Microsoft Edge, jak również cały mobilny pakiet Office.

Zobacz: Microsoft Edge trafia na iOS oraz Androida

Zobacz: Z bólem serca patrzę jak mobilny Windows umiera

Źródło tekstu: Twitter; wł     

Dodaj do:

Tagi: windows 10 mobile | microsoft

w sumie: 39
  • 0

    20. ~654  2017-10-09 14:27:25  host: public-gprs380745.centertel.pl

    Co wybrać znaną markę? Czy tańszego chińczyka?

  • -1

    21. ~Marek.  2017-10-09 15:00:28  host: ip-91-224-185-17.multi-telekom.pl

    Zostać przy Windows 10 :)

  • 1

    22. ~Kono  2017-10-09 15:21:16  host: ip-37-109-33-143.a2mobile.pl

    Od samego początku była to pomyłka w takiej oprawie graficznej.

  • 1

    23.  2017-10-09 15:23:10

    gdyby andka tak mocno ograniczyć to też chodziłby tak płynnie, miałby pewnie nawet ujemne pingi ;)
    tylko co mi po takim płynnym systemie skoro nic na nim nie ma?

  • -1

    24. ~Gliwice  2017-10-09 16:12:13  host: a29-04-09.opera-mini.net

    Lumia to był bardzo dobry projekt źle kierowany a może i nawet celowo.
    Plusy telefonów Lumia:
    - możliwość słuchania YouTube na wyłączonym ekranie
    - wszędobylska piękna czerń, Android wali po oczach bielą:-(
    - szybkość działania nadal lepsza od androida (przełączanie pomiędzy aplikacjami) ale tylko w wersji 8.1
    - bardzo fajne i czytelne kafelki w OS10 troszkę więcej personalizacji
    - bardzo dobre aparaty
    - no i teraz bardzo niskie ceny ale niestety dla bardzo okrojonej grupy jeszcze odbiorców/użytkowników
    - kiedyś nawigacja...Aktualnie ciągłe zubożana do granic możliwość aż nadszedł jej kres po sprzedaniu HERE niemcom itp. plemionom nazi

    Jedyny minus to jak wiadomo brak aplikacji... minus który uśmiercił system olany przez MicroSoft :=(

  • -1

    25. ~dan  2017-10-09 16:16:24  host: 78.10.209.131

    zawsze mialem flagowce na androidzie i jakims czasie tyle syfu ze tel trzeba bylo do fabrycznych przywracac zeby normalnie smigal, przesiadlem sie na ios i do andka nigdy nie wroce

  • -1

    26. ~~~~  2017-10-09 16:23:29  host: eih143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam Lumie 520 z prockiem 2 razy po 1Ghz i 512MB Ram. Mam też 4 rdzenie po 1.4GHz i 2GB Ram. Zgadnijcie, który telefon działa płynniej bez przycinek? No oczywiście stara lumia.

  • -1

    27. ~Cālmowaty  2017-10-09 16:31:35  host: cpm229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mi Windows 8.1 na lumii 720 się cioł i wyrzucało go do ekranu startowego i często się wieszał. Na iOSie nie miało nigdy nic takiego miejsca.

  • 0

    28. ~wacek  2017-10-09 16:34:37  host: cpm229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 a Symbian?

  • 0

    29.  2017-10-09 17:07:17

    System martwy od początku, za sprawą Elopa i Microsoftu uśmiercono Symbiana, MeeGo, PureView, Nokię na markę na rynku (bo dzisiaj zaufanie prawie zerowe w stosunku do tego co było), dział telefonów - MS go odkupił zwolnił ludzi, sprzedał dział telefonów innym. Totalna porażka od startu do końca, nigdy nie przebili się nawet ponad 5%, w pojedynczych miejscach popularność Nokii dała im więcej, ale bez jej znaczka pewnie nie mieliby nawet 1%.
    Smartphone = aplikacje, gry. Po to pakuje się tam techniczne nowiki, procesory itp. rzeczy żeby z nich korzystać, a jeśli nie...to wystarczy telefon za 100zł z biedronki ;)
    MAPY (here) - mapy są Nokii i nie mają nic wspólnego z Windows Phone, powstały dużo wcześniej jako twór Nokii jako OVI MAPS, a na WP je dodano, ale MS i WP nie mają z tym nic wspólnego.
    Ekrany - każdy jest inny, jeden woli coś jak Sony inny amoledy ala Samsung, nie ma nic wspólnego z systemem.
    Aparat - Nokie miały bardzo dobre aparaty od dawna jak np. N95, jak Nokia N8 czy Nokia 808 Pure View. Ponownie Symbian, ponownie Nokia, a nie Windows Phone i Microsoft. Oni tylko przejęli to co przedtem stworzyła Nokia z Symbianem. Ceny telefonów były takie same, ale...że prawie nikt ich nie kupował to ich ceny np. na Allegro szybko spadały. Tylko po co nam nawet wyższy model, skoro nie wykorzystamy podzespołów przy braku aplikacji ?! Dobry aparat ? Fajnie, ale to lepiej było kupić coś od HTC, Samsunga, LG bo tam był bardziej funkcjonalny system.
    Nawet wsparcie było kulawe...długie ? Powiedzcie to tym na WP 7 ;) Wy...wyrolowani. Potem była zapowiedź, że 10 dostaną wszyscy i wiadomo jak się to skończyło. Z tym, że to wsparcie nic nie dawało. Miesiące czekania na dodanie podstawowych funkcji w systemie...super wsparcie, może być i 10 letnie...tylko co z tego skoro ten system był kaleki od początku, dobry dla emeryta...bo nawet 12 latek chce mieć popularne aplikacje.
    Szkoda Nokii, szkoda Symbiana/Mee

  • 0

    30.  2017-10-09 17:08:51

    Szkoda Nokii, szkoda Symbiana/MeeGo, szkoda tego, że Microsoft...celowo starał się przegrać, bo tylu wpadek, potknięć nie da się przypadkowo zaliczyć. Miał najbardziej znaną markę telefonów, miał ten sam sprzęt, do tego od Nokii dostał PureView, mapy, pracowników. Sam przecież też kiedyś miał swój system Windows Mobile...ale ten poprzedni. Więc jak tacy ludzi tak spaprali sprawę ? Celowo ?!

  • 0

    31. ~dziuberdxtminder  2017-10-09 17:16:34  host: a29-03-02.opera-mini.net

    To teraz przejdą na Tizena..? :D

  • 0

    32.  2017-10-09 18:09:39

    Jednym z powodów popularności Lumii było ich płynne działanie. Także tych tanich. Dziś nawet tanie telefony z Androidem działają akceptowalnie, więc atut minął. Dodać do tego braki w aplikacjach, albo jakieś biedne wersje niby obecnych i tyle ze smartfonów MS. Tylko Nokii szkoda.

  • 0

    33. ~Edward Chętny  2017-10-09 19:45:55  host: public-gprs691332.centertel.pl

    A co się wyprawia w Androidach i np Samsungach? Żona ma j3 2016. Dostała całą jedną aktualizację... i już. System też trup bo jest wersja 6, jest 7 ale nie na ten smartfon. Za chwile usłyszymy windows11 i dalej będziemy hulać. Win10 bardziej stabilny od andka.

  • 0

    34.  2017-10-09 21:20:42

    @26 Ja na mojej Lumii 625 z 512MB RAMu bardzo szybko zdemaskowałem płynną sprzętową animację mającą maskować zacięcia, a po roku użytkowania była to już główna 'atrakcja' telefonu.

  • 0

    35.  2017-10-09 21:20:51

    "Firma tworzyła aplikacje i wydawała pieniądze na promocję i przyciągnięcie deweloperów, ale odsetek użytkowników był zbyt niski, aby można było na nich zarobić."
    Od razu przypomina mi się jak w Zmiennikach geszefciarz grany przez Zamachowskiego wygłasza kwestię "ojciec robi, matka robi, ja rozumiesz... wszystko robię".

  • 0

    36. ~Kocię  2017-10-09 22:31:27  host: apn-95-40-27-88.dynamic.gprs.plus.pl

    @17. Używam Galaxy S od SII do S8 i tak... Android muli.

  • 0

    37.  2017-10-10 07:02:06

    @33: I po co Ci ta aktualizacja do 7? Żeby telefon zaczął mulić jeszcze bardziej? Zgodzę się że akualizacje security powinny być obligatoryjne, podnoszenie do wersji oczko wyższej już niekoniecznie.

  • 0

    38. ~didi  2017-10-10 11:02:14  host: user-94-254-181-40.play-internet.pl

    Głupota decydentów w MS bo zabili najlepszy OS dla komórek to jedna sprawa. Natomiast sytuacja braku rozwijania systemu to inna rzecz, w androidzie po wypuszczeniu fona z andkiem producent zazwyczaj zapominał o kupujących, teraz dopiero zaczyna się trend odwracać. Jakieś One wersje wymyślili, zobaczymy co warta. Mam sony z 4.4.4 i nikt o mnie nie pamięta a tu lament ze producent przestaje rozwijac. Mam tez wm10 i jestem zadowolony mimo braku aplikavji głównie szpiegujących w tle

  • 0

    39. ~  2017-10-10 13:37:51  host: cmn127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za manipulacja informacją z waszej strony. Chyba w każdym wpisie jesteście cięci na mobilny system Microsoftu.
    Gwoli wyjaśnienia - owszem system Windows 10 Mobile nie będzie dłużej rozwijany w nowe funkcje, ale dlatego, że zostanie zastąpiony. Microsoft pracuje obecnie nad jednym spójnym modułowym systemem Windows 10, bez podziału na wersje mobilne, IOT, pecetowe czy Xbox One. Wszystkie urządzenia będą pracować na jednakowym systemie, przy czym dodatkowe funkcjonalności będą "dopinane" zależnie od typu i możliwości sprzętu, na jakim zostanie on zainstalowany.
    Nazwa kodowa nowego systemu to Andromeda, będzie zawierał w sobie również nową powłokę Cshell, czyli odpowiadającą za dopasowywanie interfejsu w zależności od wielkości ekranu.
    Obecne telefony z Windowsem nie pociągną nowego systemu bo mają za słabe bebechy (co najmniej Snapdragon 835), dlatego Microsoft chce już konkretnie wygasić obecną wersję systemu mobilnego, żeby nie doprowadzić do sytuacji, gdzie jedni mają Windows 10 tożsamy z desktopowym, a inni Windows 10 Mobile w obecnej postaci.
    Jedno umiera, by mogło narodzić się nowe.

Dodaj swoją opinię