Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Vectone Mobile?

Koniec Vectone Mobile?

Piszemy o tym pierwsi WitekT 6 Października 2015 12:46

27 2

Vectone Mobile nie miał szczęścia od samego początku. Najpierw przez 2 lata była mowa o starcie z usługami, a kiedy w końcu się to udało, po kilku miesiącach sieć zaczyna zwijać żagle w Polsce - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Vectone Mobile rozsyła startery.

Od kilku dni klienci Vectone Mobile mają problem ze swoimi kartami SIM, które albo wcale nie logują się do sieci, albo logują, ale działają tylko usługi przychodzące (połączenia i SMS-y) pomimo posiadania dodatniego salda konta.

Kilka dni temu Vectone Mobile zlikwidował swój fanpage na Facebooku, nie działa także strona www (celowo - brak odpowiedniego wpisu w serwerach DNS). Klienci wysyłający maile (to działa) do biura obsługi klienta, dostają automatycznie zwrotkę o przyjęciu, a wkrótce potem, że problem jest znany i trwają prace nad jego usunięciem.




Zobacz: Perypetii Vectone Mobile ciąg dalszy.

Wszystko wygląda na to, że raptem po pół roku działania, Vectone Mobile zakończy swoją działalność w Polsce. To kolejny "etniczny" MVNO, który znika z polskiego krajobrazu.

Zobacz: Lebara Mobile kończy działalność w Polsce.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: vectone mobile

w sumie: 170
  • 0

    152. ~hollender  2015-10-13 17:55:36  host: user-94-254-133-32.play-internet.pl

    a tam zaraz nie ma Vectona gadanie, jest cały czas tylko nie ma go dla nas bo jak to mówią Polak zje spod siebie prędzej niż zapłaci za cokolwiek ,a ta firma to chciała żeby Polak chociaż raz w miesiącu doładował konto jakąś przyzwoitą kwotą, a tu oczywiście Polaczek wkracza i za 5 zylka puknie albo za dyszkę raz na dwa miesiące albo zrobił to tylko raz od aktywacji karty, więc pytanie się samo nasuwa,która firma z takimi klientami da sobie radę na rynku?

  • 0

    153. ~olo  2015-10-13 22:31:21  host: user-94-254-145-57.play-internet.pl

    Vectone mobile oficjalnie zwinelo zagle w Polsce.W wyniku slabej liczby uzytkownikow i problemow technicznych siec Vectone mobile zakonczylo dzialalnosc w Polsce.Info z angielskiego facebooka.

  • 0

    154. ~sonix84  2015-10-14 07:55:41  host: public-gprs516435.centertel.pl

    OLO - gdzie to info o zwinieciu zagli bo nie moge znalezc.

  • 0

    155. ~CRL  2015-10-14 08:50:40  host: int-gw.wco.pl

    Ha ha ha. Próbowałem zgłosić wniosek o interwencję UKE, ale warunkiem koniecznym jest wyczerpanie postępowania reklamacyjnego i dołączenie odpowiedzi operatora. Nie uwzględnia to zdaje się takich sytuacji jak ktoś ma wszystko w d...
    Nic dziwnego, że nie wiedzą o sytuacji.

  • 0

    156.  2015-10-14 08:59:01

    155 - a dlaczego do UKE?

  • 0

    157. ~CRL  2015-10-14 09:15:30  host: int-gw.wco.pl

    A gdzie niby indziej? Mam na Policję iść, sprawę o wyłudzenie założyć?

  • 0

    158. ~Ja±  2015-10-14 09:23:17  host: n26-03-01.opera-mini.net

    153). Fakt-a też nie za specjalnie ładują, a jednak działa ?
    :-)

  • 0

    159.  2015-10-14 09:23:18

    157 - a czytałeś przepisy? UKE jest tylko od mediacji, w sytuacji, gdy rozstrzygnięcie reklamacji nie jest satysfakcjonujące ;-)

  • 0

    160.  2015-10-14 09:24:08

    158 - a co ma piernik do wiatraka?

  • 0

    161.  2015-10-14 09:38:25

    160). piernik ma to, że nie jest winą ilość userów i jak doładowywali - vectone sam się pogrzebał.
    A fakt ma mało userów i nie ma takich problemów
    Już zrozumiałeś, Wiatraku?
    ;-)

  • 0

    162.  2015-10-14 09:59:08

    161 - niestety ciągle nie rozumiem dlaczego mieliby utrzymywać sieć tylko dlatego, ze ktoś inny utrzymuje ;-)
    Coś Ci powiem - pierniku... Niedawno nowy klient mi się pojawił. Nie, nie żeby zakład się zmienił. Pracownik firmy przejął interes od swojego szefa - bo temu się przestało opłacać prowadzenie tego interesu. Zainwestował w inny, w innej lokalizacji, w tej samej branży ;-)
    Jeśli zależy Ci na tanich usługach, czemu nie otworzysz biznesy jak Fakt np. i z kilkuset czy kilku tysięcy klientów nie będziesz się utrzymywał, skoro to takie kokosy przynosi? Rozumiem, ze masz lepszą fuchę obecnie?

  • 0

    163.  2015-10-14 10:18:39

    Wiatraku, jakie tam kokosy, gdzie ja o kokosach pisalem?
    :-D
    mówię, że to nie ilość doładowań pogrążyła vectona - a oni sami siebie.

  • 0

    164. ~  2015-10-14 12:50:46  host: n12-06-02.opera-mini.net

    nie ma nic śmieszniejszego na Telepolis niż dyskusja Wlo z Calmem:)

  • -1

    165.  2015-10-14 17:53:30

    164). tyle, że Wiatrak może tak cały dzień nawijać, a ja nie mam i sił, i czasu
    :-D

  • 1

    166.  2015-10-14 23:16:46

    @155 ja pisałem do UKE w innych Vectonowych kwestiach i możesz ten warunek pominąć w tej sytuacji, podejmowali normalnie działania, tzn. próbowali bo Vectone olał UKE i nic nie odpisywał, pewnie ostatecznie nałoży kary na spółkę a w przypadku niemożności wyegzekwowania będzie ścigał członków zarządu.

  • 1

    167. ~Arek 11  2015-10-17 19:53:50  host: public-gprs516507.centertel.pl

    Karta vectone działa w Czechach, dzisiaj byłem i wydzwoniłem wszystkie środki na koncie, było tego około 10 zł. rozmawiałem około 10 minut.

  • 0

    168. ~Michał Bernacki  2015-10-19 17:09:01  host: agrp35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W dniu 19 października w odpowiedzi na moje pytanie:
    Czy maja Państwo awarie sieci czy zamknęli ja państwo w Polsce ?
    otrzymałem odpowiedź:
    Szanowni Panstwo,
    Problem niedzialajacej sieci jest nam znany, pracujemy nad jego rozwiazaniem. Przepraszamy za niedogodnosci. Nie posiadamy informacji o dacie rozwiazania problemu.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Vectone Mobile PL

    teraz czekam na informację dlaczego nie działa strona www.vectonemobile.pl oraz profil na facebook.com/vectonemobilepolska

  • 0

    169. ~Michał Bernacki  2015-10-19 17:44:44  host: agrp35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po pół godziny otrzymałem od Vectone Mobile Polska wiadomość:

    Szanowny Panie,
    Nie posiadamy zadnych dalszych informacji poza tymi, które zostaly juz Panu przekazane w poprzedniej korespondencji.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Vectone Mobile PL

    Ciekawe czy to na pewno awaria a nie ucieczka z Polski.

  • 0

    170.  2015-10-20 15:40:18

    W normalnej firmie nie ma miejsca na takie głupie tłumaczenia, to koniec i kropka

  • 0

    171. ~hollender  2015-11-26 03:21:11  host: user-94-254-128-73.play-internet.pl

    Panowie i panie ,kończymy temat Vectone,firma się zwinęła i monete z kont naszych kart też ,a my do roboty bo inni operatorzy muszą na nas zarobić,jedziemy ostro do przodu,nie pękamy,nie ma lipy,ostro, ostro !!!

Dodaj swoją opinię