Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Symbiana w Nseries

Koniec Symbiana w Nseries

Q! 25 Czerwca 2010 09:53

0 0

Nokia poinformowała, że ostatnim modelem z linii N, w którym znajdzie się system operacyjny Symbian, będzie model N8. Kolejne modele z tej linii pracować będą pod kontrolą systemu MeeGo.

Taka deklaracja padła z ust rzecznika prasowego Nokii, Douga Dowsona, który stwierdził, że aby seria N mogła dalej się rozwijać, konieczna jest zmiana systemu operacyjnego z Symbiana na MeeGo.




MeeGo to system pracujący w oparciu o środowisko linuksowe, który jest wspólną inicjatywą Nokii oraz Intela. Jest on odpowiedzią Nokii na znacznie bardziej nowoczesne systemy Google Android oraz iOS.

Według Gartnera, mobilne systemy operacyjne pracujące w oparciu o środowisko linuksowe zdobywają coraz więcej rynku. W ciągu ostatniego roku ich udział wzrósł z 8,5% do 14%.

Źródło tekstu: reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~w.p.  2010-06-25 10:28:55  host: chello089077243070.chello.pl

    ja tak od razu nie przekreślał bym Symbiana. To dojrzałe środowisko, ze stabilnymi jak skała aplikacjami. A Android to siusiumajtek który robi dużo hałasu, tworzy dziesiątki tysiący programów o średniej jakości. Nie zawsze ilość przechodzi w jakość. A otwarcie Symbiana może spowodować że system nabierze wiatru w żagle i jeszcze pokaże firmie G, że nie wszystko czego się dotkną kończy się ich sukcesem.

  • 0

    3. ~Błażko  2010-06-25 10:29:16  host: ip-62-69-216-90.globalconnect.pl

    to się Nokia obudziła ...

  • 0

    4. ~asd  2010-06-25 10:36:56  host: ipw100.internetdsl.tpnet.pl

    Można by rzec że już za późno ale każdy wie jak było z Motorolą , mieli zamykać dywizję odpowiedzialną za telefony , zrobili Milestone'a i ruszyła z kopyta więc z finką może być tak samo.

  • 0

    5. ~asd  2010-06-25 10:40:27  host: ipw100.internetdsl.tpnet.pl

    @2 Jakimi stabilnymi jak skała aplikacjami ? miałem sporo modeli N'ki z symbianem i wybór aplikacji był żenujący ! a szybkość działania oraz stabilność to są siusiumajtki przy stabilności i szybkości mojego desire i app na andruta ! Przesiądź się na andruta to poczujesz wiatr we włosach a nie kupe w kieszeni jak dotychczas. Mówię szczerze jako były user n'ki

  • 0

    6. ~BKX  2010-06-25 10:47:07  host: public14897.xdsl.centertel.pl

    Wreszcie! A co z Symbianem 4^ i 5^? Prace zostały wstrzymane? Symbian to jest świetny system, ale do telefonów klasycznych jak E52 czy C5, jest szybki, a do tego dość zaawansowany jak na tego typu model. Werjsa dotykowa za bardzo odstawała od konkurencji, może nie tyle poziomem zaawansowania, co szatą graficzną, która była delikatnie mówiąc fatalna...

  • 0

    7.  2010-06-25 11:26:21

    Wynika z tego, że zakup obecnych smartfonów Nokii w tym i N900 jak i zapowiadanego modelu N8 mija się z celem. Lepiej poczekać na coś na MeeGo lub przesiąść się na Androida ci i ja zrobiłem.

  • 0

    8. ~pawel020  2010-06-25 11:51:14  host: bve216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Symbian będzie teraz w telefonach serii C , E i X a nowy MEEGO w serii N . To żaden koniec Symbiana , póki co to najpopularniejszy system na świecie w telefonach ! Więc się tak nie podniecajcie :) Pozdro

  • 0

    9. ~pawel020  2010-06-25 11:52:59  host: bve216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    symbian ma konkurować z tanimi telefonami a MEEGO z Andriodem ,ioS i BADA

  • 0

    10.  2010-06-25 11:54:24

    Czemuż oni tak uparcie bronią się przed Androidem ?!

  • 0

    11. ~pawel020  2010-06-25 12:06:19  host: bve216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo jak będą mieć Androida to nic nie zarobią na aplikacjach które są w Andriod market bo on należy do google,taki jest powod . Mając swojego Symbiana i Meego zarobią miliony na grach i programach ktore udostepnią przez te systemy. Dlatego też Samsung tworzy swój system Bada OS żeby zarabiać na sklepie dodatkowo.

  • 0

    12. ~  2010-06-25 12:14:18  host: public-gprs47850.centertel.pl

    samsung umrze ze swoim systemem cholera wie po co go wogole robili, wszedzie sie staraja wcisnac z tandeta

  • 0

    13.  2010-06-25 12:34:17

    pawel020: po części masz rację, ale z drugiej strony wchodząc w Androida odżyliby na rynku smartfonów...

  • 0

    14. ~code  2010-06-25 12:38:00  host: 213.134.185.194

    @ 12: postanowili zaryzykować, ale agresywnie budują bazę użytkowników tego systemu, a jak to nie starczy, to obniżą ceny. wiem, że to content określa powodzenie sklepu z aplikacjami, ale moim zdaniem, jeśli zadbają o content, mają większe szanse niż google - bo liczba docelowych użytkowników jest większa, a w przeciwieństwie do Nokii, nie mają aż tak zróżnicowanego hardware na tej platformie. jeśli smartfon z Bada będzie kosztował w okolicach 300/400zł, oferując samoleda, wifi, sensowny procesor i slot na SD będzie to hit rynkowy i przy dobrym contencie może zdobyć rynek tanich smartfonów, zbijając Google. moim zdaniem, może być ciekawie i na pewno będzie na co popatrzeć, a zyskamy na tym wszyscy, przynajmniej w teorii.

  • 0

    15. ~vre  2010-06-25 12:47:01  host: ehe79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajnie, też uważam, że linux w komórkach jest bardziej rozwojowy i od razu mam pytanie do fanów linuxa lub po prostu do tych co wiedzą - czy będzie jakieś "przełożenie" maemo na mmego, zamiennie lub jako uzupełnienie maemo, chodzi o to czy nokia n900 utknie w rozwoju z powodu niekompatybilności maemo z meego.

  • 0

    16. ~123  2010-06-25 13:26:09  host: 91-145-152-132.internetia.net.pl

    "Według Gartnera, mobilne systemu operacyjne" A nie powinno byc przypadkiem "systemy"?

  • 0

    17.  2010-06-25 13:34:43

    16: poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    18. ~bzdura  2010-06-25 16:01:01  host: t22-15.opera-mini.net

    Ta informacja zostala juz dawno zdementowana,poprostu zle ktos odebral wypowiedz pracownika Nokii.Bedzie jeszcze kilka n'ek z symbianem 3 a rownoczesnie bedzie meegoo np w n9

  • 0

    19.  2010-06-25 17:10:22

    Dokaładnie jest tak jak napisała "bzdura" a support Ishitowej firmy odpowiedział już userowi na temat anteny i jej zasięgu, "Just avoid holding in that way" buahhahha poprostu wielki L.O.L xD

  • 0

    20.  2010-06-25 17:14:54

    Wybrane „kolekcjonerskie” egzemplarze Ipshita4 posiadają zamienione miejscami przyciski do regulacji głośności. xD poprostu another LOL xD

  • 0

    21. ~code  2010-06-26 15:52:02  host: 213.134.185.194

    Ghost_dog: wszystkie przyciski w iPhone są programowalne, to błąd softu. po restarcie jest ok.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-107-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

jowish | 2017-09-22 18:58:18

Wszyscy wszedzie szpiegowani...


~ | 2017-09-22 18:47:57

Bojkot virgin i tigera!


~ | 2017-09-22 18:45:00

Nie kupuje nic co wyprodukował maspex, bojkot tigera na zawsze.


~BB | 2017-09-22 18:39:17

Mam Virgin i faktycznie zasięg internetu jest słaby w roamingu krajowym.


~wer | 2017-09-22 18:16:39

A oferta tez jest dla Taryfy 2012?

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Nielimitowanego Internetu Domowego T-Mobile?

Nowa oferta Internetu domowego T-Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (25)

Archiwum Ankiet