Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Symbiana? Jednak nie

Koniec Symbiana? Jednak nie

LuiN 28 Marca 2011 20:45

0 0

Wiceszef Nokii Purnima Kochikar wystosowała list otwarty do deweloperów związanych z platformą Symbian. Przeczytać można w nim o planach Nokii dotyczących Symbiana.

Nokia będzie wprowadzała na rynek kolejne telefony z systemem Symbian^3, nie zaprzestanie też wsparcia programistycznego i rozwoju platformy. Nowe urządzenia przyniosą procesory z taktowaniem 1 GHz i wyższym, doskonalsze usługi lokalizacyjne i jeszcze wyższą jakość zdjęć.

Szykują się też zmiany w interfejsie, które dodać mają telefonom większej lekkości działania. Wiceszef Nokii obiecuje zupełnie nowy ekran startowy, elastyczne widżety i nowe ikony menu.




Lifting przeżyją Ovi Store i Ovi Maps, będzie szybsza przeglądarka internetowa i większa integracja z serwisami społecznościowymi. Aktualizacja systemu trafić ma do telefonów w najbliższe wakacje, a wybrane jego elementy pojawią się już teraz w amerykańskiej wersji Nokii C7.

Tym samym poprawione telefony z Symbianem^3 będą towarzyszyły na sklepowych półkach nowym Nokiom z Windows Phone 7.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    27.  2011-03-28 22:43:58

    @25 raczej o smartfonach ogólnie.

  • 1

    28. ~  2011-03-28 23:02:53  host: z12-06.opera-mini.net

    te interfejsy, dotykowe ekrany, najlepiej pojemnosciowe, a najlepiej jeszcze aby dzialaly na dmuchniecie, wszystko po to aby sie lansowac i zgrywac na fb czy nk. Telefon jest do dzwonienia.

  • 1

    29. ~vorter  2011-03-28 23:17:44  host: ip-79-175-202-90.cable.smsnet.pl

    Poniekąd zgadzam się z @28. Moim ideałem byłby telefon, który NIE POSIADA OSu, NIE POSIADA ekranu dotykowego, NIE POSIADA żadnych zaimplementowanych Facebooków czy też innego społecznościowego badziewia, POSIADA za to dobrą klawiaturę sprzętową do sprawnego wprowadzania danych do telefonu, POSIADA WiFi do przeglądania internetu, POSIADA dobry aparat foto (coś klasy tego z K750 w swoim czasie, oczywiście z uwzględnieniem tego,że technika poszła do przodu), do tego dobry odtwarzacz muzyki, dobry zasięg i bateria trzymająca chociaż ze 3 dni. Ale niestety, dziś tylko lans, lans, przerwa na zebranie kalarepy na FB i znowu lans. Pozdrawiam :)

  • 0

    30.  2011-03-28 23:37:37

    Skończcie chrzanić, że ekran dotykowy to tylko lans. AD29 - ja też uważam, że K750 to dobry telefon!... jak na swoje czasy. Spróbuj pokorzystać ze 2 tygodnie z dobrego Androida, np HTC Desire, a zrozumiesz, że ten skok cywilizacyjny ma sens. A jeśli potrafisz lansować się telefonem to daj znać jak to się robi - bo ja jakoś nie potrafię, a może mam do czynienia z ludźmi, którzy nie sikają na widok telefonu wartego więcej niż 1000zł. PS. Nie korzystam z NK i Facebook w swoim HTC Desire, a jakoś klient do tych aplikacji mi nie przeszkadza. Nie lubię ludzi, którzy nie spróbują, a już wiedzę, że nowe jest złe i lansiarskie.

  • 1

    31. ~TOMMI5  2011-03-28 23:37:54  host: unknown-66.nowanet.pl

    TELEPOLIS nie robcie jaj vice szef nokii jest kobietą "Purnima Kochikar wystosował" ale dla Was pewnie i Curie Skłodowska tez była kobietą rece opadają szczyt ignorancji. Pozdrawiam

  • -1

    32. ~maki  2011-03-28 23:39:03  host: egw37.internetdsl.tpnet.pl

    Nokia sama nie wie co chce. Lepiej niech uważa bo już za rok może skończyć jak Siemens czy Alcatel.

  • 0

    33. ~maki  2011-03-28 23:48:11  host: egw37.internetdsl.tpnet.pl

    Jeśli chodzi o ostatni dobry telefon Nokii jaki mam przyjemność użytkowania to E51, na prawdę nie do zdarcia model, a mam już chyba ze 3 lata. Następnej Nokii już chyba nie kupię, bo ostatnie modele to zabawki na pół roku i do kosza. Oj będzie dylemat przy następnej wymianie, bo w grę chodzą tylko telefony z klawiaturą, system jest mi obojętny. Co polecacie?

  • 0

    34.  2011-03-29 00:01:49

    Podstawowe pytanie - w co wierzyć, w to że (jeszcze) trochę Symbian pobędzie czy też w oficjalną zapowiedź jego uśmiercenia oraz taki "slajd": http://www.techgeeze.com/wp-content/uploads/2011/02/mobile-devic es-sales-mix.jpg który Nokia opublikowała, a który ilustruje proces wygaszania Symbiana na rzecz WindowsPhone.

  • 1

    35. ~fresh  2011-03-29 01:00:30  host: c179-192.icpnet.pl

    Jak dla mnie nokia przybila sobie kolejny gwozdz wybierajac WP7 , przespala wiele etapow wiele firm ja goni i nawet przegania , nie mialem okazji bawic sie wp7 w jakims tel ale jak na system ktory nie jest spolszczony jesli dobrze pamietam to nie wrozy nic dobrego , coz widocznie lata nokii sa policzone ... czego bym nie chcial

  • 0

    37. ~  2011-03-29 02:53:09  host: z19-05.opera-mini.net

    ad 32. Firma Alcatel żyje i ciągle produkuje telefony komórkowe,min oczywiście. Dużo fachowców tym razem się trafiło w komentarzach,niczym w rządzie Tuska.

  • -1

    38. ~  2011-03-29 07:17:40  host: afbi103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    37 z alcatela to zostasła tylko nazwa, kiedyś to byłtelefon dla biedaków a teraz to zwykły chiński bubel

  • 0

    39. ~login  2011-03-29 07:25:56  host: bvm10.internetdsl.tpnet.pl

    Symbian ma wielu zwolenników. Zamieszanie sprawiła informacja że microsoft zwrócił się do Nokia aby oni poprawili niewydolny system windows mobile.

  • -1

    40.  2011-03-29 09:07:10

    @39 Raczej Nokia wyciągnęła rękę do Microsoftu po system jakikolwiek ;-). I nie WM, a Windows Phone.

  • 0

    41. ~  2011-03-29 09:19:57  host: z09-08.opera-mini.net

    ad.38. Htc można,więc nazwać specjalnym,chińskim bublem.

  • 0

    42. ~Nokia N70  2011-03-29 09:31:01  host: v09-16.opera-mini.net

    Ja mam N70 i nie narzekam. Tak samo nie lubie Windowsa a Linuxa tak.

  • 1

    43. ~Ziiomek  2011-03-29 10:13:58  host: 84-10-63-247.dynamic.chello.pl

    No i bardzo dobrze :] i niech co miesiac bedzie aktualizacja do ^3 :] milo milo takie wiadmosci czytac :] bo jakby porzucili ^3 to juz raczej nokii nigdy bym nie kupil ;)

  • 0

    44.  2011-03-29 12:57:04

    42 zmień na jakiegoś szybszego Symbiana w N70 to najwolniejszy Symbian jaki znałem.

  • 0

    45.  2011-03-29 14:31:13

    @44 nie prawda. N70 chodził mi ślicznie ale już E50 i E65 potrafiły napsuć krwi człowiekowi.

  • 0

    46.  2011-03-29 20:02:23

    45Jak ja miałem N70 zabijałem procesy, to wtedy już lepiej chodził, gorzej jak tego nie robiłem, po naciśnięciu przycisku menu potrafiło się wczytywać 10-15 sekund :-D Od tamtej pory ze sporym dystansem podchodzę do telefonów z OS na pokładzie, lepiej się dowiedzieć co i jak niż później utopić pieniądze.

  • -1

    47.  2011-03-30 18:04:42

    Nie, nie wierzę w to już. Był czas. Ile można słuchać obietnic? Dziękuję, czas na Apple.

Dodaj swoją opinię