Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec świata! Nowe TELEPOLIS.PL!

Koniec świata! Nowe TELEPOLIS.PL!

WitekT 17 Stycznia 2013 17:05

45 28

No i stało się! Długo oczekiwana nowa odsłona TELEPOLIS.PL ujrzała światło dzienne. Nowości jest bardzo dużo, bo oprócz mocno odświeżonego wyglądu, udostępniamy Wam, Szanowni Czytelnicy, dużo nowych narzędzi.

TELEPOLIS.PL przetrwało w prawie niezmienionej formie ponad 8 lat. W tym czasie serwis dorobił się statusu zabytku klasy zerowej. Jak wiecie, modernizacja tego typu rzeczy jest czasochłonna, bo wymaga permanentnych konsultacji z konserwatorem zabytków. ;-) Stary layout chyba wystawimy na WOŚP - ktoś chętny? ;-)

Trudno jest opisać wszystkie nowości, najlepiej poznać je samemu. My tylko zasygnalizujemy na co warto zwrócić uwagę:
  • stworzyliśmy profile użytkowników, gdzie można zobaczyć takie rzeczy, jak posiadane przez daną osobę telefony, używane sieci a także materiały, które komentowała, itp. Szczególnie zachęcamy do uzupełnienia pozycji telefonów, które się miało, ma lub chce,
  • najbardziej widoczna zmiana ma miejsce na górze strony - jest tam 5 lub 10 kafelków, które są niejako rozszerzeniem funkcji Newsów Dnia. Tam będą znajdowały się tematy zarówno gorące, komentowane przez wielu, jak i te, które redakcja uzna za ważne,
  • wiadomości będą miały dwa pola z datą - jedna będzie mówiła o czasie wprowadzenia, a druga ostatniej aktualizacji. Ta ostatnia będzie zmieniana tylko podczas dodawania nowych faktów, a nie poprawiania literówek. Sortowanie wiadomości będzie odbywało się po dacie aktualizacji,
  • katalog telefonów - zapraszamy do zabawy z zaawansowaną wyszukiwarką po wielu funkcjach. Karta każdego z urządzeń wiąże ze sobą wiele informacji - od komentarzy, poprzez wiadomości o danym telefonie, pojedynki, a kończąc na multimediach. Dodatkowo, wprowadziliśmy zasadę, że im starsza ocena, tym jej mniejsza waga na średnią - powinno to w naturalny sposób "usuwać" starsze telefony z zestawienia. Polecamy także przetestowanie funkcji porównania telefonów z wysuwanej, dolnej belki,
  • na podstronie wiadomości i artykułów możecie wybierać sposób wyświetlania wiadomości (bardziej obszerny, ale z mniejszą ilością pozycji lub krótszy, ale z większą ilością),
  • nowa wyszukiwarka, którą zawsze znajdziecie w prawym, górnym rogu, a która w czasie rzeczywistym pokazuje wyniki,
  • schowek - wiele razy zdarza się tak, że gdzieś chcecie "zapisać" jakąś wiadomość, artykuł czy telefon, żeby potem szybko do niego wrócić. Teraz wystarczy kliknąć ikonkę szuflady przy danym materiale, żeby wylądował w zakładce Schowek w panelu (dostępne dla użytkowników Kont Premium),
  • Konta Premium bez reklam - ale o tym w oddzielnej wiadomości
Nie udało się nam jeszcze wprowadzić funkcji tagów przy wiadomościach ani nowego podziału na kategorie. Tu prace trwają, bo tych newsów przez ponad 8 lat istnienia trochę napisaliśmy…




Jak podoba się Wam nasza nowa odsłona? Macie jakieś uwagi? Coś byście zmienili? Znaleźliscie gdzieś błąd? Dajcie nam znać, wszystkie sensowne propozycje postaramy się w miarę możliwości zrealizować. Bardzo prosimy o uwagi tylko na temat aktualnego serwisu. Forum, częścią mobilną (m.telepolis.pl) czy wdrożeniem innych, dużych funkcji zajmiemy się w późniejszym czasie w ramach możliwości finansowych.

Cały proces bardzo uprości nam zgłaszanie uwag i ewentualnych błędów poprzez formularz, a nie komentarze poniżej. Tu chcielibyśmy, żebyście dzielili się spostrzeżeniami, co ciekawego w nowym serwisie znaleźliście.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 516
  • 0

    502. ~a  2013-01-21 20:01:10  host: 209-to3-8.acn.waw.pl

    *kątem, pardon:)

  • 0

    503. ~M.N.  2013-01-21 22:38:07  host: 90-156-75-180.internetia.net.pl

    Nowa porównywarka nie działa...

  • 0

    504.  2013-01-21 23:02:38

    M.N.: wyczyść cache przeglądarki, powinno pomóc.

  • -1

    505. ~Czytelnik od lat dziesięciu  2013-01-21 23:40:59  host: 89-73-171-228.dynamic.chello.pl

    Szkoda starej szaty - prosta i lekka była. Może się kiedyś przyzwyczaję ale teraz widzę jeden wielki bałagan. Jak dla debili - nic nie mówiące ikonki i obrazki są ważniejsze od tytyłu ? Zobacz na stronę wp.pl - tam nie jest tak że każdy tytuł ma swoją ikonkę. Odchudźcie to i wywalcie 80% obrazków to te co zostaną będą miały sens, jak logo Play może być większe od całej zajawki artykułu na jakiś tam temat ? Pod tytułem skrót powinien być jednozdaniowy a nie 3 pierwsze zdania artykułu. Dramat.

  • 0

    506. ~Marek  2013-01-22 09:15:52  host: 77-252-230-156.ip.netia.com.pl

    Wszystko w dobrym kierunku, ale faktycznie te boksy reklamowo-informacyjne "porozwalane" są po całej górze. Trzeba to uporządkować.

  • 0

    507.  2013-01-22 12:33:42

    @505 (Pseudoczytelnik) - podobno czytasz od 10 lat, a nie zauważyłeś, że zawsze, albo przynajmniej od dawna skróty mają kilka zdań? Skrót ma nakreślić mniej więcej o co chodzi [i zachęcić do przeczytania całości], a tego w jednym zdaniu nie ujmiesz. Stara szata była prosta i lekka, ale czy oby na pewno aż tak bardzo się zmieniła? Moim zdaniem nie. Po prostu została trochę odnowiona i dodana została nowa funkcjonalność, do której jednak można się szybko przyzwyczaić. Po prostu dramat z niektórymi komentarzami...

  • 0

    508. ~summer  2013-01-22 17:53:10  host: ip-93-154-175-245.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @szwaczus to po co zmieniać nokie 3310 skoro działa? ;) odpowiedź prosta żeby iść z duchem czasu :) strona świetna.

  • 0

    509. ~Tomek  2013-01-22 22:17:30  host: afha4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W dziale wiadomości brakuje mi obecnie podziału jak poprzednio istniał na poszczególnych operatorów.

  • 0

    510. ~n  2013-01-23 01:54:19  host: host-62-141-246-183.tomaszow.mm.pl

    Nareszcie nowa strona. Jestem za :)

  • 0

    511. ~c_michal  2013-01-23 08:41:38  host: 212.160.172.70

    Brakuje mi filtra do wybierania wiadomości/artykułów związanych z danym operatorem/producentem. Proponuje by kafelki na górze strony były przewijane z prawa/ na lewo co da możliwość umieszczenia większej ich ilości. Po zmniejszeniu wielkości kafelka trzeba pomyśleć nad powiększaniem kafelka na którym jest kursor ale błagam zróbcie to tak by nie zmieniać układu strony w momencie gdy taki kafelek się powieksza

  • 0

    512.  2013-01-23 09:20:15

    WitkuT , da się coś zrobić z kolorem czcionki ??? może opcja "zmień na czerwony" jakoś nie mogę przywyknąć do czarnej czcionki:P

  • 0

    513.  2013-01-23 10:30:10

    Panowie, będą tagi... Przecież napisane jest to w newsie - wtedy będzie podział na firmy...

  • 0

    514.  2013-01-23 10:31:01

    olek_01: a gdzie Ty chcesz tę czerwoną czcionką?

  • 0

    515. ~zniesmaczony  2013-01-23 19:41:40  host: ip-195-189-76-188.arreks.pl

    ja rezygnuje, szukam innej stronki

  • 0

    516. ~Pedros  2013-01-23 22:28:35  host: 89-73-128-131.dynamic.chello.pl

    Niestety - stary layout na przegladarce w Noki 800 czytało sie wygodnie - z nowym jest kiepściutko, reklamy, szerokośc tekstu nawet w poziomie na smartfonie się nie mieści przy rozsądnej wielkości tekstu... i jeszcze ciężko się połapać gdzie co jest... jak mozna wybieram stary :/

  • 0

    517. ~Norbert  2013-01-23 23:01:40  host: static-204-234.is.net.pl

    Złe sie czyta wiadomości w dwóch jednakowych kolumnach. Wiele osób przeoczyć sporo wiadomości, warto to pociągnąć jako jedena kolumnę i jedziemy góra dół, albo posegregowac wg wagi (zmienia sie wielkość całego bloku)

  • 0

    518.  2013-01-23 23:09:32

    Norbert: możesz sobie ustawić sortowanie w jednej kolumnie na zakładce WIADOMOŚCI i ARTYKUŁY.

  • -1

    519.  2013-01-24 10:11:07

    WitekT - chodzi mi o zmianę koloru tekstu na czerwony:-)) fajnie to wyglądało na starym layoucie :D

  • 1

    520.  2013-01-24 12:20:33

    olek_01: eeee? A gdzie KONKRETNIE wcześniej była czerwona czcionka? Bo sobie nie przypominam... :-)

  • 0

    521.  2013-01-24 16:10:03

    @518 - wow, świetne, dopiero teraz zauważyłem :D

Dodaj swoją opinię