Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec sporu patentowego pomiędzy BlackBerry oraz Blu

Koniec sporu patentowego pomiędzy BlackBerry oraz Blu

Isand 15 Października 2017 20:38

2 1

bb logo

Zakończył się spór patentowy między BlackBerry a Blu. Nie było jednak dramatycznego procesu ani telenoweli na cały świat jak w przypadku Qualcommu i Apple'a. Obie strony doszły bowiem do porozumienia.
Porozumienie przewiduje podpisanie umów licencyjnych, które pozwolą Blu legalnie korzystać z patentów kanadyjskiej firmy. Oczywiście wszystko za opłatą. Blu jednak...już zapłaciło pewną kwotę Kanadyjczykom. Ile? Tego John Chen już nie zdradził.

Ugoda powoduje wycofanie dwóch pozwów złożonych przez BlackBerry. Ale to nie jest jedyny jej skutek - wartość akcji BlackBerry urosła o 0,5%. Obecnie firma z prowincji Ontario sądzi się jeszcze z Nokią oraz Avayą. Natomiast jeśli chodzi o Blu - ich udział w rynku mobilnym szacuje się na 1%.

Źródło tekstu: fortune.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry

w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2017-10-15 22:27:28  host: 109.206.220.103

    darmatycznego czy dramatycznego w 2 zdaniu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet