Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec sporu Meizu i Qualcommu

Koniec sporu Meizu i Qualcommu

orson_dzi 2 Stycznia 2017 17:09

1 3

Meizu i Qualcomm podpisały ugodę, w myśl której chińska firma będzie uiszczać opłaty licencyjne za patenty związane z łącznością 3G i 4G.

Qualcomm w 2016 roku zgłosił sprawę naruszenie patentów związanych z łącznością 3G i 4G w sumie czterech krajach - Chinach, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W każdym z nich sprawa trafiła do innego organu.

Zobacz: Meizu naruszyło patenty Qualcommu
Zobacz: Qualcomm pozywa Meizu w sprawie patentów
W ramach zawartego porozumienia Meizu będzie płacić takie same opłaty licencyjne jak inni chińscy producenci. Nie wiadomo jak została rozwiązana kwestia zaległych opłat. Wszelkie kwestie finansowe porozumienia są objęte tajemnicą handlową.

Nie wiadomo co konkretnie skłoniło Meizu do podpisania umowy. W Chinach na pewno to Qualcomm był na straconej pozycji. W końcu to właśnie w Państwie Środka firma została ukarana karą w wysokości 975 mln dolarów za nadużywanie dominującej pozycji na rynku. W pozwach skierowanych w innych krajach Qualcomm domagał się m.in. zakazu sprzedaży smartfonów Meizu na kilku rynkach. Być może właśnie to skłoniło Chińczyków do zawarcia ugody.

Źródło tekstu: Bloomberg; wł     

Dodaj do:

Tagi: ugoda | qualcomm | meizu

w sumie: 1
  • 0

    1.  2017-01-03 12:39:36

    Moze wplyw na to miala wspolpraca z samsungiem, ktorego SoCow uzywa Meizu...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze