Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec spółki BenQ Poland

Koniec spółki BenQ Poland

WitekT 11 Grudnia 2006 15:05

0 0

Na dzisiejszej konferencji prasowej Dietmar Lerch - szef polskiego BenQ Siemensa - poinformował o przyszłości filii.

O problemach BenQ Siemensa i kłopotach polskich użytkowników telefonów pisaliśmy szeroko w tej wiadomości.

Lerch potwierdził, że wszystkie osoby zatrudnione w polskim oddziale dostały wypowiedzenia - oprócz dwóch osób odpowiedzialnych za serwis i księgowości. Z 400 osób, które pracowały w polskim centrum oprogramowania we Wrocławiu w większości mają już nową pracę. 170 osób, które jej jeszcze nie mają, być może będą pracowały dla jednego z międzynarodowych koncernów, co jest jeszcze w trakcie negocjacji.




Jak zapewnił Lerch, części do naprawy telefonów marki Siemens i BenQ Siemens dotarły już do dwóch polskich centrów serwisowych, które się tym zajmują - CCS i RR Serwis. Ma ich starczyć przynajmniej do końca roku. Po nowym roku problem serwisu ma zostać trwale rozwiązany, a oficjalna informacja na ten temat zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

W tej chwili praca polskiego oddziału skupia się na likwidacji firmy, zapewnieniu ciągłości serwisu telefonów oraz znalezienia nowej pracy dla zwalnianych pracowników.

Dystrybucją telefonów BenQ Siemens na Europę Centralną i Wschodnią, ma zająć się nowy podmiot - Polconcept. On będzie odpowiedzialny także za serwis gwarancyjny.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~ed3master  2006-12-11 15:09:55  host: azq38.internetdsl.tpnet.pl

    kurcze az sie nie chce wierzyc ze siemens faktycznie plajtnął ...

  • 0

    2. ~prezesunio  2006-12-11 15:17:09  host: 212.160.172.70

    Nie siemens tylko Benq Siemens, firma zajmowała się tylko i wyłącznie teloefonami.

  • 0

    3. ~ja  2006-12-11 16:00:57  host: static-62-233-251-83.devs.futuro.pl

    Nie ma takiej firmy jak "BenQ-Siemens" :)

  • 0

    4. ~xyz  2006-12-11 16:33:01  host: rev-27.malnet.pl

    ach...cóż to za stypa trwa teraz...:)

  • 0

    5. ~eh  2006-12-11 17:43:28  host: smok.rozgadana.pl

    A jeszcze pare lat temu telefony Siemensa plasowały się zaraz po Nokii... W tych czasach Sony-Ericssony były mało znanymi telefonami :)

  • 0

    6.  2006-12-11 18:36:24

    Kto pisze takie bzdury - nie ma czegos takiego jak Benq-Siemens!!!!! skad wy ludzie to bierzecie?? Benq kupil od Siemensa telefony i od tamtego czasu nei ma nic wspolnego z siemensem, no chyba ze nazwa telefonow i to jedynie !!!!!

  • 0

    7.  2006-12-11 18:44:17

    Niewazne...liczy sie ze ta znana kiedys marka zniknie z rynku telefonow - ale coz sie dziwic - produkowali słabe telefony to i upadli...prawo wolnego rynku.

  • 0

    8. ~ganc2  2006-12-11 20:09:25  host: nat6.gress.com.pl

    Wcale nie były to słabe telefony....

  • 0

    9. ~  2006-12-11 22:23:13  host: actu65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ;( a takie fajne telefony to byly... polaczenie funkcji i ceny

  • 0

    10. ~Ktoś  2006-12-11 23:35:51  host: absu225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze, że już nie będzie tego syfu ;)

  • 0

    11.  2006-12-11 23:57:38

    "polaczenie tandety i fakt faktem - niskiej ceny" - bo tylko taka mogla byc. Siemens nigdy nie umial zrobic dobrego (szybkiego) i ladnego menu...wyglad zewn. nie komentuje bo to kwestia gustu...ja wole "kanciate" ostrze krztałty a Siemens lubiał sie w krztałtach obłych...

  • 0

    12. ~r  2006-12-12 00:13:20  host: chello087206151164.chello.pl

    #11: no nie opowiadaj, że np. S65 był obły :) Ja tam miałem 2 siemensy i jakoś siemensa nie żałuję. Rest in peace ;) Niech spoczywa w spokoju.

  • 0

    13. ~szczupak90  2006-12-12 09:03:32  host: bud146.internetdsl.tpnet.pl

    Nigdy nie lubiłem siemensłów. Tandetne menu i szybkość działania gorzej niż symbian. Do tego te kształty mydelniczki. Siemens jest potwierdzeniem, że tylko porządnie zrobione fony maja jakieś szanse na rynku. Ludzie wybierają jakość (siemens tego nigdy nie posiadał) i przełożyło się to na taka sytułację jaką mamy teraz.

  • 0

    14. ~xyz  2006-12-12 10:07:22  host: rev-27.malnet.pl

    na pewno zostanie romek "elekroluks", bo to taki miły chłopak...:)

  • 0

    15. ~  2006-12-12 23:29:41  host: aayd158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zosia: ale gdzie zostanie? W serwisie czy w księgowości?

  • 0

    16. ~xyz  2006-12-13 10:05:12  host: rev-27.malnet.pl

    tu się zdziwisz, "elektroluks" ma spore doświadczenie z poprzedniej firmy - popytaj to dość ciekawe...:)

  • 0

    17. ~xyz  2006-12-13 10:35:26  host: rev-27.malnet.pl

    acha no i po to by ogłosić że konkurs na serwis wygrała ulubiona firma ... (tu można wpisać nazwę):)

Dodaj swoją opinię