Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Sony Ericssona?

Koniec Sony Ericssona?

LuiN 18 Marca 2009 20:48

0 0

Manager-Magazin.de przekazuje, że Sony jest zainteresowany wykupem 50% udziałów Sony Ericssona, należących do Ericssona. Sony Ericsson został założony w październiku 2001 roku na zasadach spółki joint venture z inicjatywy Sony Corporation i Ericsson AB. Teraz Ericsson zastanawia się nad wyjściem z rynku telefonów komórkowych.

Rosnącymi stratami Sony Ericssona i słabą kondycją marki tłumaczy się chęć wyjścia ze spółki szwedzkiego Ericssona. Ericsson zajmuje się nie tylko telefonami komórkowymi, to także wiodący na świecie dostawca usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów.




Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70 tys. Ericssona pracowników wygenerowało dochód w wysokości 27,9 miliardów.

Sony jest skłonny przejąć udziały Ericssona, jednak póki co nie jest w stanie sfinansować tak dużej transakcji. Czyżby czekała nas przesiadka na jednoczłonową nazwę popularnej w Polsce marki Sony Ericsson?

Źródło tekstu: Manager-Magazin.de     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 0

    53. ~mucus  2009-03-19 11:46:58  host: 82.132.136.189

    AHA i jesio cos. Przez 7lat uzywalem Ericssona i SE potem. Po 1wsze, 1!- menu to samo od t610, nawet flash nie pomaga, po 2.!- kompromis wziac Walkmana i do du$% aparat czy Cybera i na odwrot. Po 3!- DOTYK!! To trend nawet u Nokii:), nie kazdego stac na zawieszajaca sie(sic) Shiterie...4!- 100 modeli w innych obudowach, tu dali cos tam cos zabrali!!! 5!MOIM ZDANIEM JAKOSC!!! porownaj muze z w910 i LG KP500, nie da sie poprostu, jak cos to odsylam do testow na gsmarena.com prawda jest prosta, predzej Nokie se kupie niz nastepnego SE:)

  • 0

    54. ~czapla  2009-03-19 11:57:56  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    testy testami ale jak ktos ogarnia i ma dostep do telefonow to wie ze SE to smiec wszystkie nowe fony od xperi gina zanim wyjda mix plus tylko do tego sie nadaja

  • 0

    55. ~czapla  2009-03-19 11:59:16  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    "na jednoczłonową nazwę popularnej w Polsce marki Sony Ericsson? (LuiN)" to zdanie popieram w polsce ten smiec jest tylko w polsce tylko u opow i tylko za zlotowke

  • 0

    56. ~batman  2009-03-19 12:38:25  host: dxt78.internetdsl.tpnet.pl

    nemo2009 czym robiłeś testy ? Wątpię że są szybsze.Poza tym są już karty micro sdhc class 6.Możesz mi podać jakie prędkości, są tych kart kart sony ?

  • 0

    57. ~kwistas  2009-03-19 13:47:23  host: w3cache-5.wignet.pl

    Cóż mam SE nie mam powodów do narzekań. SE W610i i C905 to są naprawdę dobre telefony.

  • 0

    58. ~  2009-03-19 17:27:50  host: t04-04.opera-mini.net

    Dlaczego get i czapla to najwieksze trole bo slepe sa. Se nie ma smartphonow bo pogrzebal 3 swietne modele bijace nokie na glowe. A samo sony sobie poradzi a polecanie szmelco nokii przez czapla to okrutny zart. Get przypominal iz wyszedles na debila specow bo apple sprzedalo wiecej jednego modeu niz twoje HTC ze szmelcosystem WM.

  • 0

    59. ~  2009-03-19 17:29:13  host: t04-04.opera-mini.net

    Czekamy get na odszczekanue dzieciaku ze apple nie sprzeda wiecej niz HTC

  • 0

    60. ~  2009-03-19 17:58:58  host: t03-06.opera-mini.net

    Jak przez ten rozwod spadnie cena Xperii na Alledrogo.pl to sobie ja lykne,ale zobaczymy jeszcze :-) A dla posiadaczy P1i to chyba ostatnia chwila by sprzedac swoj sprzet za przyzwoita kwote... :-)

  • 0

    61.  2009-03-19 18:25:26

    wlo - jakie Wasze? JA nie cierpię, w odróżnieniu od Ciebie, na rozdwojenie jaźni.

  • 0

    62.  2009-03-19 19:05:57

    rafiki - bo takich jak Ty jest tu sporo ;-) Nie cierpię na rozdwijenie jaźni, ale jaśli Ci zlaeży - naprawdę zadziwiające są te wszystkie Twoje i innych komentatorów teorie... ;-D

  • 0

    63.  2009-03-19 22:37:03

    35, nie bardzo rozumiem o co Ci właściwie chodzi? Może jakoś inaczej rozumuję, ale wydaje mi się, że całkiem logiczne jest to co napisałem:)

  • 0

    64. ~get  2009-03-20 16:22:00  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @nemo2009 - jadu ? po prostu jak ktoś produkuje ODPADY to powinien paść i bardzo tego życzę SE, sony jak się weźmie za produkcję to gwarantuję że będzie to normalnej jakości a nie śmietnikowej jak w przypadku SE. Samsungi to jest w ogóle tak jak ferrari przy trabancie - SE, LG też już się nauczyło jak robić produkty innowacyjne i wysokiej jakości, więc proszę cię - nie żartuj porównując śmietnik do normalnych telefonów :D @58 - heheh jak ja uwielbiam dzieci neostrady, otóż mój drogi bezimienny, mocno przy głupawy trollu - ośmieszyłeś się po całości, bo nie dość że tu się wypłakujesz na forum jak 5-latek, łolaboga ktoś skrytykował twoje bożyszcze - telefon SE z komisu za 50zł :D to jeszcze kłamiesz - otóż ja od samego początku, jeszcze od pierwszej genracji Iphona mówiłem że to będzie hit i że jest to REWOLUCJA na rynku - i miałem rację, od czasu wejścia Iphona wszyscy znaczący producenci wyprodukowali całą masę tzw. "Iphoner killer" które to miały być bezpośrednią konkurencją dla Iphona, a to znaczy że uznali - i słusznie - że ten telefon trafi w gusta ludzi i przedstawia rewolucyjne podejście do obsługi telefonu, wielkość ekranu i UI też są rewolucją, co prawda nie miał wielu podstawowych rzeczy ale mimo tego sprzedawał się doskonale, potem wyszedł kolejny gdzie wiele rzeczy naprawili ale jeszcze nie wszystkie, no i teraz nowy soft 3.0 poprawił wszystkie największe wady Iphona, w każdym razie Iphone jest jedną z wspanialszych rzeczy jaka wydarzyła się na światowym rynku telefonii mobilnej, dzięki temu powstały rewelacyjne telefony takie jak Samsung Omnia, czy HTC HD - i takie było i jest moje zdanie, więc zapłakany frustracie kompletnie nie trafiłeś :D i poza tym moje HTC ?! nie mam ani telefonu HTC, ani nie jestem udziałowcem tej firmy, więc nie wiem czemu tak to nazywasz, pewnie dla tego że jesteś matołem :D @59 - nigdy nie twierdziłem że apple nie sprzeda więcej niż HTC, więc właśnie - chiwawa ? odszczekasz swoje brednie ???

  • 0

    65. ~get  2009-03-20 16:29:26  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @51 mucus - hehe wiem że jestem dosyć radykalny, ale takie na prawdę mam zdanie o tej firmie, choć rozumiem że komuś to się może wydać przesadą :] @60 - a po co ktoś by miał sprzedawać P1 (jeśli do dzisiaj w ogóle ktoś go ma - czego ja nie rozumiem, bo to już na prawdę stary, żeby nie powiedzieć przedpotopowy telefon) który jest JEDYNYM W CAŁEJ HISTORII SE telefonem który nie jest totalnym dnem i śmietnikiem, żeby wymienić go na właśnie jeden z odpadów, żałość i największy niewypał ostatnich miesięcy na rynku telefonii mobilnej - Xperie ?! chyba by tego sobie nie odżałował, tak zresztą jak i większość ludzi którzy kupili SE nie może sobie tego odżałować, za wyjątkiem dzieci neostrady takich jak powyżej - 58/59 i może 5% normalnych ludzi którzy po prostu nie mają ŻADNYCH wymagań wobec telefonu i nie obchodzi ich jakość, jedynie tym dwóm grupom SE może przypasić :]

  • 0

    66. ~get  2009-03-20 16:35:41  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    aha i jeszcze jedno - moja wypowiedź numer 48 - "buhahahaah i co głupki (ci do których to kieruje wiedzą że to do nich)" no i proszę bardzo puknij w stół a nożyce się odezwą - vide wypowiedzi - 58/59 ! :DDD

  • 0

    67.  2009-03-20 21:29:17

    ~get - chrzanisz... Osobiście nie kupuję SE, ale to niez naczy, że uważam je za słabe telefony. Ostatnio siostra kupiła dzieciom po W890 a szwagier sobie C702 (siostra pozostała przy nokii - klasyka - 6300). Mam donich zastrzeżenia - trzeba dość ostrożnie się z nimi obchodzić. Tyle, ze nieostrożene obchodzenie zniszczy każdy inny telefon. Możliwości mają spore, są do tego stosunkowo tanie. Jeśłi Tobie się podobają inne, nie kupuj SE. Ale nie oceniaj ludzi po tym czego używają. Proszę. Bo to nie o nich a o Tobie źle świadczy.

  • 0

    68. ~misieq  2009-03-22 00:16:44  host: 213.134.172.48

    SE technologicznie mocno odstaje soft by im się jakiś nowy przydał Menu beznadzijne proste bez personalizacji Nokie i Samsungi dziś wygladają przy nich jak telefony 2 generacje nowsze Ale aparaty SE mają niezłe to fakt :)

  • 0

    69. ~mistrzu  2009-03-22 20:52:24  host: 194.181.245.167

    ale pierdzielicie glupoty hehe najlepiej radze walnac sie w leb i bedzie najlepiej :P:P Se rzadzi:D a nokie i samsungi to syf totalny

  • 0

    70. ~g500  2009-03-24 11:20:11  host: itu20.internetdsl.tpnet.pl

    Nie dziwie się czemu mają kłopoty.ciągle wypuszczają odgrzewane kotlety mało który se ma system operacyjny,wi-fi,gps i tv-ot.Kiedyś takie telefony jak c510i,k770i,czy nawet w760i mogły by zrobić furore(bo ludziom takie funkcje by w zupełności wystarczyły ale z biegiem lat wymagania rosną),mało tego wdrażając platforme A2 strzelili sobie poprostu w kolano.Wadliwe,mulące komórki począwszy od k850i a skonczywszy na c905 skutecznie odepchneły klientów od SE.A konkurencja nie śpi.Przykładowo apple ma iphona z rewolucyjnym oraz przyjemnym i dotykowym interfejsem,Samsung ma omnie i pare innych high-endowych modeli do których SE poprostu "nie dorasta",LG posiada nie zle wyposażone oraz bardzo przyciągające uwagę stylistyczne komórki.Jeśli SE nie zmieni polityki dotyczącej telefonów to koniec jest już bardzo bliski.

  • 0

    71. ~kylo86  2009-04-30 12:11:13  host: amt191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiec tak czytam to i niektórzy z was to chyba wszystkie rozumy pozjadali,a telefony to na pewno macie takie jakich jeszcze nawet na rynku nie ma, np. get. Więc tak ja posiadałem wszystkie marki telefonów o jakich tu piszecie,a Iphona miałem niż wy i powiem tak Apple to zabawka, taki bajer, get napisał że wiedział że będzie to hit, to to i ja wiedziałem, z tym że ten telefon ma przyjemny interfejs i to jak dla mnie jedyny plus, ja swojego sprzedałem po 2 tygodniach jak do polski wróciłem, nie chcę nikogo obrazić, ale to jest telefon dla tępaków. Samsunga Omni używałem bo zamieniłem się z kolega przez około miesiąc, nie powiem dobry i polecam, wszystko mi pasowało, poza Menu Operatorskim. Nokia to firma do której stopniowo się zrażałem, bo w ogóle od telefonów tej marki zaczynałem, ale po Nokii 6680, było coraz gorzej, aż do N73, po której odeszłem od tej marki Teraz LG, co prawda kolejne telefony tego producenta są coraz lepsze, ale to nie to, jak ktoś wcześniej napisał, są nie dopracowane według mnie HTC mogę polecić z czystym sumieniem, chociaż G1 mi się nie podoba przez sam wygląd. A teraz SE, teraz mam P1i, już od ponad roku, według geta jest przedpotopowy, o ile się nie mylę wyszedł w 2007 roku, ciekawe dlaczego dla ciebie jest przedpotopowy, telefon chodzi o wiele płynniej niż Nokie na Symbianie, ba niektóre nowe telefony z Windows Mobile są wolniejsze. Aparat 3,2 Mpi robi wiele lepsze zdjęcia niż inne telefony z ta matrycą, po za tym liczba modyfikacji UIQ jest nie skończona, Walkman 3.1, inne sterowniki dźwięków, modyfikacje aparatu itd. Co do tego że w Cyber-shot nie ma porządnego odtwarzacza, to fakt, ale można go dograć w kilkanaście minut, po za tym SE są raczej pancerne, nie tak jak Nokie.Jeżeli chodzi o XPERIĘ nie polecam, powiedzieć, że ten telefon sie muli to za mało. Swoja drogą get jaki masz telefon że tak wszystkich uczysz?????????