Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec sklepu Nokii z aplikacjami dla Symbiana i MeeGo

Koniec sklepu Nokii z aplikacjami dla Symbiana i MeeGo

WitekT 8 Października 2013 13:24

6 2
Od 1. stycznia Nokia zamyka developerom Symbiana i MeeGo dostęp do Nokia Store. Nie będą oni mogli ani publikować nowych aplikacji, ani umieszczać aktualizacji już dostępnych.

Sklep będzie funkcjonował nadal przez nieokreślony czas, a programiści będą otrzymywali płatności za zakupione w nim przez użytkowników programy. W liście do developerów Nokia tłumaczy, że całe wsparcie zostanie teraz skierowane na współpracę przy aplikacjach dla Windows Phone i modeli Asha.


Źródło tekstu: symbian-developers.com     

Dodaj do:

Tagi: asha | nokia | windows phone

w sumie: 28
  • 0

    12. ~  2013-10-08 13:52:30  host: afoc132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11. Jakbyś nie wiedział to ten sam sklep jest dla asha i s40, więc o jakim końcu piszesz?

  • 0

    15.  2013-10-08 14:03:13

    WitekT, repozytorium :))) 70% będzie musiało googlować :)

  • 0

    17. ~kamyk  2013-10-08 14:13:22  host: apn-77-113-36-99.dynamic.gprs.plus.pl

    Petycja w sprawie uwolnienia kodu Symbiana: http://chn.ge/1dAP1Tp

  • 0

    18. ~Misiek  2013-10-08 15:07:59  host: 87-206-249-47.dynamic.chello.pl

    Ciekawe czy ktoś już zrobił sensowne repozytorium poza sklepem Nokii? Bo może to tylko kwestia czasu. Niestety poza HTC Chacha (dzięki Witek!), nie ma obecnie dobrego następcy udanych E72 czy mniejszych E52 i 6650fold. Na pewno system Microsoftu się nie nadaje do biznesowych telefonów z fizyczną klawiaturą. To zupełnie inny interfejs użytkownika. Ciekawe kiedy idea telefonu z przyciskami wróci do zastosowań biznesowych?

  • 0

    19.  2013-10-08 15:14:09

    @18 mimo wszystko dla biznesu wolałbym Blackberry niż E72 (oczywiście pod warunkiem że BB jest jeszcze na sofcie 7).

  • 0

    20. ~Misiek  2013-10-08 15:20:16  host: 87-206-249-47.dynamic.chello.pl

    @19 tak, ale E72 obsługuje także Javę MIDP. BlackBerry niestety nie. Do tego nawigacja Nokii jest darmowa w E72 i działa offline. Można także zgrać ją na kartę pamięci bez pobierania z telefonu.

  • -1

    21. ~asdf  2013-10-08 15:40:18  host: aebr65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia ? A co to za firma była? Jakiś szewc z komunistycznej Unii europejskiej czy może fiński rolnik?

  • 0

    22. ~Pink  2013-10-08 15:40:37  host: gw4.sbmec.pl

    Kolejny idiotyzm Nokii. Szkoda słów.

  • 0

    23. ~pabloki  2013-10-08 15:48:22  host: 5.174.82.243

    nie rozumiem. wsparcie dla symbiana =0, skoncentrują s ie na platformie asha i wp. to ja się pytam skoro asha jest na symbianie to o co tu chodzi?

  • 0

    24.  2013-10-08 15:52:28

    pabloki: Asha nie jest na Symbianie - tam był interfejs Series60. Asha to Series40.

  • 0

    25. ~get  2013-10-08 16:00:38  host: n08-06-02.opera-mini.net

    Niszowy to jest ten wasz Aplle iphone, bo tylko snoby płacą powyżej 1000zł za telefon. Nie wierzycie ? Wejdź jeden z drugim do tramwaju, pociągu czy metra i zauważ jakich telefonów jest w przedziałach najwięcej. Samsung, Nokia, sporadycznie HTC i LG. Lubię wygodę i nie sądzę żeby użytkównik Samsunga Galaxy s3, iphone 4s czy Blackbarry napisał szybciej ten tekst ode mnie. Mam Nokię c5.02 i brakuje w niej tylko wifi. Większość aplikacji ze sklepu Nokia Store jest darmowych, a nie płatnych jak to w Android Market czy App Store Aplle.

  • 0

    26.  2013-10-08 16:12:11

    @25 get, jako użytkownik mocno niszowych n9 z wirtualną klawiaturą swipe, oraz "Blackbarry" :) z10 z najlepszą wirtualną klawiaturą na rynku (czyli pewnie wg ciebie - snob) cieszę się z Twojego wpisu o komunikacji publicznej. ludzie jeżdżą też w Londynie i Madrycie, mają trochę inne telefony, nie zawsze jest to kwestia zamożności tak, napisałem ten tekst szybciej od ciebie :) pozdrawiam serdecznie

  • 0

    27. ~  2013-10-08 17:34:06  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    Tytuł to nieprawda. Widzę, że mamy do czynienia z "kreatywnym" dziennikarstwem zmierzającym do wyolbrzymiania informacji. Kiedyś było podobnie o ogromnych ilościach trotylu. Potem, że nie o trotylu tylko o cząstkach wysokoenergetycznych. Potem, że nie ogromnych, a śladowych.

  • 0

    28. ~Romlen  2013-10-08 17:50:20  host: 87-204-124-7.ip.netia.com.pl

    @17 - myślisz że coś to da? Albo wrzucą do kosza i tyle z tego będzie albo utknie gdzieś w bezdusznej maszynie. Pomyśleć że wolny kod mógłby spowodować odrodzenie się Symbiana... Brzmi ciekawie... Może warto to szerzej rozgłosić? Telepolis: Na główną z tym :)

  • 0

    29.  2013-10-08 18:55:45

    ja też nie zmienię symbiana na żadną lumię z wp czy innego andruta, prędzej kupię telefon bez systemu

  • 0

    30. ~Calm7  2013-10-08 19:16:11  host: n09-09-01.opera-mini.net

    Kurcze, jak mi padnie Nokia 5230, to gdzie ja drugą taką znajdę..? Nie widzę żadnej innej, szybkiej i taniej alternatywy...

  • 0

    31. ~  2013-10-08 21:10:59  host: apn-95-41-219-17.dynamic.gprs.plus.pl

    applefan_ , ty naprawdę nie widzisz że robisz z siebie coraz większego durnia. Skoro twojego jabłka ten news nie dotyczy, to czemu się wszędzie rzucasz jak *** w trawie.

  • 0

    32. ~Adam  2013-10-09 11:33:18  host: www2.euron.pl

    @31 - większego już z siebie zrobić nie może, niepotrzebnie bijesz pianę.

  • 0

    33.  2013-10-09 12:04:53

    5230? panie daj pan spokój

  • 0

    34. ~Łukasz  2015-03-18 20:10:58  host: dvk7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sklep Nokii z aplikacjami dla N9 chyba już całkowicie przeszedł do historii ;/ Ktoś jest w stanie to potwierdzić?

Dodaj swoją opinię