Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec sądowej walki ws. UMTS dla P4

Koniec sądowej walki ws. UMTS dla P4

WitekT 9 Czerwca 2011 08:28

0 0

8. czerwca Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie oddalił skagi PTC i Centertela, domagające się unieważnienia przetargu na UMTS sprzed ponad 6 lat, w którym częstotliwości otrzymało P4 - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4.

NSA potwierdził, że przetarg został przeprowadzony w pełnej zgodności z przepisami prawa. Potwierdził też, że oferta PTC słusznie została z niego wykluczona ze względu na błędy popełnione przez osoby przygotowujące ofertę PTC.




Mamy przekonanie, że dzisiaj zwyciężyła sprawiedliwość i zdrowy rozsądek. Podkreślić bowiem trzeba, że PTC i PTK Centertel próbowały unieważnić przetarg, w którym ich oferty nie miały nawet matematycznych szans na pokonanie oferty P4, bo proponowały znacznie niższe niż P4 opłaty do Skarbu Państwa. Zresztą obie PTC i PTK miały już identyczne częstotliwości i dodatkowy zasób nie był im potrzebny. Oczywiście każdy ma prawo odwoływać się decyzji regulatora, ale moim zdaniem trudno nie odnieść wrażenia, że od początku były to działania wymierzone w Prezesa UKE oraz przeciwko konkurencji na rynku telekomunikacyjnym. Dla tych celów przez wiele lat zbędnie angażowano sądy administracyjne w kilkunastu postępowaniach - pisze na blogu Gruszka.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 6

    36. ~ja  2011-06-09 11:56:50  host: 89-77-59-29.dynamic.chello.pl

    @35 Poczytaj o MTR i asymetrii i dopiero sie wypowiadaj....

  • 0

    37.  2011-06-09 11:59:23

    @dstyj 'Chopie' chyba żyjesz w średniowieczu i 'Święte Wojny' Krzyżowców z Arabami ciągle ci się marzą. A tak wracając do tematu to ciekaw jestem jaką bryką wolałbyś jeździć: polskim Fiatem czy niemieckim Mercedesem? Natomiast jeśli chodzi o polskość takich firm jak P4 czy Polkomtel to też nie do końca masz racje. Zobacz sobie skład zarządu P4(spółki odpowiadającej za markę Play- piszę profilaktycznie bo pewnie to wiesz)i zobaczysz, że są w nim Skandynawowie. Natomiast w Polkomtelu jednym z głównych akcjonariuszy jest angielski Vodafone. Dla mnie akurat nie liczy się to czy firma jest polska czy niemiecka tylko korzyści jakie odnoszę jako jej klient. W tym miejscu patriotyzm i przywiązanie do marki odkładam na bok. A wejście takiego dużego brandu jak T-Mobile na polski rynek to naprawdę duża szansa na podniesienie jakości usług świadczonych przez firmy telekomunikacyjne na naszym...polskim rynku.

  • -2

    38. ~  2011-06-09 12:09:48  host: public-gprs112142.centertel.pl

    Kiedy Play włączy sieć GSM w Przemyślu i Medyce. Wyłączone są od 24maja a roaming krajowy nie sprawdza się ponieważ nie mozna wbić się do sieci Polkomtela.

  • 4

    39. ~  2011-06-09 12:18:16  host: t18-11.opera-mini.net

    35 dlaczego nie podpisałeś się idiota? Tu czasami się ludzie podpisują jako kretyn czy imbecyl gdy chcą napisać coś śmiesznego.

  • 4

    40. ~sympatyczny  2011-06-09 12:29:58  host: 89-76-17-187.dynamic.chello.pl

    @37: nie jestem zrzedliwy z natury, ale patrzac na oferte T-Mobile w Polsce to jestem raczej dosc sceptyczny wobec tej szansy. nie mowie, ze ma byc wszystko tanio, ale ta oferta wobec zapowiedzi to taki jasny sygnal "mamy was za idiotow".

  • 2

    41. ~eugeniusz  2011-06-09 12:31:24  host: user-109-243-209-73.play-internet.pl

    38 a co cię tak interesuje play jezeli jestes w Orange,moze nadgorliwie podchodzisz do kazdej informacji dotyczacej operatora playa.

  • 1

    45. ~hehe  2011-06-09 13:49:51  host: public9185.xdsl.centertel.pl

    @43 :)))))))))))))))))) uśmiałem się, dzięki.

  • 4

    47.  2011-06-09 14:03:12

    do 35: przeciez to w3 pobiera taka oplate w playu chlopcze masz 29gr max:P a co do tematu to faktycznie w3 walczy na wszystkie sposoby sadowe tylko nie na jeden: tylko nie konkurencyjna oferta. Moim zdaniem jakby w3 nie byloby pazerne to dzis play by nei istnial bo niebylby w stanie przebic oferty starych graczy ale ze byli pazerni to juz spory kawalek tortu play sobie odkroil a ze to ich nei nauczylo to odkraja coraz wiecej i pazernosc w3 kiedys sie skonczy;/ ale tu oprocz dobrej oferty trzeba jeszcze swiadomych klientow a u nas troche tego brakuje;/

  • 4

    48.  2011-06-09 14:20:05

    Szkoda, że większość postów jest nie na temat, a tylko kilka (zwłaszcza @19) jest zgodna z tematem i treścią newsa. Mam abonament w Playu: LongPlay69, ale ze względu na wymienione wcześniej problemy nie jestem ich mega-fanem. Mimo wszystko doceniam to, że dzięki P4 wszyscy dzwonimy taniej - DUŻO TANIEJ! Więc nie przeszkadza mi to, że się cieszą z korzystnego orzeczenia sądu.

  • 2

    50. ~  2011-06-09 15:19:12  host: 77-236-5-213.home.aster.pl

    @33: cytując postanowienie NSA: " Sąd zauważył dodatkowo, iż w sytuacji gdy Netia Mobile (poprzednik P4) zaoferowała kwotę najwyższą, a PTK Centertel kwotę minimalną, zarzut rzekomego dyskryminującego określenia warunków przetargów był nieuzasadniony. Trudno bowiem oczekiwać, aby przetarg wygrał podmiot, który zaoferował kwotę minimalną."

  • 0

    51. ~maccc  2011-06-09 15:42:36  host: user-46-113-252-138.play-internet.pl

    A tak z innej beczki,dziś po rozmowie konsultantem play jestem zażenowany. Gdy podpisywałem umowę mamili mnie że już po roku będę mógł w playu podpisać aneks do umowy i zmienić telefon. Dziś gdy minęło 12 miesięcy dzwonię i mówią mi, że niedawno warunki się zmieniły i teraz można aneksować po 15 miesiącach. Jeszcze szyderczo mówi, że "ma pan to gdzieś na piśmie? - no widzi pan" Skurczysyny. Taryfa Premium i takie traktowanie. Łapią klientów a potem mają ich w d.

  • 1

    53.  2011-06-09 15:56:21

    @51 szukaj oferty Replay Limitowany. To się nie opłaca ale ponoć przysyłają smsa z propozycją tej oferty wybranym ;)

  • 2

    54. ~  2011-06-09 17:34:26  host: dch100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    macie swoją Erunię (Teuer Mobile) co każdemu chętnie podłoży świnię. A jak się dostaje MTR wg harmonogramu to się rząd niemiecki angażuje. Ot odwieczna mentalność niemców.

  • 1

    55. ~  2011-06-09 17:35:24  host: dch100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    51. A masz na piśmie?

  • -1

    56. ~  2011-06-09 17:38:40  host: dch100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    37. A powinna się dla ciebie liczyć czy jest to polska czy np. niemiecka firma. U Niemców to się liczy i swoje marki, a teraz euro wydają na rodzime firmy. Ty jak widać jesteś inny i sprzedaż wszystko za przysłowiowy grosik, żeby potem być robionym w przysłowiowy bambus.

  • 0

    57.  2011-06-09 17:39:37

    @51 tutaj masz na piśmie nawet po 9 miesiącach umowy tinyurl.com/REPLAYlimitowany

  • 0

    58. ~genek  2011-06-09 19:54:58  host: 158.75.205.39

    Wole byle jaką polską niz obcą niby super.dlatego jestem w play.Ile jeszcze dorabiania obcych!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    59. ~Adwokat W4  2011-06-09 20:06:29  host: v10-15.opera-mini.net

    Sieć Play musi być najlepsza nie ma bata.

  • 2

    60. ~  2011-06-09 20:17:34  host: v06-15.opera-mini.net

    Wielkie obce sieci-koncerny jak zwykle nie zgadzają się z polskim prawem. Chcą byc ponad nim. tak jak teraz T(euer) Mobile angażujac rząd Niemiecki do wtrącania się w wewnętrzne sprawy polski. Już to przez wieki przerabialiźmy. A my nadal się nie uczymy i wierzymy w niemieckie kłamstwa.

  • 2

    61. ~  2011-06-09 22:29:41  host: dch100.neoplus.adsl.tpnet.pl