Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec przewodowych połączeń dial-up

Koniec przewodowych połączeń dial-up

LuiN 21 Stycznia 2008 13:14

0 0

Lider belgijskiego rynku telefonii stacjonarnej, firma Belgacom, zdecydował się na wycofanie z oferty usług internetowych opartych o połączenia typu dial-up. Pożegnanie z archaiczną już technologią nastąpi 31. stycznia.

Linie ADSL są obecnie dostępne dla 99, 7 % Belgów. Do końca 2007. roku co czwarty mieszkaniec Belgii posiadał wykupioną tego typu usługę. Właśnie dostęp do taniego szerokopasmowego Internetu i nikłe zainteresowanie dial-up-em były główną przyczyną decyzji operatora.




Połączenia dial-up, dla osób niepotrzebujących stałego dostępu do sieci, zastąpić mają tanie pakiety ADSL, rozliczane w tradycyjny sposób. Budżet 20 euro rozliczany będzie w cenie 0,043 euro za każdą minutę połączenia, do kwoty tej należy doliczyć 0,25 euro za inicjację połączenia.

W Polsce pierwszą ofertę anonimowego dostępu do Internetu typu dial-up, wprowadziła w 1996 roku Telekomunikacja Polska. TP nie wyraziło do tej pory chęci zupełnej rezygnacji z tej oferty mimo, że również w Polsce jej popularność stale spada.

Źródło tekstu: Point Topic, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-01-21 14:12:10

    "TPSA nie wyraziło do tej pory chęci zupełnej rezygnacji tej oferty" chyba "z tej oferty" powinno być.

  • 0

    2.  2008-01-21 14:29:00

    @Robaas: Dziękuję, poprawione ;)

  • 0

    3. ~Templariusz  2008-01-21 14:37:02  host: 212.160.172.70

    Odważny krok :D

  • 0

    4. ~znawca  2008-01-21 14:55:55  host: atropos.tpi.pl

    No ale w Belgi są Walonowie i Flamandowie i się kłócą między sobą, więc ta decyzja zapadła jednomyślnie?

  • 0

    5. ~  2008-01-21 15:26:34  host: inet20909ng-2.eranet.pl

    czy ja wiem czy taki odważny... A ktoś korzysta na sieci GSM z CSD? Wątpię...

  • 0

    6. ~Templariusz  2008-01-21 15:56:30  host: staticline23090.toya.net.pl

    No pewnie :D Każdy wydzwania *99# :P

  • 0

    7. ~  2008-01-21 16:10:27  host: inet20909ng-2.eranet.pl

    6: *99# to GPRS i pochodne, a nie CSD :P

  • 0

    8. ~frik0  2008-01-21 17:08:38  host: 2.acn.airbites.pl

    Nigdy nie miałem (nie)przyjemności korzystać z Dial-Up pomimo, że z Internetu korzystam od ponad 10ciu lat, i z opowiadań znajomych nie mam czego żałować, choć pamiętam czasy, kiedy znajomi na IRCa w chodzili tylko na godzinkę po czym musieli kończyć, bo mieli limity wyznaczone przez rodziców. Całe szczęście, że to już za nami, choć pewnie są jeszcze miejsca w Polsce w których tylko taka forma dostępu do Internetu funkcjonuje ze względu na kiepski stan linii.

  • 0

    9. ~berdys  2008-01-21 17:44:58  host: 32.grybow.net.pl

    korzystalem z dialup, jakies 3 lata. To byl koszmar :) rachunki po 300-400 PLN :) na szczescie to dawne dzieje.....

  • 0

    10. ~berdys  2008-01-21 17:46:43  host: 32.grybow.net.pl

    chociaz modemu uzywam nadal... do odbierania faksow... niedlugo to zmienie, bo wykupuje usluge fax na email.. wiec modemy pojda na alledrogo od zlotowki ;)

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2008-01-21 19:41:02  host: nat-go2-1.aster.pl

    Abonenci ISDN chyba mają dostęp do Internetu typu dial-up. Im też Belgacom zabierze dostęp?

  • 0

    12. ~Paździoch  2008-01-21 19:48:16  host: host-194009067141.net-serwis.pl

    ADSL przez linie ISDN jest również możliwy. Działa również w Polsce, ale nie u TPSA

  • 0

    13. ~  2008-01-21 23:39:41  host: oo7.ipartners.pl

    ukenamuniu: zapytaj prtajzesa co to bedzie wasza smieszna firemke na bank i ubezpieczyciela przerabial ;-) Prezes francuskojezyczny i frankofonski wiec sie z Belgami dogada i Ci odpowie ;-)

  • 0

    14. ~nick  2008-01-24 00:36:37  host: ccd180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdy korzystałem z dial-upa to rachunki za 0202122 wynosiły miesiecznie 3-4zł, raz było prawie 10 bo musiałem coś ściągnąć. Od kiedy mam neo płace z umowy na umowe coraz więcej. I chyba powróce do 0202122 bo neoshit nie jest warty takich wielkich pieniędzy jakie chce za nie telekomuna.

Dodaj swoją opinię