Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec problemów z zasięgiem w domach?

Koniec problemów z zasięgiem w domach?

Immortal 10 Września 2007 12:13

0 0

Europejscy operatorzy testują nową technologię, która ma poprawić zasięg w terenach zabudowanych. Ten pomysł ma duże szansę na realizację, pierwsze opinie są bardzo pozytywne.






Do tej pory sygnał telefonii GSM dostarczany był za pomocą, klasycznych zewnętrznych nadajników operatora. Nowa technologia o nazwie Femtocell, pozwala operatorom budować sieci telekomunikacyjne wewnątrz budynków. Co ciekawe i najbardziej nowatorskie w tej usłudze - ta sieć oparta będzie o małe urządzenia, prywatne, domowe BTS-y o zasięgu kilku-kilkunastu metrów, do których sygnał będzie dostarczany przez łącze internetowe.

Nową technologie testują już europejscy operatorzy tacy jak Vodafone, Telefonica, O2 czy Orange. Przewiduje się, że Femtocell do publicznego użytku wejdzie w połowie przyszłego roku.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal Polska, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2007-09-10 12:37:30

    ~janos84 - czy Ty wiesz o czym w ogóle mówisz?

  • 0

    6. ~~  2007-09-10 12:42:10  host: nat-tor.aster.pl

    Mi tam wystarcza zasięg z nadajników za oknem... Ale rzecz może być przydatna np. w przypadku budynków budowanych "w dół" (piętra pod ziemią), gdzie często jest problem z zasięgiem.

  • 0

    7.  2007-09-10 12:44:13

    Albo inaczej - najpierw zapytam o jaki monopol Ci ~janos84 chodziło? A potem zapytam o kondycję Twojej logiki ;-)

  • 0

    8.  2007-09-10 12:48:39

    jakos mi sie tak srednio usmiecha - nie dosc ze place opowi abonament to jeszcze mam utrzymywac jego BTS'a co mnie to obchodzi - jesli zasiegu miec nie bede - to wybiore innego OPA ktory bedzie miec zasieg, moim zdaniem nie wypal.

  • 0

    9. ~  2007-09-10 12:50:28  host: 85-31-230-157.marsoft.net

    Gdyby te urządzenia miały większy zasięg, to na pewno sprawdziłyby się np. w centrach handlowych, na uczelniach czy też na stadionach. Użytkowników domowych będzie trudno przekonać do tej technologii...

  • 0

    10. ~glodek  2007-09-10 12:53:47  host: host-26-100.ksknet.pl

    To nie jest tak samo jak teraz w Orange tylko przez Wifi, zeby dzialalo dobrze to musi byc qos w moim routerze, tak to nie mozna rozmawiac jak sie cos pobiera. Chyba ze sami beda dostarczac internet

  • 0

    11. ~TWDonald  2007-09-10 13:05:37  host: ip-89-174-126-197.multimo.gtsenergis.pl

    Przydatna rzecz m.in. w starszym budownictwie, gdzie mury nieźle blokują zasięg. Ciekawy jestem dodatkowych opłat.

  • 0

    12.  2007-09-10 13:16:18

    Ani mnie to ziebi ani grzeje. W domu chyba 99% ludzi ma zasieg. Gorzej w zbrojonym szybie windy no ale tutaj juz zasiegu ta "swietna" technologia nie zda egazminu.

  • 0

    13. ~tektek  2007-09-10 13:19:01  host: rputer.hydral.com.pl

    europejczyce, a POLSKA to nie europa tylko ARKTYA?

  • 0

    14. ~  2007-09-10 14:34:46  host: don96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w miastach to chyba raczej nie ma problemow z zasięgiem, gorzej jest na wsiach, jak byłem u dziadka na wsi (dziura zabita dechami) to miałem zasięg tylko w orange cały czas jakieś 2, 3 kreski bo w domu to jest max

  • 0

    15. ~solus  2007-09-10 14:52:49  host: nc-19.bialnet.com.pl

    bylem w kinie Ton w Bialymstoku - srodmiescie. Zdziwilem sie gdy moj telefon po prostu nie chcial dzwonic bo nie bylo zasiegu Ery ;p az mi szczeka opadla w kinie i oboj brak zasiegu choc to same centrum miasta

  • 0

    16. ~  2007-09-10 15:04:41  host: nat-tor.aster.pl

    @15: bo w kinach montują urządzenia zagłuszające sygnał, żeby idioci co nie wyłączyli komórek nie przeszkadzali innym, którzy chcą oglądać film

  • 0

    17. ~r  2007-09-10 15:16:26  host: chello084010106085.chello.pl

    #16: hehe, dobre. :-)

  • 0

    18. ~  2007-09-10 15:36:06  host: abc154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zapewne gdybys mial orange mial bys zasieg ;)

  • 0

    19. ~nick  2007-09-10 17:55:55  host: cbj243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12. krs- u mnie szyb zbrojowy,winda metalowa klatka a zasieg maksymalny. Wg mnie ta informacja to ściema, tylko CBA, ABW, CBŚ i inne tego typu chcą bezprblemowo podsłuchiwać ludzi.

  • 0

    20. ~Allan  2007-09-10 18:01:53  host: 82.203.3.2

    Zawsze myslalem ze O2 nalezy do Telefoniki wlasnie...

  • 0

    21.  2007-09-10 18:23:55

    Allan: tak, ale sieci komórkowe ciągle mają pod dwiema markami...

  • 0

    22.  2007-09-10 18:25:43

    nick: służby już teraz mają o wiele prostsze możliwości podsłuchu niż zabawa w przechwytywanie strumienia w sieci. Ja bym może nie tyle położył nacisk na lepszy zasięg, co na większą pojemność sieci osiąganą w ten sposób.

  • 0

    23. ~hih  2007-09-10 21:23:03  host: bxk56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *12 no to ja jestem wśród zainteresowanych tą technologią, po prostu u mnie w domu nie ma zasięgu, mieszkam za górką, i z prostych przyczyn zasięg nie dociera, i już, tak to w XXI wieku można niee mieć zasięgu w domu, aha i wcale nie mieszkam jak juz ktos wspomnial w dziurze zabitej dechami :)

  • 0

    24. ~prezes  2007-09-11 08:10:30  host: admi69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na SGGW w aulach np era wogole nie ma zasiegu, a plus i orange ma bez problemu:) hehehehe dziwne tez to jest. Mysle ze mala bedzie grupa ktora skorzysta z tej technologii, choc jest napewno ciekawa tez.

Dodaj swoją opinię