Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec pamięci flash?

Koniec pamięci flash?

sirmark 27 Maja 2004 09:42

0 0

Firma Cornice rozszerzyła swoją ofertę miniaturowych dysków twardych o modele mieszczące 1GB danych.

Cornice specjalizuje się w produkcji miniaturowych "twardzieli" – dyski firmy mają wymiary 42,8 x 36,4 x 5 mm i ważą zaledwie 14,5 g. Ich zalety to także niski pobór mocy i zgodność ze standardem IDE. Do tej pory firma oferowała dyski o pojemności 1,5GB i 2GB. Wprowadzenie "mniejszego" dysku może oznaczać, że Cornice szykuje ofensywę na masowy rynek pamięci przenośnych. Według przedstawicieli producenta, już w czerwcu na rynek może trafić sprzęt wykorzystujący 1-gigowe dyski Cornice. Firma zapewnia, że produkty będą charakteryzować się niezwykle korzystnym stosunkiem pojemności do ceny: o ile np. Pen Drive z pamięcią flash o pojemności 1GB kosztuje dziś średnio 300 USD, to podobna konstrukcja z dyskiem Cornice ma być o połowę tańsza. Oznacza to, że dyski mogłyby zdobyć popularność jako nośnik pamięci dla szerokiej gamy urządzeń przenośnych – także tych z niższej półki.

Od czerwca 2003, kiedy Cornice zaprezentowało swoje pierwsze dyski, na wykorzystanie produktów tej firmy zdecydowały się m.in. Philips, RCA, Rio i Creative Labs.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-174-129-188-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet