Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec nielimitowanego dostępu służb do naszych bilingów... za 1,5 roku

Koniec nielimitowanego dostępu służb do naszych bilingów... za 1,5 roku

LuiN 31 Lipca 2014 14:46

10 3
Trybunał Konstytucyjny orzekł wczoraj, że niekontrolowany dostęp służb do naszych danych o połączeniach telekomunikacyjnych jest niezgodny z konstytucją. Na zmianę prawa poczekamy jeszcze 18 miesięcy - czytamy w Dzienniku Internautów.



Choć Trybunał Konstytucyjny uznał, że obecna formuła niekontrolowanego dostępu służb do danych na temat połączeń telekomunikacyjnych jest niezgodna z konstytucją, dotychczasowe przepisy obowiązywać mają jeszcze przez 18 miesięcy. To czas, jaki Trybunał przyznał ustawodawcy na przygotowanie nowych regulacji.

Obecnie służby mają swobodny wgląd do naszych bilingów i to nie tylko przy przestępstwach, lecz przy byle okazji, nie ma żadnych ograniczeń co do osób objętych tajemnicą adwokacką, lekarską czy dziennikarską, nie ma też mechanizmów gwarantujących niszczenie przez służby danych, gdy te stają się zbędne - wylicza Dziennik Internautów.

Źródło tekstu: Dziennik Internautów     

w sumie: 33
  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    18. ~Grzegorz  2014-07-31 16:45:40  host: user-94-254-133-26.play-internet.pl

    @rough - popieram w pełnej rozciągłości

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    19. ~Ktoś  2014-07-31 16:52:36  host: 46.205.59.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Co do reklam to prawda, że są agresywne. Używam adblocka, kiedyś wyłączyłem go bo doceniam zawartość merytoryczną strony i chciałem odwdzięczyć się wyświetlaniem reklam. I co? Reklamy były tak nachalne, że musiałem znów włączyć adblocka. Takie życie, zmniejszcie agresję reklam, taka moja rada.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~mirekb  2014-07-31 16:56:01  host: apn-95-41-109-153.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe dane podal polsat news wczoraj-na 56 mln aktywnych kart sim inwigilacja sięgła ponad 6mln numerów (realnie 6mln to ok.1/6 populacji pl)..SKW pewnie nigdy nie poda liczby wnioskow (im sie nie dziwie)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    21. ~Ralf  2014-07-31 17:22:35  host: 78.133.137.186

    ^ 6 milionów to gigantyczna liczba, ciekawe właśnie jakie to ma przełożenie na liczbę obywateli bo przecież jedna osoba może miec kilka kart sim.
    Co do reklam to nie przesadzajcie bo są to z igły widły.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~  2014-07-31 18:55:11  host: cpc10-finc13-2-0-cust830.4-2.cable.virginm.net

    no ale jeżeli na zmiane poczekamy 18 miesięcy ,a w międzyczasie ktoś zostanie skazany na podstawie bilingów w/g starych zasad które zostały ocenione jako niekonstytucyjne to de facto wyrok będzie nie ważny... ach te polskie prawo...

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    23.  2014-07-31 19:24:23

    ~rough - no miałeś dać sobie spokój z czytaniem tego serwisu? Weź zachowaj odrobinę honoru chociaż...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    24. ~igor  2014-08-01 08:37:49  host: public-gprs517497.centertel.pl

    ty wlo nie mieszaj. brawo rough

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~gość  2014-08-01 09:54:43  host: 212.160.172.84

    często tu bywam i nie rozumiem tych nic nie wnoszących kłótni ?... bez sensu rough jak większość Polaków marudzi że jest tragicznie ale będzie siedział po to żeby marudzić. Jest mnóstwo portali do których można zajrzeć nikt was nie trzyma to nie bawicie się w jakąś komune internetową. Natomiast co do Telepolis robią to ludzie dla ludzi zawsze będzie coś co komuś nie będzie pasowało natomiast strona jest na dobrym poziomie jeżeli chodzi o tematy i użytkowników (przynajmniej większość).

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    26. ~Ktoś  2014-08-01 10:05:08  host: 46.204.57.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    i moj koment o adblocku zostal ukryty, oj nieladnie redakcjo, nieladnie:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    27. ~Ktos  2014-08-01 10:05:36  host: 46.204.57.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    tak was lubilem a schodzicie na psy, boicie sie konstruktywnej krytyki...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    28. ~Ktoś  2014-08-01 10:08:03  host: 46.204.57.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Używajcie adblocka, to nauczy redakcję, że inwazyjne reklamy nie są opłacalne:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    29.  2014-08-01 10:12:32

    Komentarz znikł bo ludzie stwierdzili, że prezentuje niską wartość merytoryczną... swoją drogą uważam podobnie - bardziej pasuje do onetu czy inszych różności :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    30.  2014-08-01 10:19:51

    26, Ktoś - Twój komentarz nie został przez nas ukryty, tylko przez Czytelników. "Nie bój się konstruktywnej krytyki".

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~Calm7 * Uważajcie na ZIELONE !  2014-08-01 10:43:26  host: n13-01-08.opera-mini.net

    Co Wy z tym Onetem? :-D wszędzie są tacy sami ludzie; mają i nie mają poziomu :-) Poza tym, to gdzie więcej jest inteligentnych - na Onet, czy Telepolis? ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    32.  2014-08-01 11:15:17

    @31 Zawsze miałem wrażenie, że na Telepolis jest jednak lepiej - od kiedy się zarejestrowałem nie spotkałem się z 'dyskusjami' z rodzaju
    "-gupi jesteś!
    -chyba twoja stara!"
    ale hmm, patrząc na rough'a zaczynam wątpić :P Być może zresztą się tam poprawiło i jakoś wykastrowali trolle - nie o9dpowiadało mi to i dawno nie zaglądałem...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~  2014-08-02 19:16:15  host: ip-78-30-109-184.free.aero2.net.pl

    WitekT dlaczego tu nadal są reklamy i płatne konta skoro kąperja wam płaci i nie musicie kombinować? Wczesniej można jeszcz było zrozumiec ale teraz?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~  2014-08-02 19:18:24  host: ip-78-30-109-184.free.aero2.net.pl

    LuiN to nie czytelnicy tylko wasz system ukrył komentarz. Chciałem dać plusa żeby odkryć a nie mogę WTF?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35.  2014-08-02 19:21:45

    @34 oznacza to że... słabo możesz, bo mnie działa jak najbardziej :P Starczy kliknąć magiczny przycisk "pokaż ukryte opinie" i kiedy komentarz zobaczysz klikasz odpowiednią opcję.. choć i tak to ukrycia nie zmieni bo działa od -4 a tamten ma teraz -5 :)