Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec niechcianych SMS-ów

Koniec niechcianych SMS-ów

Q! 1 Kwietnia 2010 09:41

0 0

GSM Association rozpoczęło testy systemu mającego zapobiec otrzymywaniu przez użytkowników telefonów komórkowych niezamówionych wiadomości, czyli spamu.

Spam Reporting Service umożliwiać będzie klientom natychmiastową reakcję na otrzymanie niechcianej wiadomości. Będzie się to odbywać za pomocą kodu 7726 (tworzącego na klawiaturze telefonu wyraz SPAM), który odsyłany będzie przez użytkownika wraz z dodatkowym kodem 33700.




Takie zgłoszenie ma trafiać do ogólnej bazy danych i jednocześnie być przesyłane do nadawcy niechcianej wiadomości. Otrzyma on komunikat, że wysłana przez niego informacja nie interesuje odbiorcę i w przypadku kontynuowania jej wysyłania - mogą być podjęte przeciwko niemu odpowiednie kroki prawne.

Obecnie usługa znajduje się w fazie testów, które odbywają się w amerykańskiej sieci AT&T, w południowokoreańskiej Korea Telecom oraz francuskiej SFR.

Źródło tekstu: gsm.org, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • -1

    1.  2010-04-01 09:55:07

    Fajnie fajnie :D prima aprilis :D Postarajcie sie zeby to chociaż bardziej prawdziwie wygladalo... :D

  • 1

    2.  2010-04-01 10:07:02

    Ja od lat blokuje niechciane eski i użytkownika

  • 1

    3. ~lol  2010-04-01 10:10:47  host: 94.254.216.142

    dobry news ;P

  • -1

    4. ~Pele  2010-04-01 10:28:44  host: 62.233.140.226

    Szkoda że to żart prima aprilisowy, a mogło być tak pięknie... :-P

  • 0

    5. ~Arti  2010-04-01 10:34:04  host: 095160122233.warszawa.vectranet.pl

    Ciekawe ile jeszcze dzisiaj będzie wiadomości na prima aprilis...?

  • 3

    6. ~seba  2010-04-01 10:49:03  host: host-89-229-152-85.plock.mm.pl

    takie beznadziejne dni jak dzis nie powinny istniec...

  • 1

    7. ~Longman  2010-04-01 10:58:54  host: adcl110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nie jest żart primaaprilisowy. Czytałem to wczoraj (chyba lifehackerze, w każdym razie na sicie amerykańskim) a wtedy był w USA 31 marca. I to raczej okolice południa.

  • 1

    8. ~Longman  2010-04-01 11:02:36  host: adcl110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właściwie to wiadomość sprzed tygodnia http://www.gsmworld.com/newsroom/press-releases/2010/4797.htm Jednak chyba zamiast użyć Google, lepiej napisać "Prima Aprilis, hahaha". I przyznam, że bardzo mnie to zasmuca.

  • 0

    9. ~kradam  2010-04-01 11:08:18  host: w3cache.polsat.net.pl

    Bzdura, nie wiem czy primaaprilisowa. Autor nie wie jak działają telefony i aplikacje SMS-we. A może tylko udaje :-) Żart jest żenujący, brak mu cienia realizmu.

  • 0

    10. ~Jaro  2010-04-01 11:17:01  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Dlaczego nie napiszecie nic o profilu "zagadane" w Simplusie?

  • 1

    11.  2010-04-01 11:18:23

    *** kradam - a co stoi na przeszkodzie, żeby w SMSC "założyć" filtr wyłapujący w odpowiedzi zaprogramowany ciąg znaków i blokujący wiadomości ze źródła? ;-)

  • 0

    12. ~  2010-04-01 12:43:34  host: w3cache.polsat.net.pl

    Q@! Może zacznijmy od tego: "Będzie się to odbywać za pomocą kodu 7726 [...], który odsyłany będzie przez użytkownika wraz z dodatkowym kodem 33700" Niby na jaki numer/konto i z jaką treścią ten SMS ma być wysyłany? W tym artykule nie ma mowy o filtrze, który wspominasz. Co niby nowego wnosi opisane rozwiązanie (pomijając jego niejednoznaczność)?

  • -1

    13.  2010-04-01 12:59:41

    ile wy tych zartow z okazji 1 kwietnia zamiesciliscie dzisiaj :)

  • 1

    14. ~  2010-04-01 13:04:44  host: mail152.anonymouse.org

    Powinni spamErze dowalić karę taką, żeby się nogami nakryli. Mnie tyle razy wysyłali spam, że aż zęby bolą. Po "mercedesach" dałem kopa tym pajacom, bo znudziło mi się użeranie z BOA (nigdy w jakiejkolwiek formie nie wyraziłem zgody na otrzymywanie wiadomości marketingowych).

  • 1

    15. ~impassive  2010-04-01 13:06:44  host: ip-89-174-120-18.multimo.pl

    Mnie Wapster przysłał spam na świeży nr z nowego startera.

  • -1

    16. ~  2010-04-01 16:32:04  host: hera.tvtom.pl

    Jeżeli to jest żart (a napewno jest) to nieźle wrobiliście tvn24. Umieścili info o tym na swojej stronie a przed chwilą mówili o tym nawet w faktach powołujac się na telepolis.

  • 1

    17. ~  2010-04-01 16:48:46  host: host-62-141-198-143.swidnica.mm.pl

    @16 Tak dokładnie to w popołudniowych FaktachXD

  • -1

    18. ~  2010-04-01 22:05:54  host: wap.plusgsm.pl

    stawiam na prima aprilis :)

  • 1

    19.  2010-04-01 23:13:28

    heh jedna to nie prima aprilis :)

Dodaj swoją opinię