Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec monopolu na Słowacji

Koniec monopolu na Słowacji

WitekT 8 Sierpnia 2005 10:47

0 0

Na Słowacji został przełamany monopol Slovak Telekom - jedynego operatora świadczącego usługi telefonii stacjonarnej. Od tego tygodnia Słowacy mogą wybierać między czterema nowymi operatorami, którzy zapowiadają spadek cen usług nawet o jedną czwartą.

51% udziałów w Slovak Telecom, która powstała z przekształcenia państwowego monopolisty, kontrolował od roku 1990 Deutsche Telekom. Od grudnia 2004 Slovak Telekom stał się również właścicielem spółki T-Mobile Slovakia - operatora telefonii komórkowej.

Mimo iż słowacki Urząd Antymonopolowy udzielił ST wysokiej grzywny za utrudnianie konkurencji, SK poddał się dopiero po wyraźnym ostrzeżeniu Brukseli.
Wszyscy niezależni operatorzy kuszą dużymi obniżkami cen w usługach telekomunikacyjnych. Aby skorzystać z ich ofert, tak jak dotychczas, będą musieli zapłacić ST abonament, który wynosi około 295 koron (ok. 30 zł) i otrzymają pierwszą fakturę.

Zdaniem analityków, Slovak Telecom może konkurować z nowymi operatorami jedynie w rozmowach weekendowych, za które nie każe sobie płacić. Mimo to pozostaje optymistą. Nie wierzę, że ceny pójdą aż tak w dół i nie wierzę, by klienci telefonowali, kierując się jakimś kalendarzykiem, który ustala godziny tańszych i droższych połączeń - uznał przewodniczący zarządu Slovak Telekom Miroslav Majorosz.

Slovak Telekom nadal trzyma się mocno. Obsługuje 1 mln 200 tys. klientów, w tym ponad 2300 wielkich korporacji oraz 110 tys. małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-08-08 13:57:15  host: external.ciech.waw.pl

    "Nie wierzę, że ceny pójdą aż tak w dół i nie wierzę, by klienci telefonowali, kierując się jakimś kalendarzykiem, który ustala godziny tańszych i droższych połączeń" - ten gościu chyba nigdy w Polsce nie był ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet