Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Mio Technology w Polsce

Koniec Mio Technology w Polsce

LuiN 18 Maja 2012 10:47

0 0
mio Przestała istnieć firma będąca jednym z liderów sprzedaży nawigacji samochodowych w Polsce. Marka Mio jednak nie znika. Reprezentować ją będzie MiTAC International Corporation.Tym samym Mio - obok Magellana i Navmana - będzie jedną z 3 marek związanych z produktami nawigacyjnymi, obecnymi w portfolio tajwańskiej korporacji. Jednak wszystko zostaje w rodzinie, gdyż Mio Technology było do tej pory spółką zależną MiTAC.

Zmiany dotyczą Mio Technology w skali globalnej, zatem nie mogły ominąć także Polski. MiTAC przejmie obowiązki reprezentowania marki na rynku. Zmiana podyktowana jest chęcią ujednolicenia przekazu kierowanego do klientów. MiTAC zarządza obecnie trzema dużymi markami z rynku nawigacji GPS i urządzeń lokalizacyjnych. Dzięki tej zmianie będzie mogła w pełni wykorzystać ich doświadczenie.

Adres internetowy związany z nawigacjami marki Mio pozostaje bez zmian. Wszelkie informacje odnośnie produktów, promocji oraz inne wiadomości związane z marką można znaleźć pod adresem: www.mio.com/pl

W portfolio firmy MiTAC znajdują się dwie inne marki związane z nawigacjami GPS. Navman to australijski producent urządzeń nawigacyjnych. Został założony w 1988 roku i zasłynął produkcją wytrzymałych, innowacyjnych, a zarazem prostych w użyciu nawigacji PND. Firma jest też autorem technologii NavPix, która umożliwia nawigację przy pomocy zdjęć wgranych do pamięci nawigacji. Została włączona do korporacji MiTAC w 2007 roku. Druga marka, która dołączyła do MiTAC dwa lata później, to amerykański producent urządzeń służących do pozycjonowania GPS, Magellan. Ma on ponad 20 letnią tradycję, a także jest właścicielem ponad 200 patentów związanych z technologią branżową.

Źródło tekstu: Mio     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Gregor  2012-05-18 16:20:59  host: ip-78-30-109-102.free.aero2.net.pl

  Jeśli TomToma można kupić w Carrefourze za 199 zł to jaką rację bytu ma Mio? Nawet w świetle modnych nawigacji na smartphone'y tacy producenci jak TomTom, Garmin, skupili się na systemach wbudowanych w samochodach i innym sprzęcie ruchomym.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~r  2012-05-18 16:33:26  host: public-gprs514742.centertel.pl

  darmowa nawigacja w nokiach czy sprzęcie na androidzie to był spory cios dla producentów urządzeń typowo nawigacyjnych. Aż dziw bierze, że dopiero jedna padła. Kto to kupuje poza kierowcami zawodowymi?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~jupi  2012-05-18 17:34:47  host: 193.59.74.48

  Może i dobrze się stało, że projekt MIO został zaniechany. Na ich nawigacjach nie dało się nic dograć (legalnie), natomiast mapy powodowały zawieszenie urządzenia. Gdy się wjedzie w MIO na drogę której nie ma, to później MIO łapał sygnał 10 minut.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~w  2012-05-18 19:46:18  host: user-164-127-138-120.play-internet.pl

  Mapy kiepskie, ale urządzenia w swojej cenie rewelacyjne, a mapę można w przeciwieństwie do Toma czy garmina wgrać jaką się chce

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~Adam  2012-05-21 13:17:36  host: www2.euron.pl

  Bez przesady, MIO nigdy nie należał do liderów nawigacji w Polsce. Nikt po nim nie będzie płakał.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-11-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet