Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec mBank Mobile

Koniec mBank Mobile

orson_dzi 29 Października 2014 13:46

16 1

Z końcem listopada mBank mobile zakończy działalność na rynku usług telekomunikacyjnych.

mBank Mobile był pierwszym w Polsce wirtualnym operatorem telefonii komórkowej. Jego działalność rozpoczęła się 13 grudnia 2006 roku, a zakończy z dniem 30 listopada.




Jak informuje Tomasz Grylewski, członek zarządu, mBank Mobile chce zapewnić klientom możliwość utrzymania obecnego numeru telefonu, jako alternatywę proponując ofertę prepaid sieci Orange. Na stronie mBank Mobile można znaleźć szczegóły dotyczące przeniesienia numeru do Orange i specjalnie przygotowanej w tym celu promocji, która rozpocznie się 3 listopada.

Wykorzystanie zebranych środków oraz minut promocyjnych zebranych do 15 października w ramach promocji Minuty na bank, możliwe jest do 30 listopada. Ponadto, po tej dacie nie będzie także dostępna usługa konto MOBILE.

Źródło tekstu: mBank; wł     

Dodaj do:

Tagi: mbank | mbank mobile

w sumie: 74
  • 2

    1.  2014-10-29 13:51:19

    Dwa tygodnie temu przeniosłem się na łono dziewicy :)

  • 2

    2.  2014-10-29 13:52:42

    Szkoda. Ostatnio mieli atrakcyjną promocję roamingową.

  • 0

    3. ~andrew  2014-10-29 13:54:40  host: bby84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sms premium nie działają, to jak przez miesiąc wykorzystać prawie 100 zł na skarbonce...

  • -1

    4.  2014-10-29 13:55:25

    Było do przewidzenia że pomarańcza przyczyni się do uśmiercenia tego projektu :( szkoda bo sieć miała naprawdę spory potencjał i zaj... bazę klientów. Brakowało tylko kogoś mądrego żeby tym zarządzać.

  • -1

    5. ~pnyczaj  2014-10-29 13:56:32  host: 87-205-171-66.adsl.inetia.pl

    Nie mogło być inaczej, skoro mBank współpracuje z Orange tworząc usługi bankowe Orange Finanse. Zresztą nie od dziś pierwszy polski MVNO znajdował się na obrzeżach rynku a mBank nie dbał o wypromowanie swojej telefonii. Nie oferował do niej usług bankowych typu karty SIM NFC. Jak dla mnie mbank mobile i tak niesamowicie długo wegetował na rynku, bo choć jest pierwszym polskim MVNO nie wykorzystał szansy na rozwój skazując się na los resellera Plusa na kartę (bo to był de facto Simplus w barwach mbanku) będącego coraz mniej znanym dodatkiem do oferty mBanku. Możliwe, że na przeszkodzie zaoferowania przełomowej oferty np. no limit stanęły warunki rozliczeń z Plusem (operator wirtualny jest uzależniony od warunków operatora infrastrukturalnego, z którym MVNO ma umowę).

  • -1

    6.  2014-10-29 14:00:50

    @5 już nawet Polkomtel daje możliwość no limitów swoim MVNO :) tylko trzeba było chcieć renegocjować umowę a nie siedzieć i czekać na bóg wie co.

  • 2

    7. ~lee  2014-10-29 14:02:42  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    wiadmosc dnia jak nie news miesiaca

  • -1

    8. ~Wszystkich Świętych  2014-10-29 14:03:33  host: 89-73-176-58.dynamic.chello.pl

    (*)

  • 0

    9.  2014-10-29 14:04:22

    MVNO może być w modelu Enhanced i Full z własnym kodem NCC i kartami i wtedy renegocjacja umów nie jest problemem. Tylko koszty dużo większe.

  • 0

    10.  2014-10-29 14:06:58

    Zawsze mnie to dziwi, że operator MVNO, który chce zakończyć działalność, wypowiada umowy zamiast "sprzedać się" (razem z bazą klientów) innemu operatorowi MVNO. Np. mBank mobile mógł "sprzedać się" Kluczowi.

  • 0

    11.  2014-10-29 14:14:11

    Można się było tego spodziewać z prostej przyczyny. Duże zmiany w mbanku nastąpiły, wszystko zaczęli robić pod marką mbank, do końca tego roku wyłączą stary system transakcyjny więc widocznie taka jest ich strategia po tych zmianach. Zresztą mbank mobile to tylko kula u nogi była dla nich.
    Mnie to obojętne w sumie, kiedyś miałem chwilę numer mbanku ale ta ich plusowa platforma bilingowa to tragedia.

  • 0

    12.  2014-10-29 14:16:28

    Ale za to teraz Orange Finanse będzie miał sporą bazę klientów do nagabywania na ich usługi:)

  • 0

    13. ~PanD  2014-10-29 14:18:26  host: cpz141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawi mnie to czy muszą oddać nadpłacone środki. GaduAir oddali mi co do grosza, a tu nie ma żadnej informacji.

  • 0

    14. ~fefe  2014-10-29 14:33:36  host: 78-11-36-130.static.ip.netia.com.pl

    To jacy MVNO w ogóle jeszcze zostali?

  • 2

    15.  2014-10-29 14:36:04

    Dzięki za chwilę kiedy 19gr/min to było coś, byłem w tej sieci ze 2 lata temu, dobrze ją wspominam, jakość Plusa do tego uczciwe stawki. Nowości nie było od 3 lat, konkurencja dawała więcej. Starają się wciskać na siłę do Orange, ewentualnie jeśli dadzą identyczne warunki jak z mbanku to ok, ale po tej sieci nie spodziewam się tego.

  • 0

    16.  2014-10-29 14:53:58

    Akurat do mBank Mobile to uciekłem z Orange i nie mam zamiaru wracać. Mam trochę obaw, ale zdecyduję się przenieść numer do Klucz Mobile. Orange nie oferuje mi niczego atrakcyjnego.

  • 0

    17.  2014-10-29 14:55:12

    jest to raczej uporządkowanie oferty mbanku niż likwidacja nic innego, to jest zupełnie inna sytuacja orange i mbank mają wspólną ofertę, więc po co trzymać nie liczną bazę abonentów, mogą przejść do nju na kartę i też mają za minutę 19 groszy.

  • 0

    18.  2014-10-29 15:04:32

    17 - taaa. I zasięg, oraz jakość Plusa, taktowanie co 1 kB i brak esemesów reklamowych. Gdyby nie polityka doładowań mBank Mobile, to popularność byłaby o wiele większa. Ale widać, że nie zależało im.

  • 0

    19.  2014-10-29 15:22:11

    Fatalna wiadomość... Szkoda rozliczania netu w pakietach po 1 kB. Gdzie się teraz przenieść?...

  • -1

    20. ~pabloki  2014-10-29 15:37:13  host: 213.158.217.165.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    po newsie o zakończeniu promocji z minutami czekałem na info o zakończeniu tego projektu. dziwie sie że aż tyle trzymali bo profil banku zmienił sie już dość dawno temu .

  • 1

    21. ~Sk.  2014-10-29 15:59:01  host: e127-49.icpnet.pl

    Czy nie powinni zwrócić doładowań, których ważność jest dłuższa niż data likwidacji operatora? Przecież wiele osób doładowało konto w ostatnim miesiącu czy dwóch.

  • -4

    22.  2014-10-29 16:20:32

    21 - myślę, że można to sprawdzić w przepisach ;-) Mi się akurat nie chce czytać ustaw, rozporządzeń czy regulaminów... Gdybym był w sytuacji zaprzestania świadczenia usług przez mojego operatora - z pewnością bym Ci coś podpowiedział ;-)

  • 1

    23. ~  2014-10-29 16:37:34  host: elr56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skończy się przenoszenie z Play do mBank i z powrotem. I tak zachodu z tym było co niemiara bo system Play po wielu rotacjach zostawiał otwarte sprawy żeby ludzie nie wajhlowali za szybko.

  • 1

    24. ~  2014-10-29 16:39:53  host: elr56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @19 do RBM

  • 0

    25. ~  2014-10-29 16:54:04  host: 8.37.224.38

    Czytuje się jak na pogrzebie. :-(

  • 4

    26. ~Ziuk  2014-10-29 16:58:06  host: user-94-254-128-68.play-internet.pl

    @22: to po co trollujesz zamieszczając nic nie wnoszącą odpowiedź?

  • 0

    27. ~Sk.  2014-10-29 17:04:19  host: e127-49.icpnet.pl

    RBM wygląda nieźle, co prawda 29 a nie 19, ale jest parę opcji typu rozmowy do play i darmowy pakiet po doładowaniu. Jak tam się przenosi numer - przez internet czy w salonie play?

  • 2

    29.  2014-10-29 17:31:25

    Żaden operator wirtualny nie likwiduje oferty z dnia na dzień. Zawsze jest czas na migrację.

  • -4

    30.  2014-10-29 17:42:43

    26 - bo to w moim stylu ;-)

  • 0

    31. ~kubaaaaa  2014-10-29 18:02:05  host: 193.34.222.90

    a czy mBankMobile nie ma obowiązku zwrotu niewykorzystanych środków? inni wirtualni oddawali jak kończyli działalność...

  • 0

    32. ~  2014-10-29 18:12:19  host: n12-10-08.opera-mini.net

    No to się sebusy załamie

  • 0

    34. ~  2014-10-29 18:45:44  host: host-176-221-121-236.dynamic.mm.pl

    Czyli Orange kupi upadający mBank.

  • 2

    35. ~User  2014-10-29 19:14:17  host: 95-178-73-10.gorzow.hypnet.pl

    Miałem nr i konto w mBanku. Co mi się bardzo podobało to doładowywanie konta poprzez smsa. Wystarczyło tylko wysłać smsa o treści 10 i automatycznie konto zostało doładowane. Była to super sprawa.

  • -1

    36. ~raf  2014-10-29 19:19:24  host: google-proxy-66-249-93-72.google.com

    ZŁODZIEJE I KREACJE nic więcej nie można powiedzieć . W szczególności o Orange.

  • 0

    37. ~m  2014-10-29 19:43:55  host: public33985.xdsl.centertel.pl

    ten prepaid działał jak abonamentowy-podpięty do konta bankowego sam się doładowywał !!!

  • 0

    38.  2014-10-29 20:05:22

    A może ktoś przypomnieć, kiedy mBank wchodził - jakimi liczbami klientów się odgrażał? Ile miał w szczycie popularności, ile miał na dzień ogłoszenia komunikatu o zamknięciu sieci?

  • 1

    39. ~tabanr  2014-10-29 20:42:55  host: n07-05-04.opera-mini.net

    @37 Taka opcje automatycznego doladowywania mozna bylo wlaczyc sobie po zalogowaniu sie na konto, ale domyslnie byla ona wylaczona. Wiec musiales zmienic swoje ustawienia, jesli u Ciebie to dzialalo

  • 1

    40.  2014-10-29 20:45:59

    @wlo: Planował chyba w pierwszy rok 150 tysięcy sim. Chyba nigdy nie przekroczyli 100 tysięcy. A ostatnio to już ledwie kilka tysięcy.

  • 2

    41. ~kkk  2014-10-29 21:14:33  host: 87-205-226-243.adsl.inetia.pl

    jeszcze tylko zmuszą ludzi do nowego systemu transakcyjnego i będą mogli zamknąć też bank ;)

  • 0

    42. ~big  2014-10-29 21:25:26  host: host70-89-206-41.limes.com.pl

    Szkoda, bo ofertę mieli momentami niezła, powiązanie z kontem bankowym było bardzo wygodne. Myślę że jednak nie wykorzystali całego kapitału. Coś mi się wydaje, że przyjazn mBanku i Orange zaowocuje czymś nowym ;)

  • 2

    43.  2014-10-29 21:41:26

    42- oby nie ofertą " Nabici w Pomarańczę " ;-)

  • 0

    44. ~PanD  2014-10-29 22:19:42  host: cpr176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kurdę środków nie chcą zwracać, ciekawe na jakiej podstawie.

  • 1

    45. ~adaf  2014-10-29 23:15:40  host: ip-78-30-109-27.free.aero2.net.pl

    doładowywałem nr regularnie przez kilka lata, a i mi teraz mi to wszystko wykorzystać przez miesiąc???
    Niech oddają kasę na konto w banku!!!

  • 0

    46. ~Calm7  2014-10-29 23:29:28  host: n05-08-05.opera-mini.net

    Skoro taki doświadczony wirtual upada, to reszta nie ma szans...

  • 0

    47. ~  2014-10-30 00:51:45  host: 81.219.146.216

    Jak chodzi o zwrot środków zgromadzonych na koncie, to jestem przekonany, że mBank będzie MUSIAŁ je zwrócić. Oto co mówi na ten temat Kodeks Cywilny:
    "Art. 3853.
    W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności:
    [...]
    12) wyłączają obowiązek zwrotu konsumentowi uiszczonej zapłaty za świadcze-nie niespełnione w całości lub części, jeżeli konsument zrezygnuje z zawarcia umowy lub jej wykonania".
    A w tym przypadku mBank chciałby takiego zaboru dokonać w ogóle bez jakiejkolwiek podstwy umownej!
    Zbliżony temat jest poruszony jest także tutaj:
    http://tlp.is/4e8

  • 1

    48. ~  2014-10-30 05:08:57  host: n06-10-02.opera-mini.net

    mBank mobile to pierwszy powazny MVNO, ktory konczy dzialalnosc. No moze Mobilking jeszcze byl porownywalny. Prawda jednak jest taka, ze od kilku lat nikt się niezajmowal tym projektem i przedluzali tylko stara promocje. Dzwonilemostatnio z zapytaniem o wymiane karty na mikrosim, to cena takiej wymiany karty byla 35zl! O ile te 19gr/min było 5lat temu hitem a nawet dzisiaj nie odstawalo od rynku, to ceny pakietow MB byly niepowazne np 1GB za 25zl! Szkoda, bo jakosc byla bardzo dobra, platforma niezawodna ale widac znudzilo im się to prowadzic, kase zarabiaja na czym innym

  • 0

    49. ~  2014-10-30 10:05:15  host: 81.219.146.216

    @47: Artykuł KC który cytowałem, ma numer 385[3], gdzie [3] jest pisane jako indeks górny.

  • 0

    50.  2014-10-30 10:11:21

    49 - a czytałeś (w sensie ze zrozumieniem) go w ogóle czy tylko przeczytałeś żeby cokolwiek powiedzieć w nerwach?

  • 0

    51. ~tomczykiewicz  2014-10-30 10:15:08  host: 207.244.89.110

    @47 "jeżeli konsument zrezygnuje z zawarcia umowy lub jej wykonania" - przeczytałeś ten fragment? zrozumiałeś go?

  • 0

    52.  2014-10-30 10:19:43

    51 - zrezygnuj i zażądaj zwrotu pieniędzy ;-) Jeśli będziesz czekał do końca funkcjonowania sieci... będzie można powiedzieć, że zrezygnowałeś?

  • 0

    53. ~tomczykiewicz  2014-10-30 10:28:34  host: 207.244.89.110

    @wlo Nie zamierzam tego próbować, bo jak dla mnie ten przepis nie ma tutaj zastosowania. A poza tym w mBank Mobile mam ok. 1 zł w tej chwili, więc dużo nie stracę przy przenosinach ;)

  • 0

    54.  2014-10-30 10:31:58

    hmmm... to kiedy ma zastosowanie ten przepis skoro nie w tym przypadku? Czy może mówisz o sobie tylko? A powiedz - co mnie obchodzi co Ty masz zamiar robić? 47 jednak dawał poradę ogólną, wszystkim, którzy mają numery w mBank Mobile zdaje się?

  • 0

    55. ~tomczykiewicz  2014-10-30 10:50:07  host: 207.244.89.110

    @wlo Przepis ten dotyczy dozwolonej treści umowy, a nie zobowiązań przedsiębiorcy. To że taki zapis w umowie jest niedozwolony, nie powoduje automatycznie, że w podanej sytuacji przedsiębiorca musi zwrócić konsumentowi pieniądze - bo to musi wynikać z jakiegoś przepisu. Więc ta porada nie jest zbyt przydatna.

  • 0

    56.  2014-10-30 11:59:43

    OK. Przepraszam Cię - Twój post 51 nie do mnie a do gościa, który nie wie co mówi był... Sorry - mamy to samo zdanie nt tego przepisu znaczy ;-)

  • 0

    57. ~  2014-10-30 14:24:44  host: 81.219.146.216

    @ 55. ~tomczykiewicz: To, że przedsiębiorca nie może zatrzymywać sobie pobranych należności za usługi, których nie wykonał, jest chyba tak oczywiste, że prawodawca nawet nie widział konieczności kodyfikowania tego warunku. Zwróć uwagę, że cytowany przeze mnie artykuł mówi: "W RAZIE WĄTPLIWOŚCI uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności: ...". Zwracam uwagę na sformułowanie "W razie wątpliwości", czyli że ustawodawca nie pozostawia wątpliwości, iż ta lista zawiera tylko niektóre z niedozwolonych postanowień umownych. A jeśli przedsiębiorca nie ma prawa w umowie zastrzec sobie zwrotu pobranej zapłaty za świadczenie niespełnione, to TYM BARDZIEJ nie ma żadnego prawa zatrzymać sobie tej zapłaty bez odpowiedniego zapisu w umowie lub regulaminie.
    W mojej opinii, mBank celowo milczy w tej sprawie, żeby ludzie zużyli jak najwięcej swoich środków, ale każde żądanie o zwrot środków będzie musiał spełnić, gdyż w przeciwnym razie UOKiK zrobiłby z nich wiatrak.

  • 0

    58. ~tomczykiewicz  2014-10-30 14:39:23  host: 207.244.89.110

    @57 Jeżeli jesteś tego pewny, to powinieneś zwrócić się do mBank mobile (czyli do firmy Aspiro) z żądaniem zwrotu wpłaconych pieniędzy. Jeżeli odmówią, to zwrócić się do UOKiK / UKE ze skargą. Innego sposobu nie ma, bo możemy tu sobie gdybać, analizować, dyskutować o tym kto ma rację, ale inaczej sprawdzić się tego nie da.

  • 0

    59.  2014-10-30 15:31:44

    Wygląda na to, że UKE podjęło interwencję w sprawie mBank Mobile i środków na kontach - http://tlp.is/4ep

  • -1

    60.  2014-10-30 15:40:49

    59 - sprawa oczywista. Tylko czy wykonalna w sytuacji niezarejestrowanego numeru? W mBank Mobile lepiej było mieć zarejestrowany numer czy obojętne to było?

  • 0

    61. ~  2014-10-30 15:58:06  host: 81.219.146.216

    @ 58. ~tomczykiewicz: Po pierwsze: jestem przekonany, że najdalej 1 grudnia mBank wyda komunikat, w jaki sposób można odzyskać środki z konta mBank Mobile. Po drugie: gdyby tak się nie stało, to oczywiste, że wystąpię ze skargą do UOKiK.

  • 0

    62. ~  2014-10-30 16:24:37  host: 81.219.146.216

    Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden scenariusz: firma "Aspiro" ogłasza bankructwo i wtedy nawet UOKiK nic nie pomoże.

  • -1

    63.  2014-10-30 16:46:32

    Ja nie bardzo pamiętam, żeby kiedykolwiek jakiś przepis ustawy - Prawo telekomunikacyjne cokolwiek na ten temat mówił. Cytowany wyżej przepis ustawy - Kodeks cywilny... Nie ta sytuacja ;-) Nie pamiętam też by regulaminy prepaidów cokolwiek regulowały w tym zakresie. Jeden (nie Orange raczej bo daaawno nie czytałem) nawet jasno mówi, ze środki na koncie nie podlegają zwrotowi w przypadku rozwiązania umowy - w jakikolwiek sposób rozwiązania ;-)
    No ale niech się toczy... Może ktoś stwierdzi, że to nie może tak być i jako klauzulę niedozwoloną wprowadzą? Ciekawe jestem co z rejestracją w tak wolnym jak Polska kraju będzie - bo nie sądzę by niezarejestrowanym użytkownikom zwracali, jeśli nakażą zwracać ;-)

  • 1

    64. ~  2014-10-30 17:29:23  host: 81.219.146.216

    @ 63 wlo: Oczywiście, że PT nic o tym nie mówi, gdyż nie jest to problematyka z zakresu PT, tylko KC.
    Takie zapisy w regulaminach, o jakich piszesz, mogły kiedyś faktycznie istnieć, ale od wielu lat są już zabronione.
    Przejrzyj sobie na stronach UOKiK choćby te klauzule zabronione, w których występuje sformułowanie "zwrot świadczeń": http://tlp.is/4er
    Za zabronione zostały uznane nawet takie zapisy, jak ten: "Uczestnikowi nie przysługuje zwrot wartości świadczeń, których nie wykorzystał w czasie trwania imprezy z przyczyn leżących po stronie Uczestnika" (numer wpisu: 3340). A co dopiero mówić o sytuacji, gdy ze świadczeń nie można skorzystać z przyczyny leżącej po stronie Kontrahenta konsumenta.

  • 0

    65.  2014-10-30 17:46:21

    Będą zwracać.

  • 1

    66. ~sol  2014-10-30 18:00:41  host: host-79.173.34.38.tesatnet.pl

    oficjalny komunikat na forum;)
    http://tlp.is/4et

  • 0

    67.  2014-10-30 20:45:57

    64 - cytat z aktualnego RŚUT w TT: §15 ust. 5. W dniu, w którym Umowa została rozwiązana, Operator zaprzestaje świadczenia Usług Telekomunikacyjnych i uniemożliwia korzystanie przez Użytkownika z Karty SIM. Pozostałe na koncie środki nie podlegają zwrotowi.
    Regulamin z 4.11.2013 r., ale wygląda, że aktualny jest ;-)

  • 0

    68. ~amigo  2014-10-30 22:16:31  host: host-89-230-32-250.dynamic.mm.pl

    Teraz Virgin Mobile powinien promocje wypuścić dla tych co przeniosą numer z mBanku do nich, a tu cisza. Jest do zgarnięcia podobno 13 tyś klientów. Z tym Wirtualnym operatorem to jest tak: albo się idzie na maxa albo się zamyka biznes. Pamiętamy największego MVNO jakim był GADU - GADU i tam były masy gimbusów i też nie dali rady, a posiadali bazy kont GG. Teraz podobna sytuacja spotyka mBank, który zastał się z ofertą, a po wejściu Virgin Mobile ludzie masowo odpływali od nich na 13 gr i 100 MB.

  • 0

    69. ~  2014-10-30 23:22:55  host: 81.219.146.216

    @ 67 wlo: Więc pora, żeby ktoś złożył do UOKiK skargę na ten zapis Regulaminu i znajdzie się on w rejestrze klauzul niedozwolonych, podobnie jak wszystkie inne pozycje tego Rejestru.

  • 0

    70.  2014-10-31 17:29:50

    69 - wszyscy są już w Plej, więc raczej nie będzie miał kto ;-)

  • 0

    71. ~kunca  2014-11-01 19:49:59  host: 89-73-218-248.dynamic.chello.pl

    @68 ta, tyko ze od 1gru virgin podnosi ceny do 29gr/min :/

  • 0

    72. ~Sk.  2014-11-01 22:49:08  host: e127-49.icpnet.pl

    W nowych taryfach już podniósł, a stare pozostają bez zmian.

  • 0

    73. ~Kar  2014-11-03 20:09:02  host: 89-66-164-104.dynamic.chello.pl

    Gdzie przejść? White Mobile z 17gr/min, 20 gr za 1MB (pakiet 100MB - 2,99zł, 6,99 - 500MB); Lycamobile chyba najtańsze pakiety internetu (100MB za 2 zł, ..., 2GB - 10 zł), ale 29gr/ min. Nju mobile 19gr/min ale drogie pakiety internetu (7zł za 350MB). Darmowy internet 32kb/s jest w: Virgin Mobile (ale 29gr/min) i Mobile Vikings (przy doładowaniu za 29 zł - 19gr/min + 3 GB na 31 dni po doładowaniu, ale brak możliwości dokupienia szybkiego internetu za parę zł, tylko przez doładowanie 10, 19, 29 zł i to tylko przez stronę). We wszystkich roczną ważność na wychodzące można utrzymać za od 5 do 29 zł, a nawet bezterminową w nju, a w Lyca przy generowaniu kosztów lub doładowanie co 90 dni (?).

  • 0

    74. ~Kar  2014-11-03 20:45:48  host: 89-66-164-104.dynamic.chello.pl

    Klucz mobile też dobre warunki 19 gr/min, 3 zł za 200MB, ale te nazwiska w KRS? przy przeniesieniu numeru trzeba im swoje dane :-). W White Mobile brak formularza elektronicznego, trzeba wydrukować i wysłać, prawie średniowiecze ;-)

  • 0

    75. ~wi  2014-11-03 20:54:07  host: google-proxy-66-249-93-214.google.com

    A później się dziwią, że mvno jest mało popularne, ech

  • 0

    76. ~mbank mobile zmiany zmiany zmia  2014-11-26 21:48:02  host: n08-06-05.opera-mini.net

    Pojawil sie nowy komunikat na stronie. Zwracaja srodki i minuty na konto bankowe a numery mozna przenosic do konca roku.

Dodaj swoją opinię