Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec kolejnej sieci NMT

Koniec kolejnej sieci NMT

WitekT 4 Sierpnia 2006 16:30

0 0

Rosyjski regionalny operator komórkowy – Uralwestcom – planuje zamknąć 1. września swoją sieć działającą w standardzie NMT450i.

Sieć, która wystartowała w 1995 roku, zostanie zamknięta z powodu wygaśnięcia licencji na jej prowadzenie. Dotychczasowi abonenci w większości zostali już przeniesieni do sieci działającej w podobnym paśmie, ale w cyfrowej technologii CDMA2000, która działa od 2005 roku pod marką Sky Link. Podobne sieci Sky Link działają w 20 regionach Rosji, jednak licencję mają aż w 65 z 88.

Sieci NMT działają jeszcze w Polsce, Rumunii, Bułgarii i nielicznych regionach Rosji. Niedawno zamknięto taką sieć na Białorusi, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. O problemach technicznych Telekomunikacji Polskiej z NMT pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Prime Tass, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2006-08-05 11:12:45

  Jest jeszcze Islandia: http://tiny.pl/t3c5

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2006-08-05 18:46:19

  ła to koniec demobilu mamy czesci do nasze NMT :):):):)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-200-65.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważałeś(-aś) zmianę dostawcy prądu?

Orange zachęca do wybrania oferty z prądem

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet