Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec kodów do odblokowania telefonu z WP7

Koniec kodów do odblokowania telefonu z WP7

Q! 3 Stycznia 2012 18:46

0 0

Grupa programistów odpowiedzialna za projekt ChevronWP7 poinformowała, że wszystkie kody pozwalające na odblokowanie telefonów z systemem Windows Phone 7 zostały już sprzedane. Jaka będzie przyszłość projektu?

chevronwp7 logoChevronWP7 to jedyny projekt wspierany przez Microsoft, który pozwalał za opłatą w wysokości 9 dolarów odblokować telefon z systemem WP7. Po tej operacji istniała możliwość instalacji własnych aplikacji, z pominięciem sklepu mobilnego Marketplace.

Było to wykorzystywane przez programistów, którzy tworzyli własne aplikacje, a nie chcieli zakładać konta dewelopera, pozwalającego na publikacje swoich prac w Marketplace. Było to spowodowane m.in. kosztem takiego konta, które zamykało się w kwocie 99 dolarów.




Teraz programiści stojący za projektem poinformowali, że sprzedali wszystkie 10 tys. kodów, które po uzgodnieniach z Microsoftem trafiły do pierwszej puli sprzedaży. Zajęło im to 2 miesiące. Obecnie brak jest informacji kiedy oraz czy w ogóle kolejne kody zostaną udostępnione.

Wszystko za sprawą braku inicjatywy grupy programistów. Stwierdzili oni bowiem, że nie przystąpili do dalszej negocjacji z Microsoftem w kwestii udostępnienia kolejnych kodów. Czy i kiedy to nastąpi? Wciąż nie wiadomo.

Źródło tekstu: ChevronWP7, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1.  2012-01-03 19:18:38

    fajnie jakby się jednak znów pojawiły, bo akurat miałem zamiar kupić jakiegoś taniego Mozarta

  • 0

    2. ~  2012-01-03 19:31:45  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    2 miesiące i 10tys kodow-wniosek? Mimo wszelkie przemiany sprzedaz fonow z WP 7 wciąż kuleje...

  • 1

    3.  2012-01-03 19:43:01

    @mation - na Lumii 800 kod zadziałał, chociaż nie za pierwszym razem. Sama obsługa klienta w ChevronWP7 na wzorowym poziomie. @2 - skąd taki wniosek?

  • 0

    4. ~andruszka82  2012-01-03 20:23:40  host: apn-77-114-248-130.dynamic.gprs.plus.pl

    2 przeciez to tylko liczba osob kupujacych smartphone z wp7 z drugiej reki pracujacego w niepozadanej przez obecnego uzytkownika sieci. w zaden sposob nie swiadczy to o slabej liczbie sprzedanych sluchawek z wp7. wrecz przeciwnie. bo tylko maly odsetek osob postepuje w ten sposob

  • 0

    5.  2012-01-03 20:26:08

    @andruszka82 - ja kupiłem tel z WP7 z pierwszej ręki i zaaplikowałem mu ChevronaWP7 (dzięki temu mam kilka ciekawych dodatkowych aplikacji niedostępnych w Marketplace). Zatem Twoje twierdzenie o "drugiej ręce" jest średnio prawdziwe.

  • 0

    6. ~  2012-01-03 20:37:27  host: public-gprs235163.centertel.pl

    @3 10 tysi w 2 m-ce i pytasz skąd taki wniosek? Buahahahahahaaa Zgadnij!

  • 0

    7. ~andruszka82  2012-01-03 20:43:34  host: apn-77-114-248-130.dynamic.gprs.plus.pl

    Q nie mowie ze wszyscy ale napewno zdecydowana wiekszosc. a z ciekawosci jakie to np aplikacje i skad pochodzi ten egzemplarz?

  • 0

    8.  2012-01-03 21:18:43

    Jeszcze tak dla scislosci. ja dobrze rozumiem, ze po odblokowaniu tym kodem mozna instalowac z komputera pliki .xap, tak?

  • 0

    9. ~a_lex  2012-01-03 21:21:25  host: public-gprs284601.centertel.pl

    #6 Ja też się pytam skąd taki wniosek - Ty chyba nie zrozumiałeś, 10 tyś. czego sprzedali w dwa miesiace. Przeczytaj jeszcze raz, zwróć uwagę, ze to coś kosztuje 9 dolarow.

  • 0

    10.  2012-01-03 21:28:00

    @andruszka82 - Lumia 800 z niemieckiego O2 (bez smoka). Dodatkowe aplikacje to np. Battery Status (godzinowo-procentowy wykres zużycia baterii), Cuntdown Tile (kafelek odliczający dni do określonej daty), Locations (od HTC - miejsca na mapie ze zdjęciami itp.), Screen Capturer (zrzuty ekranu) czy Stop the Music! (wyłącza przyciski odtwarzacza na tapecie po wyłączeniu muzyki). Jest tego cała masa, ale te były mi przydatne/potrzebne. @mation - prawie tak. Znajdujesz dowolny XAP Deployer (aplikacja do instalowania plików .XAP) i jedziesz z koksem. Problemem jest tylko blokada tzw. INTEROP-LOCK, która nie pozwala na instalację najciekawszych aplikacji (np. do grzebania w rejestrze). Aby to zrobić - trzeba złamać telefon głębiej niż ChevronWP7. Póki co dla Lumii 800 nie ma takiego rozwiązania. Ale po zabawie można np. dla wielu HTC (zwłaszcza pierwszej generacji).

  • 0

    11. ~andruszka82  2012-01-03 21:43:20  host: apn-77-114-248-130.dynamic.gprs.plus.pl

    a czy zyskujemy dzieki temu mozliwosc ogladania avi i czy mozemy wrzucic do pamieci tel dowolny plik?

  • 0

    12.  2012-01-03 22:11:57

    @andruszka82 - dowolny plik można wrzucić do pamięci dzięki małemu programikowi USB Mass Storage Enabler (klik, ponowne podłączenie telefonu i wiooo) - link jest np. w recenzji Lumii 800. Co do AVI, to pewnie też da radę.

  • 0

    13. ~  2012-01-03 22:17:00  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    Q(3)-jaja sobie robisz czy żarty stroisz... to że dla programistów to było to A ... a że wsród programistów rozeszlo sie.... mało ... :) to B... nie każdy programista programowal, nie każdy uzytkownik to tłumok...

  • 0

    14. ~  2012-01-03 22:19:10  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    p.s.1-jak troche pogrzebiecie to kod wciąż znajdziecie że tak powiem. XD

  • 0

    15.  2012-01-03 22:31:19

    @14, ja rozumiem, ze mam google i tak dalej, ale moglbys dac jakies wskazowki?

  • 0

    16. ~andruszka82  2012-01-03 23:07:47  host: apn-77-114-248-130.dynamic.gprs.plus.pl

    Q ale dlugi ten test 800.. ale znalazlem plik. dobrze ze jeszcze symbian sie rozwija bo nie wiem jak mozna uzywac wp z tymi ograniczeniami.. i wogole to dlaczego kazdy system zaczyna od zera opcji? android , ios,wp7 (przykladowo w kazdym brak kopiuj/wklej dostepnej juz na UIQ!)i wielu innych opcji

  • 0

    17.  2012-01-03 23:10:51

    @andruszka82 - tak wyszło. ;-) W WP7 kopiuj/wklej już jest. :-P A tak na serio, to nie od razu Kraków zbudowano - najpierw trzeba stworzyć baze w postaci (prawie) gołego systemu, a dopiero później dobudowuje się kolejne elementy. W przeciwnym wypadku żaden system by nie pojawił się na rynku, bo programiści dopracowywali by go w nieskończoność.

  • 0

    18. ~andruszka82  2012-01-04 00:10:15  host: apn-77-114-248-130.dynamic.gprs.plus.pl

    wiem ze nie odrazu ale.. puki co do pelnego rozwoju pozostaje przy symbianie,w miedzy czasie wp powinien dojrzec i licze na praktyczny model od noki na tym systemie.maja na to pare lat ale moze zaskocza mnie wczesniej (ios jest za bardzo ograniczony a android utknal w pogoni za wlasnym ogonem-GHz-tel szybciej zmienia sie w rakiete niz stana sie praktyczne)

  • 0

    19. ~gt  2012-01-04 07:27:17  host: apn-95-40-149-236.dynamic.gprs.plus.pl

    Chyba komuś (piszącemu i komentującemu) umknął fakt, że własne aplikacje można bez trudu instalować na telefonie mając tylko bezpłatne Visual Studio Express. Jak zwykle najwięcej komentarzy od tych, którzy mają najmniej pojęcia...

Dodaj swoją opinię