Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec iPhone'a 3G 8 GB?

Koniec iPhone'a 3G 8 GB?

Q! 6 Sierpnia 2009 22:53

0 0

apple iphone 3gs Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, kanadyjski operator Rogers Wireless przygotowuje się do sprzedaży iPhone'a 3GS w wersji 8 GB - informuje serwis The Boy Genius Report. Czyżby oznaczało to, że wersja 3G, przynajmniej na bardziej rozwiniętych rynkach, odejdzie w zapomnienie?

Serwis opublikował zrzuty ekranu sugerujące, że kanadyjski operator przygotowuje się do wprowadzenia do swojej oferty iPhone'a 3GS z pamięcią o pojemności 8 GB. Żadne inne informacje na ten temat nie są obecnie dostępne i jak na razie jest to jedyny dowód na to, że coś może być na rzeczy.

Jeśli informacja ta okazałaby się prawdziwa, to oznaczałoby to, że poprzednia wersja iPhone'a - 3G - może nie mieć już racji bytu. Wszystko dlatego, że różnica w cenie pomiędzy wersją 3G i 3GS może być na tyle mała, że klienci będą wybierać nowszą wersję telefonu.




Obecnie wersja 3GS z pamięcią o pojemności 32 GB, przy podpisaniu z operatorem 2-letniej umowy, jest oferowana za 299 dolarów. Wersja z o połowę mniejszą pamięcią oznacza wydatek 199 dolarów. Logicznym zatem wydawałoby się wycenienie 3GS 8 GB na 99 dolarów, jednak w tej cenie sprzedawana jest wersja 3G. Co zatem planuje Apple?

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: The Boy Genius Report, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2009-08-06 22:55:25

    To przykra wiadomość...

  • 0

    2. ~iskra  2009-08-06 23:01:42  host: xdsl.183.c66.petrotel.pl

    wtedy kazdy stary iphonowiec bedzie sprzedawal swojego 3g za grosze hmm :)

  • 0

    3. ~st_luk  2009-08-06 23:02:01  host: pc200a101.interpc.pl

    To ani nie przykra ani nie dobra wiadomość. Generalnie to co robi Apple to zniechęcanie do swoich produktów. Taka polityka firmy, że dzieli jednych na lepszych innych na gorszych i do tego podchody z tymi całymi pseudo nowościami mnie jako potencjalnego klienta zniechęca do produktów Apple. Byłem już bliski zakupu iPhona 3G 16GB zanim wszedł 3GS,ale stwierdziłem poczekam i zobaczę co proponują. No i nic specjalnego. A do tego te całe podchody jakie stosują, paranoja. Nokia zdecydowanie godniej się zachowuje i do tego szanuje klientów. Apple przesadza, bardzo przesadza. Ale wolno im, wolny rynek :) Mnie znięchęcili i wybieram N97. Wolny wybór, ale przynajmniej bez głupowatych podchodów. Apple nie postępuj jak za komuny w bloku sowieckim...

  • 0

    4. ~  2009-08-06 23:05:12  host: t07-10.opera-mini.net

    To ciekawe nokia 5800 z klawiatura cena x3 i ty smiesz nazywac to uczciwoscia. Nokia robi wszystkich w wala pakujac ten sam telefon w pierdylion obudow za chore ceny

  • 0

    5. ~Aster  2009-08-06 23:05:35  host: chello089078208148.chello.pl

    Co w tym dziwnego? Wchodzi nowy produkt - stary jest wycofywany. Jakie nieszanowanie klientów? Jak kupię jakąś Nokię czy Samsunga to producent nie może wydać następcy bo zaraz będzie posądzony o złe traktowanie klientów?

  • 0

    6.  2009-08-06 23:50:46

    Przecież taka praktyka spotykana jest u wszystkich producentów... Kiedy wchodzi nowy model na rynek to ceny starszego sztucznie utrzymywane są na podobnym poziomie (rynek pierwotny). Przy niewielkiej różnicy klient wybierze model nowszy, a stary umiera śmiercią naturalną.

  • 0

    7.  2009-08-07 00:57:39

    @3 co ty w ogóle za brednie wypisujesz, piszesz że nokia szanuje klientów a to gówno prawda bo wyda ze dwa uaktualnienia softu i ma klienta w dupie , natomiast apple wydaje cały cały czas uaktualnienia nawet do pierwszego iphona a do tego za niewielką dopłatą ludzie mogli zmienić iphona 2g na 3g a później 3g na 3gs i to bez przedłużania umowy w ATiT , więc nie pisz bzdur jak masz zerowe pojęcie , a co do iphona 3gs 8gb to pewnie tylko plotka

  • 0

    8. ~rht  2009-08-07 03:40:49  host: modemcable210.22-200-24.mc.videotron.ca

    nie ma umow na 2 lata w Kanadzie na iphona, Wiem bo mieszkam tutaj. Minimum to chore 3 letnie umowy. ani Fido (nalezace do rogers) ani sam Rogers nie oferuja 2 letnich umow i koniec.

  • 0

    9.  2009-08-07 06:43:21

    *** rht - tu chodzi o ogólną politykę Apple'a, czyli głównie dla USA (stąd ceny w dolarach amerykańskich). Wszystkie inne oferty są raczej pochodną tego, co jest tam oferowane. Jeśli 3GS 8 GB pojawi się w Rogersie, to i pojawi się wszędzie. A że Rogers nie oferuje umów 2-letnich, to już nie wina Apple'a, przynajmniej nie bezpośrednia.

  • 0

    10. ~  2009-08-07 09:00:03  host: t03-05.opera-mini.net

    Błąd macie: nie 'zrzut ekrany' tylko 'ekranu', drugi akapit :)

  • 0

    11.  2009-08-07 09:13:38

    *** 10 - dzięki za czujność, już poprawione. ;-)

  • 0

    12.  2009-08-11 11:59:43

    no i miałem racje , już się wyjaśniło że nie będzie 3gs 8gb

Dodaj swoją opinię