Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Here Maps, od teraz to Here WeGo

Koniec Here Maps, od teraz to Here WeGo

LuiN 27 Lipca 2016 20:21

2 2

Popularny pakiet nawigacyjny Here Maps zmienił właśnie nazwę na Here WeGo. Przy okazji pojawiły się nowe funkcje.

Wędrujące z rąk do rąk Here Maps (wcześniej Navteq, Nokia Ovi Maps, Nokia Maps i Nokia Here) pod skrzydłami niemieckich firm Audi, BMW i Daimler znów zmienia nazwę - teraz to Here WeGo.

Nowa marka i aplikacja przynoszą szereg udoskonaleń, szczególnie w temacie poruszania się po miastach. Pojawia się możliwość wynajmowania aut przez Car2Go czy zamawiania taksówek (wraz z informacją o przewidywanym koszcie i czasie oczekiwania).




Docelowo Here WeGo ma być jedną aplikacją zastępującą kilka programów w telefonie, umożliwiającą wyznaczanie tras z uwzględnieniem wielu sposobów przemieszczania się - od pieszej wędrówki, przez jazdę rowerem, wynajętym skuterem, po współdzielenie kosztów za pomocą BlaBlaCar, transport miejski i międzymiastowy czy po prostu jazdę autem.

Idea jest zacna, choć na dobry początek z kompletu udogodnień skorzystają jedynie mieszkańcy największych (i najbogatszych) miast świata. W wersji dla Androida aplikacja jest już dostępna do pobrania, w najbliższym czasie trafi ona też na iOS.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Here, wł     

Dodaj do:

Tagi: here maps | here wego

w sumie: 19
  • 0

    1. ~qwerty  2016-07-27 20:53:54  host: 94-240-33-90.lukman.pl

    Szkoda tylko, że nawigacja samochodowa prowadzi na drodze jednokierunkowej pod prąd :( ulica jest już jednokierunkowa od kilku lat.

  • 1

    2. ~poytanie  2016-07-27 20:54:36  host: 178-36-41-162.adsl.inetia.pl

    działa na symbianie?
    S60v3

  • 0

    3. ~Czytelnik tlp.is od roku 1989  2016-07-27 21:04:20  host: ip-5-172-255-103.free.aero2.net.pl

    Jeśli nie ma już nawet wersji na Symbiana, to ja nie wiem, co napisać.

  • 0

    4. ~  2016-07-27 21:08:25  host: 178.43.186.170.ipv4.supernova.orange.pl

    jeśli planują takie udogodnienia w największych miastach to tam jest już CitiMapper, ciężko będzie go przebić. Ale niech walczą, jak dobrze to rozegrają to może im się udać :)

  • 0

    5. ~Misiek  2016-07-27 21:14:26  host: gateway1.cebit.com.pl

    Zarchiwizować pliki aplikacji oraz map, póki jest jeszcze wersja, która działa 100% offline...

  • -1

    6. ~  2016-07-27 21:20:18  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    "Idea jest zacna"... Że co? Idea jest DEBILNA, ale takie podejście do sprawy u redaktora telepolis (szczególnie TEGO redaktora, którego opinie nie raz mnie już raziły) mnie już nie dziwi, cóż, zrzucę to na "spaczenie zawodowe"...
    Jak można wysoko oceniać robienie z nawigacji kombajna do wszystkiego? Stara prawda głosi, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Przykład: Opera. Gdy tylko zauważyłem, że robią z niej program do optymalizacji wyleciała ze smartfona... Wszelkie "swiss knife apps" to też przegięcie. Wielu ze swoich funkcji nie wykonują do końca dobrze i lepiej poświęcić trochę czasu na spersonalizowanie i konfigurację specjalizowanej aplikacji niż zawodzić się na każdym kroku "kombajnem do wszystkiego".

  • -1

    7. ~Pablok123  2016-07-27 21:23:06  host: user-94-254-243-220.play-internet.pl

    Najlepsza navi i offline.apka dla ludzi inteligentnych.

  • 3

    8.  2016-07-27 21:25:41

    @6, Widać nigdy nie planowałeś podróży kilkoma różnymi środkami transportu i nie masz pojęcia jaka to udręka. W Polsce jest już narzędzie ułatwiające takie planowanie - e-podróżnik.pl, chociaż do ideału jeszcze mu brakuje.

  • -1

    9. ~  2016-07-27 21:33:04  host: user-94-254-163-176.play-internet.pl

    @2 Dokładnie czemu nie ma na symbiana !? Ja używam jeszcze starej nokii i za nic nie zamienię na obecne modele. Na mojej wszystko śmiga idealnie wifi gps i inne szmery bajery. Mogliby zaktualizować na s60v3...

  • -1

    10. ~  2016-07-27 21:45:15  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    @8, Google Maps i Nawigacja daje od jakiegoś czasu takie możliwości (pieszy, auto, pociąg, autobus) i nie jest to nic odkrywczego. Nie widzę powodu, by dodawać do tego jeszcze wypożyczone skutery czy taksówki, bo zaraz okaże się, że komuś potrzebne jest jeszcze metro (w ilu polskich miastach masz metro?), zaprzęgi końskie czy rowery wodne. I nie widzę możliwości powiązania tego ze wszystkimi firmami świadczącymi te usługi.

  • 0

    11. ~~  2016-07-27 23:00:18  host: ein139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zaktualizowane

  • 0

    12. ~  2016-07-28 05:07:40  host: 87.120.12.80

    drmowa i ofline, doladna i wystarczy czy to bedzie here czy cokolwiek innego wazne zeby prowadzilo i juz

  • 0

    13. ~Mobi  2016-07-28 07:18:36  host: 89-65-181-232.dynamic.chello.pl

    Kiepskie opinie wśród użytkowników w SKLEPIE PLAY

  • 0

    14. ~aragog  2016-07-28 07:47:55  host: 188.116.35.43

    Chyba jako jedyna nie ma zaktualizowanej mapy i dodanego nowego odcinka A1 koło Łodzi.......

  • 0

    15. ~michals  2016-07-28 10:31:54  host: 188.146.8.87.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A na Lumie z Windowsem nie będzie?

  • 0

    16. ~  2016-07-28 10:56:45  host: public-gprs679761.centertel.pl

    Tragicznie wytycza trasy jako nawigacja online. W Oświęcimiu błędnie poprowadziła mnie i wyjechałem zamiast na Mysłowice, to na Pszczynę. Dno i dwa metry mułu.

  • 0

    17.  2016-07-28 14:39:30

    @6: tak się składa, że Opera do pewnej wersji (w zależności od punktu widzenia do ostatniej wersji 9 bądź 15) była bardzo dobrą uniwersalną aplikacją. Uniwersalne apki POTRAFIĄ być bardzo dobre, tylko trzeba trochę mieć orientacji.

  • 0

    18.  2016-07-28 14:41:34

    @10: Google Maps i Nawigacja ma bardzo słabe możliwości w porównaniu do e-podróżnika. Rowery wodne może nie, ale kursy rzeczne od-do i promy to już coś istotnego.

  • 0

    19.  2016-07-28 14:42:55

    Względnie jakdojadę.pl, który jest niezastąpiony. Gdzie go nie ma, to już taki MPK Mobile czy inne po prostu dają ciała...

Dodaj swoją opinię