Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Galileo - ale tylko z nazwy

Koniec Galileo - ale tylko z nazwy

WitekT 17 Stycznia 2005 11:04

0 0

System nawigacji satelitarnej tworzony przez Unię Europejską nie może nosić nazwy Galileo - uznał sąd w Niemczech.

Według sądu apelacyjnego w Monachium budowany przez Unię Europejską system nawigacji satelitarnej nie może nazywać się Galileo. Niemiecki sąd uznał, że prawo do tej nazwy zapewniła sobie wcześniej firma informatyczna Galileo International Technologies, która ma siedzibę na Barbados. Firma informatyczna zaskarżyła używanie nazwy Galileo przez niemiecką spółkę EADS Astrium, uczestniczącą w budowie systemu satelitarnego.
Być może w Polsce należałoby podjąć promocję w Unii Europejskiej nazwy Copernicus (Kopernik) dla systemu nawigacji satelitarnej, gdyby ostatecznie ze względów prawnych nie dało się go nazwać nazwiskiem słynnego uczonego z Italii. W ten symboliczny sposób zostalibyśmy uwzględnieni na większą skalę w największym dziś i najbardziej lukratywnym przedsięwzięciu infrastrukturalnym Unii Europejskiej.

Źródło tekstu: gazeta.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet